Kilenc góllal nyert a német bajnok ellen a Fradi a BL-ben

2018.02.10. 16:16
Magasan a Bietigheim fölé nőtt a Fradi (Fotó: Földi Imre)
A női kézilabda Bajnokok Ligája II. csoportjának 3. fordulójában a Ferencváros hazai pályán győzte le magabiztosan a Bietigheim csapatát. A tartalékos vendégeknek csak felvillanásai voltak, a zöld-fehérek diadalát nem fenyegette semmi.

NŐI KÉZILABDA BL

KÖZÉPDÖNTŐ,
3. FORDULÓ
II. CSOPORT
FTC-Rail Cargo Hungaria–SG BBM Bietigheim (német) 31–22 (14–8)
Dabas, 2500 néző. Vezette: Andreu, Panaidesz (ciprusiak)
FTC:
BÍRÓ – Lukács 3, Pena 4, Kovacsics 4, Snelder 1, Háfra 2, Schatzl 4. Csere: Szekeres, Szucsánszki 1, VAN DER HEIJDEN 5, HORNYÁK D. 2, Mészáros R., Jovanovics 2, Faluvégi 2, Márton 1. Edző: Elek Gábor
BIETIGHEIM: Wester – Hundahl 3, LAUENROTH 8 (1), Ivancok 3, Schulze 2, Kudlacz-Gloc 3 (1), Smeets 1. Csere: Salamakha (kapus), Biltoft 2. Edző: Martin Albertsen
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 11. p.: 4–5. 19. p.: 8–7. 24. p.: 12–7. 34. p.: 17–9. 39. p.: 19–16. 46. p.: 24–16. 52. p.: 27–18. 57. p.: 28–21
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: –, ill. 3/2
Elek Gábor:
– Tudtuk, hogy az ellenfélnek vannak problémái, és ezért rombolni fogja a játékot, ami pedig nehéz meccset eredményez – megértem, én is ezt tettem volna hasonló helyzetben. Türelmesnek kellett lennünk, és ezt hellyel-közzel meg is valósítottuk.
Martin Albertsen: – Fél órával a meccs előtt vált biztossá, hogy még egy játékosunk kidőlt, de próbáltuk kezelni a helyzetet. Így persze nem tudtunk BL-színvonalon játszani, sokat is hibáztunk, de büszke vagyok a játékosokra, mert mindent beleadtak.

6. Bietigheim (német) 7 1 6 172–207 –35 2

Már a bemelegítésnél is látványos volt, hogy a Bietigheim alaposan megfogyatkozott kerettel érkezett Magyarországra. A sérülésektől és belső problémáktól sújtott (utóbbiról elég annyit, hogy a Müller házaspár már nem tagja a csapatnak) német bajnok tíz játékost hozott el Dabasra, de közülük a holland jobbátlövő, Charris Rozemalen szintén nem volt bevethető, a kispadról nézte a társait. Így a két kapuson kívül maradt hét(!) mezőnyjátékos, az eloszlás sem volt a legkedvezőbb, hiszen a bevethető játékosok között három beállót is találtunk.

A Fradinál ellenben mindenkire számíthatott Elek Gábor, egyedül az volt a kérdés, hogy a magyar együttes mennyire heverte ki a metzi vereséget. Martin Albertsen, a Bietigheim edzője nem volt szívbajos, kapus nélkül, az összes mezőnyjátékosát a pályára küldve indította a meccset, az első támadásból a lengyel Karolina Kudlacz-Gloc talált be kínaiból. A szerkezeti és létszámbeli gondok ellenére jól tartotta magát a Bietigheim, sőt, a 11. percben 5–4-re vezetni is tudott a támadásban sokat rontó FTC ellen. Ráadásul ehhez hozzátehetjük, hogy Bíró Blanka több védést is bemutatott a Fradi kapujában.

Érthető módon nagy iramot diktált a Fradi, de ebbe rendre hiba csúszott, ezért a folyamatosan hét mezőnyjátékossal támadó (és egyébként szintén nem a legjobbját nyújtó) Bietigheim sokáig ott tudott maradni a hazai csapat nyakán. Azonban várható volt, hogy erre csak ideig-óráig lesz képes, amikor Nerea Pena góljaival a 24. percben 11–7-re meglépett az FTC, Albertsen már másodszor kért időt. A németek váltogatták, éppen melyik beállójuk játszik átlövőt, ebben Antje Lauenroth határozottabban jobban teljesített Luisa Schulzénál, két szép gólt is szerzett az első harminc percben. A szünetre alakult ki az addigi legnagyobb különbség, 14–8-ra mentek a zöldek.

A küzdelmes meccs első félidejének hajrájában megingott a Bietigheim (Fotó: Földi Imre)

A 33. percig kellett várni az első üres kapus ferencvárosi gólra, amely Kovacsics Anikó nevéhez fűződött. A támadásaikat rendkívül lassan szövögető németek a második játékrész elején nemcsak tartani tudták a félidei lemaradásukat, hanem néhány indításos góllal 19–15-re meg is közelítették a Fradit. Elek ezt látva egyből időt kért, és bár utána még háromra feljött az ellenfél, egyre inkább elhúzott a Fradi. A fáradó németek többször eladták a labdát támadásban vagy éppen rossz befejezést választottak, a népligetiek ezt kihasználva könnyű gólokat szereztek, amelyből kilencre nőtt az előnyük. Laura van der Heijden igen hasznosan játszott, de a többi, csereként pályára lépő is hozzátette a magáét a várt, magabiztos győzelemhez (31–22).

Egy kis szünet jön a középdöntő folytatása előtt, a Ferencváros két hét múlva a Buducsnoszt Podgorica otthonába utazik.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, biztosan nyert a Ferencváros. 31–22
60. perc:
A végére még Hornyák lőtt egy üres kapus gólt. 31–22
60. perc: Kudlacz
lövése mellé szállt, Márton helyzetét védte Wester.
59. perc: Jovanovicsot
blokkolták, Szucsánszki összeszedte, Faluvégihez játszott, aki a hálóba pattintott. 30–22
58. perc: Lauenroth
hatodik gólja a második félidőben, valahogyan beszédült a labda. 29–22
57. perc:
Itt az újabb üres kapus gól, labdaszerzés után Márton Gréta is meglőtte az első gólját. 29–21
56. perc: Ivancok
gólja után Szucsánszki került helyzetbe, de a kapufát találta el. 28–21
55. perc:
Kölcsönös rontások után Faluvégi labdát szerzett, és jött az újabb üres kapus gól. 28–20
53. perc: Faluvégi
került helyzetbe a jobb szélen, de a kaput nem találta el.
53. perc:
Gyenge Fradi-támadás után indulhatott a Bietigheim, Lauenroth ezt is belőtte. 27–20
52. perc: Lauenroth
kapott szép bejátszást, összeszedte, és belőtte. 27–19
51. perc: Biltoft
fölé lőtt, az ellentámadásból Jovanovics lövését védte a kapus, de maradt a labda a Fradinál, Van der Heijden tört be középen, és a kapuba pattintott. 27–18
50. perc:
Kihagyott lehetőség után Schatzl csapott le a labdára, és bevetődve belőtte. 26–18
49. perc: Bíró
szépen védett, de maradt a labda a németeknél. Lauenroth a végén csak belőtte... 25–18
48. perc:
Belemenést fújtak a németeknél, de a Fradi támadása nem járt sikerrel.
47. perc:
Előbb Ivancok, majd Van der Heijden lőtt gólt. 25–17
46. perc: Van der Heijden
indulhatott jó védekezés után, és belőtte a kapu bal oldalába. 24–16
45. perc: Jovanovics
talán most beindult, ezúttal is nagy gólt lőtt a bal fölsőbe. 23–16
45. perc:
Ismét labdaeladás a németeknél, Kudlacz nem engedte elvégezni a szabaddobást, kiállították két percre.
44. perc: Német időkérés.
44. perc:
Újabb üres kapus gól, ezúttal Kovacsics lőtt a hálóba. 22–16
43. perc:
Labdaszerzés után Hornyák Dóra talált a saját hatosáról az ellenfél üres kapujába. 21–16
42. perc: Jovanovics
ezúttal is elvállalta, de most már bement a léc alá a labda. 20–16
42. perc:
Lyukas a hazai védekezés, Biltoft belőtte. 19–16
41. perc:
Kihagyták a németek is, majd Jovanovics lövését védte simán Wester.
40. perc: Lukács
ziccert dobhatott, de kihagyta.
40. perc: Időkérés a Fradinál.
40. perc:
Jönnek föl a németek, ezúttal Lauenroth lőtte be a ziccert. 19–15
39. perc: Lukács
szerzett gyönyörű gólt, majd Kudlacz lövése megpattant, így lett belőle gól. 19–14
39. perc: Hundahl
indult meg gyorsan kapott is egy labdát, majd belőtte a ziccert. 18–13
38. perc: Bíró
szép védése után jöhetett előre a Fradi.
36. perc: Schulze ébresztgette a német reményeket egy szép góllal. 18–12
36. perc: Háfra régen lőtt gólt, most megtette. 18–11
35. perc: Ivancok hozta közelebb valamivel a németeket. 17–11
34. perc: Kudlacz
gyorsan szépített. 17–10
34. perc: Van der Heijdent küldték le két percre.
34. perc: Labdaszerzés után megint Kovacsics került helyzetbe, és megint belőtte. 17–9
33. perc: Kihagyott német lehetőség után Kovacsics hizlalta tovább az előnyt. 16–9
32. perc: Van der Heijden
állította vissza az első félidő különbségét. 15–9
31. perc:
Német góllal indult, Laurenroth talált be. 14–9
31. perc: Elkezdődött a második féllidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, ez eddig sima ügynek látszik... 14–8
30. perc: Bíró
szép védése után maradt még idő a egy támadásra, Lukács vágta be a ziccert. 14–8
29. perc: Szucsánszki
is meglőtte az első gólját, betörés végén lőtt a bal fölsőbe. 13–8
29. perc: Hundahl
kapta a labdát a jobb szélen, és ezúttal belőtte. 12–8
28. perc:
Újabb kiállítás, ezúttal a hazaiaknál, Snelder ült le a büntetőpadra.
28. perc: Lukács
próbálta a rövidbe dobni a helyzetét, de Salamakha nem mozdult el a kapufa mellől.
27. perc:
Újabb kétperces kiállítás, ezúttal Biltoft miatt játszik hátrányban a Bietigheim.
27. perc: Schulze
lövését sáncoltuk, majd az ellenőr figyelmeztette Elek Gábort.
26. perc: Szucsánszki lövését védte Salamakha. Nem jutott már ideje helyezni...
25. perc: Lauenroth
került lövőhelyzetbe, de kaput nem talált.
24. perc:
Újabb eladott labda a németeknél, Van der Heijden ziccerből bedobta. 12–7
24. perc: Német időkérés.
23. perc:
Rossz passz a németeknél, Pena viszont már a negyedik gólját szerezte, ezúttal a kapu bal oldalát választotta. 11–7
22. perc:
Kihagyott helyzet után megint támadhatott a hazai csapat. Lukács kapta a jobb szélen, és szépen lőtt a kapu jobb oldalába. 10–7
21. perc: Bíró
védése után jöhetett előre a Fradi, megint Schatzl került helyzetbe, de fölé lőtt.
20. perc: Schatzl
szedte össze a labdát passzívnál, és csodás gólt lőtt a rövid sarokba. 9–7
19. perc:
Az iménti gólszerző, Schulze kapott kétperces kiállítást.
19. perc:
Tapadnak a németek, ezúttal a rendkívül magas Schulze kapott labdát, és belőtte. 8–7
18. perc: Pena
kígyózott át a védelmen, aztán lőtt, de Salamakha majdnem kivédte. Szerencsére csak majdnem. 8–6
17. perc:
Így aztán szépítettek a németek Smeets révén. 7–6
17. perc:
Hiába került Snelder remek helyzetbe, ő is a kapufát találta el, pedig ezt már szinte mindenki bent látta...
16. perc:
A hetest Bíró kivédte!
15. perc:
A németek tanácstalannak látszottak, aztán kaptak egy hetest belül védekezésért.
Az időkérés közben Elek Gábor türelmet kért a csapatától, úgy érezte, hogy minden rendben van.
15. perc: A németek edzője időt kért.
14. perc:
Az utóbbi percekben kicsit döcögött a hazaiak szekere, de most úgy tűnik, beindult. Segített ugyan a kapufa, Kovacsics lövése pattant be a bal kapufáról. 7–5
13. perc:
Rossz bejátszás után ziccerbe kerültek a németek, de Hundahl lövése nem talált kaput.
12. perc: Bíró
védte Smeets ziccerét, Lukács Viktória viszont az ellentámadásból biztosan lőtt gólt. 6–5
11. perc: Pena
ezúttal már jobban célzott, ütemtelenül vágta a labdát a jobb fölsőbe. 5–5
ziccerben a kapufát találta el, Hundahl meglógott, és ő bedobta a ziccert. 4–5
10. perc:
Már majdnem elvették a németektől, amikor Lauenroth lábról ügyesen talált pattintott lövéssel a zöld-fehérek kapujába. 4–4
9. perc:
Elrontott Bietigheim-támadás után Kovacsics került helyzetbe, de szép csel után a kapufát találta el.
8. perc:
Úgy tűnik, Háfra belőtte magát, remekül találta el a kapu bal oldalát, miközben a kapus jobbra ment el. 4–3
8. perc:
Passzív játék a németeknél, a Ferencváros viszont eladta, Biltoft végignyargalt a pályán, és be is dobta a ziccert. 3–3
6. perc:
Nem váratott magára az újabb Fradi-gól, Schatzl a bal szélről lőtt szépen a bal fölsőbe. 3–2
6. perc:
Óriási gólt szerzett Lauenroth a jobb oldalról. 2–2
5. perc:
Bíró védte előbb Biltoft lövését, majd a kapufa mentett. Kovacsics megkaparintotta, aztán üres kapura dobott, de nem talált a hálóba.
4. perc:
Vonalra lépett a németek jobbszélsője, aztán ugyanezt másolta le Lukács...
4. perc:
Eltékozolta a támadását a Bietigheim, gyorsan támadott a Fradi, de Háfra lövését blokkolták.
3. perc:
Vezet a Fradi, Pena kapott labdát, és biztosan lőtt a kapu bal oldalába. 2–1
2. perc:
Passzívot jeleztek a bírók, Kudlacz Bíróba lőtt, jöhetett előre a Fradi.
2. perc: Kovacsics
találta meg Sneldert beállóban, a holland lány pedig szépen lőtt a jobb alsóba. 1–1
1. perc:
Kínai figurából szerezték az első gólt, Kudlacz lőtt a hálóba. 0–1
1. perc:
Az első támadás a németeké, azonnal 7 a 6 ellen támadnak.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Ferencváros tiszta zöldben a Bietigheim fehér-feketében játszik.