Kevesek voltak a lipcseiek a Fradi ellen, szó szerint

2016.10.29. 16:51
Kovacsics Anikó védekezik Anne Hubingerrel szemben (Fotó: MTI)
Az FTC-Rail Cargo Hungaria 26–22-re nyert Dabason a HC Leipzig ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 3. fordulójában.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–HC LEIPZIG (német) 26–22 (12–11)
Dabas. 1750
néző. V: Prastalo, Todorovic (bosnyákok)
FERENCVÁROS: Bíró B. – LUKÁCS V. 8, Kovacsics 2, Snelder 3, Mészáros R., Szucsánszki 2, SCHATZL 7 (3). Csere: SZIKORA (kapus), Pena 3 (2), Jovanovics 1. Edző: Elek Gábor
HC LEIPZIG: KRAMARCZYK – Mazzucco 1, Hubinger 5, Minevskaja 4, Sturm 3, Reimer 4, Rode 3. Csere: Kurzke (kapus), Einarsdóttir 2. Edző: Norman Rentsch
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 12. p.: 4–4. 22. p.: 10–8. 28. p.: 11–11. 38. p.: 16–12. 43. p.: 18–15. 47. p.: 21–16. 58. p.: 24–20
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/–
Elek Gábor:
– Pont olyan volt az ellenfél, mint amilyet vártam. Mi viszont sajnos nem tudtuk azt játszani, amit elterveztünk, például azzal akartuk kezdeni a meccset, hogy nem engedjük őket átlőni. Na, ebből semmi nem valósult meg, és a belső embereink sem játszottak igazán jól. Mindegy, túléltük, ráadásul sikerrel, és ez a lényeg.
Norman Rentsch: – Nagyon fiatal csapatunk volt, mert sok a sérültünk, és a kapitányunk, Karolina Kudlacz sem tudott játszani. Az utolsó húsz percre nagyon elfáradtunk, de elégedett vagyok a játékosaimmal, mert koncentráltan játszottak. Lépésről lépésre haladtunk, és az eredmény is egyre jobb lett, tekintettel a két csapat közti valós különbségre.

A csoport másik mérkőzésén: Asztrahanocska (orosz)–Vardar Szkopje (macedón) 26–31 (13–14)

Az első két fordulóban pont nélkül maradó lipcseiek mindössze tizenegy játékossal – köztük három kapussal – érkeztek meg Magyarországra, ráadásul az egyik kulcsemberük, Karolina Kudlacz-Gloc sem volt százszázalékos állapotban (nem is játszott a találkozón), ez alaposan behatárolta Norman Rentsch edző variációs lehetőségeit.

A Fradinál is akadt probléma, Monori Orsolyának a keddi edzésen megroppant a térde, így ő nem tudta vállalni a játékot. Rajta kívül Hornyák Dóra és Szekeres Klára is izomproblémával küzdött, de ők legalább ott voltak a keretben, még ha nem is játszottak.

Hiába mutatott szokatlan képet az erősen foghíjas német kispad, a vendégek kezdték jobban a mérkőzést, két góllal is elléptek. Védekezésben és támadásban is sok volt a pontatlanság a Fradi játékában, így a 12. percig kellett arra várni, hogy utolérje ellenfelét a magyar csapat (4–4).

Hátulról ugyan hiányzott Szekeres védőjátéka, de amint jobban összerakta a hatosfalát az FTC, magához tudta ragadni a vezetést. Ha jobban értékesítette volna helyzeteit Elek Gábor együttese (ennek elmaradásában nagy szerepe volt a lipcseieknél kiválóan védő Katja Kramarczyknak – a kézilabda rajongók talán Schülkeként jobban ismerik), két gólnál jobban is megléphetett volna. Így azonban maradt a szoros állás, ráadásul Anne Hubinger sorra betalált átlövésből, a második kiállítását a 24. percben begyűjtő német válogatott játékos alakította 11–11-re a találkozó állását. A szünetre az FTC mehetett egygólos előnnyel, de korántsem lehetett megnyugodni az addig látottak alapján.

Érezhették ezt a ferencvárosi lányok is, ugyanis sokkal jobban kezdték a második játékrészt, és pillanatok alatt közé tettek négy gólt, jött is a lipcsei időkérés. Ráadásul az ellenfél a 44. percben elveszítette Hubingert, aki megkapta a harmadik két percét, ezután már nem tudott cserélni mezőnyben a HC Leipzig.

A Fradinál viszont bejött Marija Jovanovics, aki megszerezte első BL-gólját is új csapatában, emellett több remek labdával szolgálta ki társait. A kapuban egymás után mutatta be a bravúrokat Szikora Melinda (egy ízben a padról befutva, a levegőben úszva hárította német kollégája egész pályás dobását), elöl pedig Lukács Viktória szórta a gólokat. Kovacsicsék a meccs utolsó negyedéhez érve jól őrizték ötgólos előnyüket a láthatóan elfáradó németekkel szemben, a hajrára így nem maradt izgalom. Ha csak azt nem vesszük, hogy Szucsánszki Zita bokasérülést szenvedett az utolsó percekben.

A 26–22-re nyerő FTC három forduló után ugyanúgy öt ponttal áll, mint az Asztrahanocska otthonában diadalmaskodó Vardar Szkopje.

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Vardar Szkopje (macedón)32199–77+225
2. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA32185–72+135
3. Asztrahanocska (orosz)31276–87–112
4. HC Leipzig (német)3370–94–240

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Időt kér a németek edzője, Norman Rentsch. Nem jó a német támadás. Lukács betalál, az utolsó gól pedig Rodéé. Vége. 26–22
59. perc: Reimer
gólja már nem oszt, nem szoroz. 25–21
58. perc: Rode
indításból eredményes, Schatzl a bal szélről. 25–20
57. perc:
Mazzucco vállalja el középről szélsőként, olyan is a lövése.

56. perc: Schatzl ezt a büntetőt is értékesíti. Minevskaja két percet kap. Kramarczyk védi Snelder lövését. 24–19
55. perc:
Szikora védi Minevskaja átlövését. Elek Gábor időt kér. Jovanovics hetest harcol ki.
54. perc:
Emberhátrányban nem tudnak gólt lőni a zöld-fehérek.
53. perc:
Kramarczyk egész pályáról célba veszi a Fradi kapuját, de a visszafutó Szikora a levegőben úszva kitornázza a labdát.
52. perc:
Hiba itt is, ott is. Mészárost kiállítják. Szikora viszont újabb hetest véd, ezúttal Reimerrel babrál ki.
51. perc: Einarsdóttirt
nem sikerült semlegesíteni, megint megtalálják az izlandi beállót. 23–19
50. perc: Mazzucco
a jobb szélről Szikora „szemei között” talál be, Lukács a kapus lábai alatt. 23–18
49. perc: Schatzl
váltja gólra a Snelder által kiharcolt hétméterest. 22–17
48. perc:
Megint Einarsdóttir eredményes. 21–17
47. perc: Einarsdóttir
beállóból talál be. Schatzl pedig a bal szélről. 21–16
46. perc:
Kiegészül a Leipzig, Szikora védi Minevskaja lövését. Lukács ejtése tökéletes. 20–15
45. perc: Jovanovics
átlövésből növeli a Fradi előnyét. 19–15
44. perc:
Jovanovics bejátszása után Hubinger szabálytalan Snelderrel szemben, megkapja harmadik kétpercesét, ő már nem mehet vissza a pályára. A hetest Schatzl értékesíti. 18–15
43. perc: Reimer
átlövésével tehetetlen Szikora, Jovanovics lövését védi a német kapus. 17–15
42. perc:
Teljes létszámban is lehozza a kapusát a Leipzig támadásban. Sturm használja ki az így teremtett emberelőnyt. Snelder beállóból gyorsan válaszol. 17–14
41. perc:
Lukács éles szögből elvállalja, Kramarczyk véd.
40. perc:
Szikora védi Hubinger hétméteresét.
39. perc:
Snelder beállóban teljesen üresen kapja a labdát, de a kapusba dobja. Német időkérés. Minevskaja átlövésből eredményes. Snelder középkezdésből az üres kapu mellé lő. 16–13
38. perc:
Bíró véd, majd Schatzl a bal szélről a kapus alatt pattint a kapuba. 16–12
37. perc: Lukács
ötödik góljával hárommal vezet az FTC. 15–12
36. perc:
Reimert kiállítják.
35. perc:
Pena ellépi, majd Szucsánszki füleli le a lipcsei indítást.. Hogy aztán Pena ismét ellépje. Le is ül a padra a Fradi spanyolja.
34. perc: Szucsánszki
eredményes ismét, nem sokat tétovázott. Pena megoldása nem jó, de Kovacsics visszaszerzi a labdát. 14–12
33. perc: Szucsánszki
betörésből szerzi meg első gólját. Minevskaja talpról elereszti, gól. 13–12
32. perc:
Einarsdóttir lövését Bíró hárítja.
31. perc:
Emberhátrányban egy percig támad a Fradi, végül Pena lő, a kapus véd.

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Kiegészül a Leipzig, de így is lehozza a kapusát támadásban. Eredményre vezet, Mészáros Reát kiállítják, és büntetőt kap a vendégcsapat. Bíró azonban lábbal védő Minevskaja lövését. Ez az első félidő vége.
29. perc: Snelder
gyorsan válaszol, majd Bíró védi Reimer próbálkozását. 12–11
28. perc: Minevskaja
egyenlít, majd túl kemény védekezése miatt kiállítják. Pena középről, felugrásból a léc alá lő. Hubinger újra betalál. 11–11
27. perc:
Újra teljes létszámban a Leipzig, Rode szépít, Elek Gábor időt kér. Kovacsics betörésből hetest harcol ki. Pena kapufát lő. 10–9
26. perc:
Pena bejátszása után Kramarczyk védi Szucsánszki ziccerét.
25. perc:
Pena követ el technikai hibát, labdaszerzés után Kovacsics viszont betalál az üres kapuba. 10–8
24. perc:
Kiegészülnek a vendégek. Reimer átlövésből eredményes. Hubingert másodszor állítják ki két percre. 9–8
23. perc:
Schatzl lövését védi Kramarczyk.
22. perc: Pena
hetest lő, a kapus kezéről bepattan a labda. 9–7
21. perc: Hubinger
bal keze ismét villan. Az izlandi Einarsdóttirt kiküldik két percre. 8–7
20. perc:
Német időkérés után Hubinger lő nagy gólt. Lukács kisebbel is beéri, ugyanannyit ér. 8–6
19. perc:
Pena tör be, de csak szabaddobást kap. Pena bejátszása nem pontos, jöhet a német csapat.
18. perc:
A Lepizig kiegészül, Bíró spárgázik egy szépet. Kramarczyk is bemutat egy védést.
17. perc:
A vendégek lehozzák támadásnál a kapust, labdát szerzünk, de Lukács távolról a háló tetejét találja el.
16. perc: Schatzl
kanyarodik fel a bal szélről, és a hosszú alsóba lő. 7–5
15. perc:
Minevskaja átlövését Bíró védi passzív jelzésnél. Hubingert kiállítják, Pena értékesíti a büntetőt. Sturm emberhátrányban szépít beállóból. 6–5
14. perc: Snelder
végre megkapja a labdát a falban, először vezet a Fradi. 5–4
13. perc:
Rode lövése nem jó, a Fradinál technikai hiba.
12. perc: Lukács
lő két gólt indításból és lerohanásból, a kettő között a vendégeknél belemenést láttak a bosnyák játékvezetők.
11. perc: Hubinger
lövése után a labda a blokkról pattan be, Pena a másik oldalon a lécet találja el. 2–4
10. perc:
Snelder blokkol egy lipcsei próbálkozást.
9. perc: Kovacsics
átlövésből töri meg a hazai gólcsendet. 2–3
8. perc:
Bíró védi Mazzucco bal szélről leadott lövését.
7. perc:
Pena a kapufát találja el, Schatzl ismétlését a német kapus, Kramarczyk, leánynevén Katja Schülke védi.
6. perc: Reimer
a fal előtt keresztbe mozogva a jobb alsó sarokba lő. 1–3
5. perc:
Újabb eladott labda a hazai oldalon.
4. perc:
A Fradi eladja a labdát. Mazzucco a jobb szélről kapu mellé lő.
3. perc:
Bíró Blanka védi Hubinger második lövését, Minevskaja azonban ismét a vendégeket juttatja
előnyhöz. 1–2
2. perc: Lukács Viktória
a jobb szélről egyenlít. 1–1
1. perc:
A lipcsei csapat nyolc mezőnyjátékost és három kapust nevezett a mérkőzésre. Hubinger átlövésből szerzi meg az első gólt. 0–1