Remek második félidő, az FTC 8 góllal legyőzte a Buducsnosztot

2018.01.28. 14:55
A hét gólt szerző Laura van der Heijden (zöldben) volt az FTC legeredményesebb játékosa (Fotó: Tumbász Hédi)
Az FTC-Rail Cargo Hungaria 34–26-ra legyőzte a montenegrói Buducsnoszt Podgoricát Dabason a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójában.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. CSOPORT, 1. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói) 34–26 (19–18)
Dabas, 2500
néző. V: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok)
FTC: Bíró – LUKÁCS 5, Háfra 3, KOVACSICS 5, Snelder 1, PENA 5 (1), Schatzl 1. Csere: SZIKORA (kapus), Szekeres, Mészáros R. 1, Szucsánszki, VAN DER HEIJDEN 7 (2), Jovanovics 1, MÁRTON 4, Faluvégi, Hornyák D. 1. Edző: Elek Gábor
BUDUCSNOSZT: Zoqbi de Paula – Ujkics 3, Malovics 2, Raicsevics 1, BRNOVICS 4, JAUKOVICS 5, GRBICS 5. Csere: Batinovic (kapus), Ramuszovics 1, Laslo 2 (2), Premovics 1, Pletikosic 1, Pavicsevics 1, N. Bulatovics. Edző: Dragan Adzsics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 9. p.: 6–4. 18. p.: 9–9. 19. p.: 9–12. 25. p.: 13–13. 29. p.: 17–18. 35. p.: 22–19. 41. p.: 26–20. 48. p.: 28–23. 52. p.: 32–23
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Kiállítások: 6, ill. 6 perc

A BL-középdöntőt egyaránt négy ponttal kezdő Ferencváros és Buducsnoszt Podgorica találkozott a második csoportkör első fordulójában. A Fradi hosszú idő után újra teljes csapattal állt fel, miután Mészáros Rea is ott volt Elek Gábor benevezett névsorában. A nyáron több meghatározó játékosát (Cristina Neagu, Katarina Bulatovics, Dragana Cvijics) elveszítő montenegróiak viszont tizennégyes kerettel érkeztek Dabasra.

Telt ház, közel 2500 néző fogadta a feleket, a vendégek azonban nem keltették megszeppent együttes benyomását. Hamar 4–2-es előnyre tettek szert, de a Fradinak is megvolt erre a válasza, a 9. percben már 6–4-et mutatott az eredményjelző. Mindkét együttes nagy rohanásba kezdett, a befejezésekbe azonban sok hiba csúszott a játékosok részéről. Kiélezetten alakult a meccs, felváltva vezettek a csapatok. Bíró Blanka ugyan bemutatott néhány szép védést az FTC kapujában, ám a védelem előtte nem volt a legtökéletesebb, a Podgorica eléggé megszórta a házigazdát az első félidőben.

Elek Gábor a 19. percben, mínusz kettőnél (9–11) kért időt, utána viszont hárommal is ellépett az ellenfél. Tatjana Brnoviccsal nem igazán bírt az FTC, a beálló négy gólt szerzett az első harminc percben. Mellette a balátlövő Djurdjina Jaukovics ötször talált be. A kemény montenegrói védekezéssel sokszor küszködött a Fradi, Nerea Pena vállalta el a lövéseket a kiélezett pillanatokban, váltakozó sikerrel. A vendéglátó gárda 13–13-nál újra egyenlített, ám azt követően is futnia kellett az eredmény után. A cserék lendítettek a Fradi játékán, Laura van der Heijden betörései, valamint Márton Gréta bal szélről lőtt góljai révén a szünetre sikerült 19–18-ra fordítani.

A folytatásban Szikora Melinda érkezett az FTC kapujába, és egyből több fontos védéssel nyitott, de az előtte játszók is hatékonyabban tették a dolgukat. Tíz perc alatt csupán két gólra volt képes a Podgorica, miközben a Fradi Kovacsics Anikó és Háfra Noémi vezérletével egyre jobban elhúzott. Már nyolc találat volt a különbség (31–23), amikor Dragan Adzsics az 50. percben harmadszor is időt kért. Hamarabb is megtette volna, csak addigra a játékosai már elveszítették a labdát…

A biztos előny azt is lehetővé tette, hogy Elek Gábor mindenkinek lehetőséget adjon, a győzelem ugyanis nem forgott veszélyben. Meglátszott, hogy a magyar együttesnek több, ilyen hőfokú meccsen is bevethető játékosa van. Sokatmondó adat, hogy a második játékrészben mindössze nyolc gólt engedélyezett ellenfelének a Fradi, míg Szikora az EHF statisztikája szerint 53 százalékkal zárt. A 34–26-os siker az esetleges egymás elleni összevetésben is sokat érhet, nem mellékesen az FTC ezzel pontszámban beérte a csoportban a Metzet.

„Egy sokra hivatott fiatal montenegrói csapatot sikerült legyőznünk. Az első félidőben látszott, hogy mindkét csapat régen játszott éles mérkőzést. A második félidőben a több minőségi játékos döntött a javunkra. Azt gondolom, hogy nincs ekkora különbség a két csapat között, nekünk azonban szinte minden bejött a meccs második felében" – értékelt Elek Gábor a lefújás után.

Egyetlen kapus sem tud jól védeni, ha nem működik előtte a védekezés. Jöttek azok a lövések, amikre a videózás alapján készültünk. Nem egyénenként, hanem csapatként voltunk erősek. Élveztem a meccset, a szurkolók ismét kiváló hangulatot teremtettek" – tette hozzá a remeklő Szikora Melinda.

Köszönjük a figyelmüket!

60. perc: Vége a mérkőzésnek, 34–26-ra nyert a Ferencváros!
60. perc:
Nem csökkent. A Fradinál Lukács és Schatzl rontott a szélről, a vendégek pedig egy kettős kapufával zártak.
Az utolsó perchez érkezve Elek Gábor időt kért. A tréner arra kéri játékosait, hogy ne csökkenjen a nyolcgólos különbség.
„Álljatok fel, álljatok fel” – skandálja a ferencvárosi publikum.

59. perc: Schatzl Nadine sem marad gól nélkül. 34–26
58. perc: Szikora bravúrral véd, aztán szemmel veri Laslo lövését.
57. perc: Jaukovics tört be nagy lendülettel és szerzett gólt, Hornyákok kiküldték két percre. 33–26
56. perc: Laslo tesz arról, hogy ne legyen, bevágta a hetesét. 33–25
Az egyetlen kérdés: meglesz-e a közte tíz?
55. perc: Hornyák Dóra lövése megpattant a sáncon, de bement. 33–24
55. perc: Premovics kozmetikázik az eredményen. 32–24
55. perc: Lukács szép testcsellel átverte Laslót, de a befejezésbe hiba csúszott, a lécet találta el.
53. perc: Újabb remek védés Szikorától, ezúttal lábbal.
53. perc: Pavicsevics mellé lőtt a bal szélről, aztán Pena kísérletét a Zoqbit váltó Marinovics kitolta.
51. perc: Szucsánszki gyönyörű bejátszása után Mészáros Rea is megszerzi az első gólját. 32–23
51. perc: Raicsevics rengeteg hibával játszik, megint kidobta a pályáról a labdát.
Adzsics kikérte az utolsó idejét. Lassan már rászámolhatunk a Buducsnosztra.
50. perc: Van der Heijden hetedszer is. 31–23
A második félidőben nagy mértékben feljavult a Ferencváros védekezése.
49. perc: Szucsánszki labdát szerzett, Lukácshoz passzolt, aki Zoqbi lábai között a kapuba pattintott. 30–23
49. perc: Jaukovics löketét Szikora a kapufára tolta.
Már hatgólos a holland átlövő.
48. perc: Van der Heijdent meglökték, hétméteres. A sértett belövi. 29–23
47. perc: Szekeres jó védekezése után támadhat az FTC.
46. perc: Pena jött vissza a pályára és szép közbelövéssel visszaállította a négygólos különbséget. 28–23
46. perc: Grbics kicsit lerontotta Szikora átlagát. 27–23
Szikora Melinda eddig 10 lövésből hatot védett, tehát 60 százalékon áll.
45. perc: Lépéshiba Háfránál, majd egy védés fejjel Szikorától.
44. perc: Ujkics lőtt a hosszúba a jobb szélről 27–22
44. perc: Háfra harcolt ki hetest, amelyet Van der Heijden értékesített. 27–21
43. perc:
Kovacsics és Márton remekül zártak össze, újabb belemenés a vendégek részéről.
42. perc: Ramuszovics megszerezte első gólját. 26–21
41. perc: Háfra
egy az egyben megverte emberét, majd a kapuba lőtt. 26–20
41. perc: Jaukovics
lő, Szikora véd.
40. perc: Kiegészült a Fradi, amely az elmúlt két percben emberhátrányban nem kapott gólt.
39. perc: Szikora újabb bravúrt mutatott be. Bejött a kapuscsere a Fradinál.
38. perc: Kovacsics labdát szerzett emberhátrányban és gyönyörű góllal fejezte be a lerohanást. 25–20
38. perc:
Lukácsot küldik ki két percre, jót mosolygott az ítéleten.
Nem lehet rajta csodálkozni, hogy Adzsics ismét időt kért.
37. perc: Technikai hiba a vendégeknél, Háfra révén gól a zöld-fehéreknél. 24–20
36. perc: Lukács
most túl járt a kapus eszén. 23–20
36. perc:
Belemenés miatt ismét a Fradinál a labda.
36. perc: Háfra irtózatosan nagy kapufát lőtt.
36. perc: Grbics szépen átejtette Szikorát. 22–20
35. perc: És Kovacsicsnak is. A sok gólpassza után egy gól. 22–19
35. perc: Mártonnak egyelőre nagyon megy szerencsére. 21–19
34. perc: Kovacsiccsal szemben szabálytalankodtak, jöhet a Fradi. De sajnos nincs meg sorozatban az ötödik ferencvárosi gól. Aztán lerohanásból Grbics talált be. 20–19
33. perc:
Lukács gyenge ejtési kísérletét könnyedén magához ölelte a Buducsnoszt kapusa.
32. perc: Jaukovics talpról lőtt passzív játéknál, Szikora erre is odaért.
31. perc: Háfra eredményes átlövésből, Raicsevics két percre leül. 20–18
31. perc: Meg us van Szikora első védése, Jaukovics próbálkozását hárította.
31. perc: Elkezdődött a második félidő!
Szikora Melinda folytatja a Ferencváros kapujában.

1. FÉLIDŐ

A Fradiban Pena és Van der Heijden négy-négy gólnál jár, a montenegróiaknál Jaukovics ötnél.

Harminchét gól az első játékrészben, nem unatkoztunk.

30. perc: Vége az első félidőnek!
30. perc:
Pena húzza le a labdát a bal szélre, Márton értékesíti a helyzetét. 19–18
30. perc: Ismét a Fradi támad, Márton pattint a kapuba a lerohanás végén. 18–18
29. perc: Lukács
ejt szép gólt. 17–18
Nagy szükség lenne rá, hogy Bíró Blanka teljesítménye feljavuljon.
29. perc: Raicsevics talált be a szaggatottról. 16–18
28. perc: Pavicsevics lő, Bíró sajnos csak hozzáérni tud. 16–17
28. perc: Jaukovics
tíz méterről, Van der Heijden betörésből volt eredményes. 16–16
27. perc: Van der Heijdennek volt helye, ki is használta. 15–15
27. perc: Jaukovics nem unja a gólszerzést. 14–15
26. perc: Pena lövése is utat talált a kapuba. 14–14
26. perc: Pletikosic gyenge lövése becsúszott a bal alsóba. 13–14
Dragan Adzsics időkéréssel próbálja megfékezni a Ferencvárost.

25. perc:
Kovacsics-passz, Van der Heijden-gól. Ismét döntetlen! 13–13
24. perc:
Kiegészült a Buducsnoszt, de pompás támadás végén Snelder szépített. Rálépett a vonalra, de ezzel most ne foglalkozzunk. 12–13
23. perc: Kovacsics estében is kilőtte a bal alsót. 11–13
22. perc: Lépéshiba Raicsevicsnél, támadhat a Fradi.
22. perc: Márton most csúnyán mellé lőtt a bal szélről.
21. perc: Kovacsics harcolt ki két percet Brnovicsnak.
20. perc:
Jaukovics bejátszását követően Brnovics szerzett gólt. 10–13
20. perc: Márton Gréta lőtte ki a hosszúr Kovacsics előkészítése után. 10–12
19. perc:
Jovanovics elkapkodott lövése Ujkics is bevette a Fradi kapuját. 9–12
Elek Gábor időt kért. A Ferencváros edzője türelemre intette játékosait.

19. perc: Jaukovics góljával kettővel vezet a Buducsnoszt. 9–11
18. perc: Grbics cunderezett a kapuba a bal szélről. 9–10
18. perc: Brnovics
talált be. 9–9
17. perc: Jovanovics
lőtt a rövidbe, Zoqbi hiába volt rajta a lövésen. 9–8
17. perc: Van der Heijden tört és talált be. 8–8
16. perc: Cristina Laslo
hetesből a vendégeket juttatta előnyhöz. 7–8
15. perc:
Van der Heijden a lécet találta el.
15. perc: Snelder emelését Zoqbi lehúzta.
14. perc: Malovics góljával ismét egyenlő. 7–7
13. perc: Fent volt a bírók keze, Pena a kapu bal oldalába zúdított. 7–6
12. perc:
Pena ezúttal fölé lőtt, Brnovics sajnos nem. 6–6
11. perc:
Schatzl lőtt a bal szélről, Zoqbi szépen zárta a szöget.
10. perc: Rossz montenegrói bejátszás, a Fradinál a labda.
9. perc: Snelder kiszállt két percre, Jaukovics szépen kijátszott akció végén gólra váltotta az emberelőnyt. 6–5
Négy ferencvárosi gól sorozatban.
9. perc: A vendégek a jobb szélről ziccert rontottak, a másik oldalon Lukács pontosan célzott. 6–4
8. perc: Kovacsics
talált be lerohanásból. 5–4
8. perc: Bíró Blanka második bravúrja után Lukács ziccert hibázott, de aztán visszaszerezte a labdát és javított. 4–4
7. perc: Pena
szépít hétméteresből. 3–4
6. perc: Grbics volt eredményes a bal szélről. 2–4
5. perc: Szép bejátszás után Brnovics pattintott Bíró Blanka kapujába. 2–3
4. perc: Jaukovics átlövésgóljára a másik oldalon Pena azonnal válaszolt. 2–2
3. perc: Kovacsics egyenlített. 1–1
2. perc: Malovicsé az első gól, vezetnek a vendégek. 0–1
1. perc: Pena első lövése nem sikerült.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Ferencváros vezetheti az első támadást!

A ferencvárosi szurkolók éneklik a himnuszt.

A csapatok már a pályán, zajlik a játékosok bemutatása.

Köszöntjük kedves olvasóinkat az FTC–Buducsnoszt Podgorica női kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzés online közvetítésében!