Női kézi NB I: az FTC 17 góllal nyert a Budaörs ellen

R. P.R. P.
2023.02.17. 19:25
Klujber Katrin a Budaörs ellen is klasszisként játszott (Fotó: Földi Imre, archív)
A női kézilabda NB I 15. fordulójában az FTC nagyon simán 37–20-ra legyőzte a Budaörsöt.

A Budaörs masszívan tagja a sűrű középmezőnynek, de a 15. fordulóban kevés esély látszott az előrelépésre a második helyen álló FTC ellen.

És valóban, Elek Gábor játékosai egy pillanatra sem adtak esélyt Buday Dániel csapatának. A félidőben nyolc gól volt a különbség, a végén 17-tel nyertek a hazaiak

Klujber Katrin kilenc góllal vette ki a részét a sikerből, ésBíró Blanka is remekelt, hiszen 48 százalékkal védett, sőt még egy gólt is szerzett.

KÉZILABDA, NŐI NB I
15. FORDULÓ
FTC-Rail Cargo Hungaria–Moyra-Budaörs 37–20
(18–10)
Elek Gyula Aréna, 850 néző. V: Asztalos, Szalay.
FTC: BÍRÓ B. 1 – Papp D. 2, KLUJBER 9 (2), Lekics, Kisfaludy 2, Bölk 2, Márton 2. Csere: Imre Sz. (kapus), Tomori, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 6 (1), Stolle 3, Cirjenics-Kovacsics 2, KUKELY A. 4, HÁRSFALVI 4, Szucsánszki. Edző: Elek Gábor
BUDAÖRS: VÁRTOK R. – Szabó-Májer 2, Schneider 1, Gorilszka 3 (1), Pálos-Bognár 2 (1), Hudák E. 2, Braun 1. Csere: Varjas-Sipeki (kapus), Vártok T., MLINKÓ 5 (2), Szabadfi Á. 1, Bánfai V. 2, Smid, Nagy L. 1, Kiss M. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 9. perc: 7–4. 17. p.: 11–9. 28. p.: 17–10. 37. p.: 24–12. 46. p.: 29–15. 52. p.: 33–17. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 6/4
Elek Gábor:
– Nem kezdődött jól a mérkőzés, de jó lett a vége. Aki pályára lépett, hozzátett az eredményhez. Örülök, hogy Imre Szofi védésekkel mutatkozott be a felnőttcsapatban.
Buday Dániel: – Az első tizenöt perccel elégedett vagyok, aztán a félidő hátralévő részében eldőlt a meccs, a második játékrész meg lement… Kicsit csalódott vagyok, mert többet vártam a csapattól.

1. Győr 16 15 1 513–359 +154 30
2. FTC 15 13 2 488–360 +128 28
3. Debrecen 15 10 1 4 439–386 +53 21
4. Vác 14 8 2 4 380–357 +23 18
5. Mosonmagyaróvár 14 8 1 5 420–377 +43 17
6. Siófok 13 6 1 6 343–345 –2 13
7. MTK 15 5 2 8 422–426 –4 12
8. Fehérvár 13 5 2 6 328–366 –38 12