Karabaticék újra Európa trónján, leiskolázták a dánokat

2014.01.26. 17:24
A franciák leiskolázták a dánokat a döntőben (Fotó: Reuters)
Franciaország parádés játékkal 41–32-re legyőzte a házigazda Dániát a férfi kézilabda Európa-bajnokság döntőjében, így letaszította a trónról az észak-európai együttest. A kékek végig irányítottak a találkozón, a dánok alig-alig tudtak közelebb zárkózni.

A MÉRKŐZÉS

Kevesen számítottak rá, hogy ilyen fantasztikus rajtot vesz a férfi kézilabda Európa-bajnokság döntőjében Franciaország. Claude Onesta csapata 3–0-s rohammal indított, s a szétszórtan védekező és támadásban is sokat hibázó dánok hátránya folyamatosan nőtt, míg a 22. percben ki nem alakult a két csapat közötti tízgólos különbség.

A franciáknál Valentin Porte, Nikola Karabatic, Michaël Guigou és Luc Abalo is szórta a gólokat, Thierry Omeyer pedig csaknem ötven százalékkal védett. A dánoknál Mikkel Hansen szóra meg magát, majd a félidő hajrájában Hans Lindberg két perc alatt három gólt is szerzett, amivel életben tartotta a házigazda halvány reményét.

Az első félidő utolsó perceiben Mikkel Hansen vitte a hátán a dán válogatottat, amely hétgólos hátrányban vonulhatott pihenőre. A játékrész utolsó gólja parádésra sikerült, gyönyörű kínai figura végén Porte volt a befejező. (16–23)

A franciák a második félidőben ott folytatták, ahol az elsőben abbahagyták. Akaratuk érvényesült a pályán, már korán állandósult a hét-nyolc gólos különbség. A dánok egyre többet hibáztak, támadásban a gyors indítások is kimaradtak, míg a franciák könyörtelenül kihasználták ziccereiket.

Sokatmondó kép: Narcisse a gólját ünnepli, a háttérben egy dán játékos búslakodik (Fotó: Reuters)

Mikkel Hansen próbálta ugyan felrázni a dán csapatot, Omeyer azonban a második félidőben is remekelt a francia kapuban. Az utolsó tíz percben Claude Onesta, a francia válogatott szövetségi kapitánya azt a luxust is megengedhette magának, hogy a teljes kezdőcsapatát pihentesse. A cseréknek is jól ment, Alix Nyokas például kétszer is betalált a hajrában.

Franciaország győzelméhez kétség sem fért, a dánok nem tudtak felnőni a világklasszis formában játszó ellenfél mellé, így leszorultak Európa trónjáról. (32–41)

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
DÖNTŐ
Dánia–Franciaország 32–41 (16–23)
Gólszerzők:
M. Hansen 9, Lindberg 6, Mollgaard 4, Nöddesbo 3, Mogensen 2, Spellerberg 2, Christiansen 2, M. Larsen 1, Eggert 1, Toft Hansen 1, Sondergaard 1, illletve Guigou 10, Porte 9, Abalo 7, Narcisse 6, N. Karabatic 5, Nyokas 2, Sorhaindo 2

16. Montenegró

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! FRANCIAORSZÁG EURÓPA-BAJNOK!

60. perc: Még egy Nöddesbo gól a végére, kozmetikázzák az eredményt a dánok. Nyokas újabb találata, lekopírozta az előzőt. 32–41
59. perc: Nyokas a jobb oldalról, kilencről lő a bal alsóba. 31–40
58. perc: Nyokas labdát veszít, de a gyors indítást elszúrják a dánok. A franciáknál a komplett kezdőcsapat a kispadon a végére.
57. perc: Ismét Nöddesbo talál be, farag két gólt a dánok hátrányán. 31–39
56. perc: Dumoulin áll be az utolsó percekre, és véd is rögtön egyet, Mogensen lövését. Sorhaindo fordul be és lő mellé ziccerből. A túloldalon Nöddesbo eredményes. 30–39
55. perc: Szépen végigviszik a támadást a franciák, Porte húzza a bal alsóba. 29–39
54. perc: Abalo újabb óriási találattal jelentkezik, Lindberg szépít. 29–38
53. perc: Abalo hatalmas gólt ragaszt a dán kapuba, elképesztő erejű lövés a bal felsőbe zúdul. Mollgaard révén jön a válasz. 28–37
52. perc: Mogensen lövése Omeyer lábáról pattan be. 27–36
51. perc: Spellerberg a bal alsóba lő, a túloldalon Sorhaindo a kapus lábai között pattintja be. 26–36
50. perc: Mikkel Hansen lövését blokkolják, a letámadásból Narcisse pattint a kapuba, könnyedén. Valószínűleg eldőlt az Eb-döntő. 25–35
49. perc: Söndergaard elveszíti, Omeyeré a labda. Mollgaard mehet ki két percre, Narcisse-t rántja le. Guigou a bal alsóba pattintja a hetest. 25–34
48. perc: Söndergaard egy lövőcsel után dob a francia kapu bal oldalába. 25–33
47. perc: Belemenést fúnak Mollgaard ellen. A túloldalon Joli is támadóhibát vét. Karabatic ziccerét védi Krejberg.
46. perc: Christiansen lő kapufát, majd a kipattanót nem tudja begyűjteni. Porte tör be és lő a bal alsóba. 24–33
45. perc: Karabatic húzza le a szélre, Guigou ezt is bevágja. Dánia időt kér. 24–32
44. perc: Sorhaindo szép bejátszást kap és gólra is váltja, a túloldalon eladják a labdát a dánok. 24–31
43. perc: Abalo lövését Landin hárítja lábbal. Mollgaard töri meg a gólcsendet. 24–30
42. perc: Chsritiansen kísérletét védi Omeyer.
41. perc: Guigou fantasztikusan játszik, emberhátrányban is betalál. Lindberg a túloldalon eredményes. 23–30
40. perc: Guigou góljára Mikkel Hansen válaszol, ezen a meccsen is ő a dánok legjobbja. Ráadásul Abalót kiküldik két percre, lökte a levegőben Hansent. 22–29
39. perc: Lindberg lövése Omeyerben akad el.
38. perc: Christiansen a szaggatottról, átlövésből eredményes, Omeyer lábai között vánszorgott be a labda. N. Karabatic kapufát dob. 21–28
37. perc: Porte átlövi a dán falat, Landin lábai között pattan a labda a hálóba. 20–28
36. perc: Omeyer védi Mikkel Hansen kísérletét. Egy lecsorgó labdát végül Mikkel Hansen lő a rövidbe, Omeyer ebben benne volt... 20–27
35. perc: Passzívnál engedi el Nikola Karabatic, bombagól a jobb felsőbe. A túloldalon Mollgaard válaszol, a jobb alsóba helyez. 19–27
34. perc: Szép dán támadás, Lindberg a befejező ember a jobb szélről. 18–26
33. perc: Sorhaindo harcol ki hetest, Mollgaard védekezik belül. Guigou magabiztosa vágja be a hetest, a bal felsőbe bombáz. 17–26
32. perc: Christiansen védi Omeyer lövését. Abalo a beálló helyéről, háttal dob gólt, szenzációs mozdulat. Mikkel Hansen szépít a túloldalon. 17–25
31. perc: Narcisse góljával indul a második játékrész. 16–24

ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

2. FÉLIDŐ

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! A SZÜNETBEN 23–16-RA VEZET FRANCIAORSZÁG A DÖNTŐBEN!

30. perc: Kiegészülnek a franciák, Porte lövését védi Landin. A túloldalon dán ziccer, Omeyer lábbal védi Eggert próbálkozását, de marad a labda a dánoknál. Mikkel Hansen góljával feljönnek a dánok hatra, de a franciák egy szenzációs kínaival hétre állítják a különbséget, Porte volt a befejező. 16–23
29. perc: Spellerberg tör be határozottan és lő a kapu jobb oldalába. 15–22
28. perc: Abalo szerencsés gólja, bepattan a labda, majd a túloldalon Mikkel Hansen bombáz a bal alsóba. Abalóval nem bírnak a dánok, talpról, a jobb oldalról tüzel a jobb felsőbe. 14–22
27. perc: Christiansen lövésébe beleér Omeyer, de a labda bepattan. Portét kiküldik két percre, Mikkel Hansen pedig felhozza hétre a dánokat. 13–20
26. perc: Újfent Lindberg, a harmadik gólja a szélsőnek rövid időn belül. Guigou a jobb alsóba helyez, Mollgaard lövését Anic blokkolja. 11–20
25. perc: Közben a dánoknál ismét Landin a kapuban. Ismét Lindberg eredményes a házigazdánál. Narcisse megveri emberét egy az egyben, de Landin kapufára tolja lövését. 10–19
24. perc: Anic szabálytalankodik, két percet kap, emberfórban a dánok. Lindberg a jobb szélről lövi ki a jobb alsót. Porte-tal nem bírnak, ezúttal a kapu közepébe pattint. 9–19
23. perc: Mikkel Hansen átlövése a jobb alsóban köt ki, Omeyerről pattan be a labda. Remek bejátszás N. Karabatictől, Abalo a beálló helyéről lő gólt. 8–18
22. perc: Tíz gól a franciák előnye! Porte-ot hagyják üresen, ő pedig a kapu bal oldalába tüzel. 7–17
21. perc: Francia időkérés, nyolc góllal vezetnek a gallok. Narcisse szerez gólt a rövid szünet után, majd Eggert újabb emelését védi Omeyer. 7–16
20. perc: Sorhaindo labdát szerez, fordulhatnak a franciák. Nikola Karabatic jól lövi át a dán falat, a kapu jobb oldalába zúdít. A túloldalon Eggert emeli át Omeyert. 7–15
19. perc: Gyönyörű bejátszás Karabatictól, Porte lő a jobb felsőbe. 6–14
18. perc: Jót tett a szünet a dánoknak, Toft Hansen beállóból eredményes. N. Karabatic ellen belemenést fújnak, majd jön az újabb dán gól, Mollgaard messziről a jobb alsóba. 6–13
17. perc: Porte góljával már kilenc Franciaország előnye, a dánok időt kérnek. 4–13
16. perc: Abalo a jobb szélről eredményes, kilövi a hosszú alsót. A franciák újabb lövést blokkolnak, ismét Nikola Karabatic, az MVP. 4–12
15. perc: Jól kezd a dán kapus, Guigou ziccerét védi. Mogensen kísérletét Karabatic blokkolja.
14. perc: Narcisse harmadik gólja a meccsen, betörésből lő a kapu jobb oldalába. Toft Hansent kiküldik két percre, a dánok közben kapust cserélnek, Landin helyére jön Green Krejberg. Christiansen átlövését hárítja Omeyer, lábbal. 60 százalékkal véd a francia kapus egyelőre. 4–11
13. perc: N. Karabatic lövi ki a jobb alsót, majd Omeyer fogja könnyen a túloldalon Mollgaard átlövését. 4–10
12. perc: Elveszítik a labdát a dánok, a kontrából Abalo azonban fölé bombáz, majd Sorhaindo szerzi vissza a labdát a franciáknak.
11. perc: Nem adnak meg egy gólt a dánoknak, Ulrik Wilbek pedig időt kér. N. Karabatic kapufát ejt, a kipattanót Guigou berepülve tereli a labdát a hálóba. 4–9
10. perc: Mikkel Hansen emelkedik nagyon magasra és lő a bal alsóba. Labdát szereznek a dánok, Mogensen azonban elveszíti, a kontrát Nikola Karabatic váltja gólra. 4–8
9. perc: Guigou labdát szerez Larsentől, végigviszi és a bal felsőbe dobja a ziccert. Mogensen laposan, talpról csapja be Omeyert. 3–7
8. perc: Porte harcol ki hetest Mikkel Hansen mellett, sárga lap a dánnak. Guigou a bal alsóba dobja a hetest. 2–6
7. perc: Újabb nagy Omeyer-bravúr, extázisban kezd a francia kapus. Karabatic kerül a földre, Toft Hansen kétperces kiállítást kap.
6. perc: Landin csak beleérni tud Narcisse bal alsóba tartó lövésébe, védeni nem tudja azt. 2–5
5. perc: Megtörik a jég, Mikkel Hansen eredményes a dánoknál. Narcisse gyorsan válaszol, a túloldalon Mensah Larsen a bal alsóba bombáz. 2–4
4. perc: Porte szerzi a harmadik francia gólt, kipókhálózza a bal felsőt, villámrajt Franciaországtól! 0–3
3. perc: Luka Karabatic kap sárgát védekezésben, majd Guigou is. Söndergaard tüzel fölé.
2. perc: Szép dán akció, Lindberg jobb oldali lövését lábbal védi Omeyer. A túloldalon újabb gól, Guigou talál be a gyors indításból. 0–2
1. perc: Omeyer-védéssel kezdődik a meccs, a túloldalon Nikola Karabatic eredményes. 0–1

ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! A dánok fehérben, a franciák kékben.

Lemaradt a bronzmérkőzésről? Szöveges tudósításunkban visszaolvashatja a mérkőzést teljes egészében. Kattintson ide!

Időközben megválasztották a 2013-as év legjobb kézilabdázóit, a férfiaknál Domagoj Duvnjaké lett az elismerés, a nőknél Andrea Lekicsé. Részletek itt!

A csapatok a pályán, a bemutatás után felcsendült a dán himnusz, majd a francia.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan elkezdődik a Dánia–Franciaország döntő a férfi kézilabda Európa-bajnokságon. Tartsanak velünk!