A Ferencváros másodszor is legyőzte a Buducsnosztot

2018.02.24. 19:19
Bíró Blanka fontos védésekkel segítette győzelemhez az FTC-t (Fotó: Tumbász Hédi/archív)
A Ferencváros női kézilabdacsapata a vártnál nehezebben, de 24–23-ra legyőzte a Buducsnoszt Podgoricát a Bajnokok Ligája középdöntőjének 4. fordulójában, ezzel leszakította a montenegróiakat.

BUDUCSNOSZT:
DE PAULA – Ujkics 3, Pletikosic, BRNOVICS 3, JAUKOVICS 5 (1), RAICSEVICS 8 (2), Grbics 2. Csere: Konatar, Laslo 1 (1), Premovics 1, Pavicsevics, Malovics. Edző: Dragan Adzsics
FTC:
BÍRÓ B. – LUKÁCS 4, Pena 4 (1), Kovacsics 3, Snelder, HÁFRA 4, Schatzl 2. Csere: Szekeres, Jovanovics 1, Van der Heijden 2, SZUCSÁNSZKI 2, Hornyák D., Márton 2, Mészáros R. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. p.:
1–2. 10. p.: 4–3. 14. p.: 6–5. 18. p.: 9–7. 23. p: 9–10. 26. p.: 11–10. 38. p.: 15–15. 48. p.: 18–20. 50. p.: 20–20. 54. p.: 21–22. 56. p.: 22–24
Kiállítások:
2, ill. 8 perc
Hétméteresek:
8/4, ill. 2/1
Elek Gábor:
– Ezt a győzelmet Marija Jovanovicsnak ajánljuk, ő most játszotta utolsó tétmeccsét a Moracsában, ahol korábban annyi sikert élt át. Rengeteget jelent neki, hogy ilyen meccsen búcsúzhatott. A győzelemhez kellett szerencse is, illetve az, hogy több minőségi játékosunk volt, és tudtunk tartalékolni a végére.

Montenegróban, a magyar szurkolók miatt mégis szinte hazai pályán folytatta BL-szereplését a Ferencváros. A podgoricaiak erőn felül kezdték a mérkőzést, jól támadtak, és nagyszerűen védekeztek – a Fradinak nehéz volt lövőhelyzetet kialakítania.

Lukács Viktória azért tartotta a zöld-fehéreket, majd a 20. percben Háfra Noémi vette hátára a csapatát. Ekkor úgy tűnt, átveheti az irányítást az FTC, ám Jaukovicsék nem adták meg magukat, 12–12-vel vonultak pihenőre a felek.

A dabasi mérkőzésen is jól küzdött a montenegrói együttes, ám a végére elfáradt, és a Ferencváros nyolc góllal nyert – abban lehetett bízni, hogy ezúttal is hasonló forgatókönyv szerint zajlik majd az összecsapás.

Ezúttal viszont nem fáradtak el a hazaiak, 15 perccel a vége előtt még vezetett a Buducsnoszt, de még az 52. percben is egál volt. Ekkor Bíró Blanka megfogott egy hetest, később maguktól is kihagytak egyet, s mintha elkezdtek volna kapkodni a hazaiak. A végére maradt azért izgalom, ám az utolsó fél percben és az időn túli szabaddobásból sem volt már eredményes a montenegrói gárda, a Ferencváros 24–23-ra győzött.

Az FTC ezzel leszakította magáról mai ellenfelét, és várhatóan nagy csatában lesz a második helyért a Metzcel.

24–23-ra győzött a Ferencváros!
Letelt az idő, időn túli szabaddobással fejeződik be a meccs. Jaukovics fölé lőtte, vége.
60. perc:
nem volt jó támadás, Pena fölé lőtt. Egy perc van hátra.
59. perc:
kivédekezte a Fradi támadását a Podgorica, az ellentámadásból nem jutott jó helyzetig, Bíró védett.
58. perc: időt kért a Podgorica. Hatott a pauza, Jaukovics betalált. 23–24
57. perc: jól hoztuk helyzetbe Mártont, aki gólt lőtt szélről. 22–24
56. perc: újabb heteshez jutott a Buducsnoszt, de ez is kimaradt!
55. perc: most a hazaiak is szépen csinálták, Grbic a szélről talált be. (22–22) Szucsánszki nem hagyta, hogy sokáig egyenlő legyen. 22–23
54. perc: BÍRÓ! Hetest fogott a magyar kapus. Az ellentámadásból Pena szerzett gólt átlövésből. 21–22
52. perc:
nem fáradnak a montenegróiak, pedig nagy iramban játszanak. Újra egál. 21–21
50. perc: Szucsánszki
nagy lendülettel szerzett gólt. 20–21
49. perc: Raicsevics hetesét védte Bíró, de a labda visszakerült a kezébe. (19–20) Rossz Fradi-támadás után Raicsevics lőtt gólt megint. 20–20
48. perc: jól védekezett a Fradi, a podgoricai időkérés sem segített a hazaiakon, csak kapufáig jutottak. A másik oldalon Pena értékesített hetest, már kettővel vezet a Ferencváros. 18–20
47. perc: 18–18 után Lukács szerzett gólt, hosszú idő után vezet újra a Fradi. 18–19

Elnézést a technikai hibáért, folytatjuk!

40. perc: Kovacsics talált be megint. 16–16
39. perc:
Raicsevics értékesített egy hétméterest. 16–15
38. perc: Jaukovics góljára Kovacsics válaszolt. Ez volt az első gólja. 15–15
37. perc: hetesből nem ment, akcióból betalált Van der Heijden. 14–14
36. perc:
Ujkics nagyon rosszul érzi magát, a Fradi-kispad mellett maradt lent a földön.
35. perc:
az első ferencvárosi hetest Van der Heijden lőtte el, a hazaiak kapusa kivédte.
34. perc: szépen játszották meg a szélen Premovicsot, aki nagy szögből lőhetett. 14–13
33. perc: most Pena előtt nyílt folyosó, ki is használta. 13–13
31. perc: Raicsevics lőtt könnyű gólt. 13–12

Elkezdődött a második játékrész.

1. FÉLIDŐ

Véget ért az első félidő!
30. perc:
nem sikerült a megbeszélt figura, a másik oldalon Pavicsevics gyönyörű mozdulattal találta el a kapufát.
29. perc: időt kért a Ferencváros.
28. perc: Bíró védett ziccert.
27. perc: Jaukovics nagy gólt lőtt, válaszul Márton talált be. 12–12
26. perc: szép csellel hozta magát helyzetbe Háfra és szerezte meg a negyedik gólját. 11–11
25. perc: nagy lendülettel tört be Premovics, nem lehetett megállítani. 11–10
24. perc: hetest harcoltak ki a hazaiak, a negyedik gólját szerző Raicsevics értékesítette. 10–10
23. perc: megint Háfra, újra vezet a Ferencváros. Időt kért a Buducsnoszt. 9–10
22. perc: lendületből jött Háfra, és óriási gólt lőtt. Egál. 9–9
21. perc: most sikerült a szélen megjátszani Lukácsot, aki hosszú gólcsendet szakított meg. 9–8
20. perc: nagyon jól védekezik a Podgorica, nem nagyon jut lövőhelyzetbe az FTC.
17. perc: jó játék végén újabb heteshez jutottak a hazaiak, ám ezt most kihagyta Laslo. Igaz, a román játékos visszaszerezte a labdát és nem sokkal később Brnovics gólt szerzett. 9–7
16. perc: heteshez jutott a montenegróiak, Laslo nem hibázott. (8–6) A másik oldalon Schatzl kapott jó labdát a szélen és hozta közelebb a Fradit. 8–7
15. perc: megint Raicsevics verekedte be magát. 7–6
14. perc: Raicsevics és Lukács gólváltása után: 6–6
12. perc:
Jaukovics tiszta helyzetből szerezhetett újabb gólt. 5–5
11. perc: montenegrói támadás után Jovanovics fejezte be a Fradi gyors akcióját. 4–5
10. perc: szép játék volt, Brnovics szerzett könnyű gólt. (4–3), az ellentámadásból Schatzl volt eredményes. 4–4
9. perc: védések mindkét oldalon, hosszú ideje nem volt gól.
7. perc: megvan Bíró első védése.
7. perc: Pena is megszerezte az első gólját, a másik oldalon gyorsan kiállították Háfrát. 3–3
6. perc: hetest harcoltak ki a hazaiak, Jaukovics be is lőtte. 3–2
5. perc: hosszú montenegrói támadást fejezett be góllal Raicsevics. 2–2
3. perc: Lukács
nyargalt végig és szerezte meg a mérkőzés első gólját, a másik oldalon azonnal egyenlített Ujkics (1–1). Háfra átlövéssel iratkozott fel a góllövők közé. 1–2
2. perc: Háfra lövését védte a hazaiak kapusa.
A lelátón a magyarok dominálnak.
Elkezdődött a meccs!
A lelátón a magyar drukkerek elénekelték a magyar himnusz, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

ELŐZMÉNYEK

Nem kezdődött rosszul a Ferencváros 2018-as éve, hiszen ebben a naptári évben a Bajnokok Ligájában két győzelmet és egy vereséget könyvelhet el: legutóbb legyőzte a Bietigheimot, Metzben jól kezdett, mégis kikapott két góllal, és ami a mai meccs szempontjából a legfontosabb: egy hónappal ezelőtt hazai pályán 34–26-ra megverte a Buducsnosztot.

A montenegrói együttes egy hétgólos szkopjei vereséggel hangolt a mai találkozóra.

Az összecsapás különösen izgalmas lesz a Fradi átlövőjének, Marija Jovanovicsnak, aki utolsó tétmeccsét játssza a szülővárosában.

„Az volt a gyerekkori álmom, hogy egyszer a Buducsnoszt játékosa legyek – emlékezett vissza a montenegrói játékos a Nemzeti Sportnak adott interjújában. – Hat évet töltöttem ott, csapatkapitány is lettem, kétszer megnyertük a Kupagyőztesek Európa-kupáját. A klubnak köszönhetem, hogy most is kézilabdázom, ott szerettem meg ennyire a sportágat: volt, hogy meccskezdés előtt öt órával már kimentem a csarnokba, csak hogy ott lehessek.”

„Most is nagyon erős együttes, bár sok a fiatal játékos – de főleg hazai pályán ők is életveszélyesek – folytatta Jovanovics, már a meccs esélyeit latolgatva. – A mérkőzés elején nagyon oda kell figyelnünk, hogy ne engedjük, hogy nekünk rontsanak, lendületbe jöjjenek, és akkor győzhetünk. Tavaly sikerült, meg nemrég hazai pályán is.”

A NŐI BAJNOKOK LIGÁJA ADATBANKJÁT IDE KATTINTVA TALÁLJA!