A spanyolok két vállra fektették a horvátokat a bronzmeccsen

2014.01.26. 14:52
A gólkirály Canellas (21) öröme: meglett a bronzérem a spanyoloknak (Fotó: Reuters)
Spanyolország szerezte meg a bronzérmet a Dániában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokságon, miután 29–28-ra legyőzte Horvátországot. A szoros találkozón végig a világbajnok spanyolok irányítottak, akik megérdemelten végeztek a harmadik helyen.

A MÉRKŐZÉS

Kiegyenlített játékot hozott a Horvátország–Spanyolország bronzmérkőzés első 10 perce, a gólkirályi címét biztossá tevő Joan Canellas négy hetest is gólra váltott, míg a horvátoknál az Eb álomcsapatába beválasztott Domagoj Duvnjak remekelt. Az első félidő derekán aztán állandósult a spanyol előny, Cristian Ugalde és Jorge Maqueda is többször volt eredményes.

A félidő végére kicsit kiengedtek a horvátok, Denis Bunticnak köszönhetően csak háromgólos hátrányban volt Slavko Goluza legénysége. (13–16)

A szünet után is a spanyolok játszottak fölényben, Ivan Cupic értékesített hetesekkel tartotta a lelket a horvát csapatban, illetve a remeklő Duvnjak cipelte a hátán déli szomszédunkat. Az állandósuló kétgólos különbséget a hajrában egyre redukálta Horvátország, így az utolsó öt perc rendkívül izgalmasra sikeredett.

Az 58. percben a veszprémi Ugaldét állították ki, ám a spanyolok emberhátrányban is gólt tudtak szerezni, Aguinagalde volt eredményes. A túloldalon is jött egy kiállítás, Duvnjakot küldték ki, miután gólt szerzett, a spanyolok pedig Canellas utolsó percben lőtt góljával eldöntötték a találkozót.

Igor Vori fél perccel a vége előtt még betalált, így csak egy gól volt a horvátok hátránya, ám a spanyolok emberfórban jól taktikáztak, és megtartották a labdát, így minimális különbséggel megnyerték a találkozót, ezzel övék lett a bronzérem. (28–29)

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
BRONZMÉRKŐZÉS
Horvátország–Spanyolország 28–29 (13–16)
Gólok: Duvnjak 8, Buntic 5, Horvat 3, Sliskovic 3, Strlek 3, Cupic 2, Musa 2, Kopljar 1, Vori 1, illetve Canellas 8, Aguinagalde 7, Maqueda 4, Entrerrios 2, Sarmiento 2, Ugalde 2, Guardiola 1, Rivera 1, Morros 1, Rocas 1
KÉSŐBB
DÖNTŐ
17.30
Dánia–Franciaország

2. FÉLIDŐ

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! SPANYOLORSZÁG EGY GÓLLAL, 29–28-RA GYŐZ HORVÁTORSZÁG ELLEN, ÍGY BRONZÉRMES!

60. perc: Kiegészülnek a spanyolok, Canellas a jobb alsóba tüzel. Ezzel valószínűleg eldőlt, kétgólos a spanyolok előnye, akik emberfórban is vannak. Vori beállóból teszi izgalmasabbá a hátralévő 15 másodpercet, szép gól. Spanyol időkérés, tíz másodperc van hátra. Nincs több gól, vége a mérkőzésnek. 28–29
59. perc: Ehelyett gólt kapnak a horvátok, Aguinagalde emberhátrányban is betalál. A válasz villámgyorsan jön, ki más, mint Duvnjak. Kiállítás a horvátoknál is, Duvnjak mehet le, odaüt Canellasnak a levegőben a bírók szerint. 27–29
58. perc: Kiállítás! Ugaldét küldik ki, a Veszprém játékosa odaütött Duvnjaknak, a hátralévő három percből kettőt emberelőnyben játszhat Horvátország. Rossz váltás, Sliskovic elveszíti a labdát, nagy esélyt szalasztott el a horvát csapat.
57. perc: Elveszik a labdát a spanyoloktól passzív játék miatt.
56. perc: Buntic elrontja az egyenlítési lehetőséget, fölé tüzel.
55. perc: Entrerrios lövését lábbal védi Losert, marad a labda a spanyoloknál. Cupic harcosan labdát szerez.
54. perc: Emberhátrányban is gólt szerez Spanyolország, Tomas nagy passzát Aguinagalde váltja gólra. Remekel ma is a spanyolok beállója. Duvnjak jó tíz méterről ragaszt hatalmas gólt a jobb felsőbe, szenzációsan játszik a horvát irányító. 26–27
53. perc: Bunticnak most szerencséje is van, jobb alsóba tartó lövésébe beleér Sierra, ám a labda a hálóba pattan. 25–26
52. perc: Entrerriost kiállítják, Sliskovic pedig bepattintja középről a labdát. Tomas passza rossz, emberelőnyben támadhat Horvátország. 24–26
51. perc: Buntic bal alsóba tartó lövését védi Sierra. A túloldalon Sarmiento szenzációsan pattint Aguinagaldéhez, aki ezt a ziccert sem hibázza el. 23–26
50. perc: Maqueda kísérletét védi Losert, majd a túloldalon Kopljar elveszíti a labdát. Spanyol időkérés. A szusszanásnyi szünet után Sarmiento tör be és lő a jobb felsőbe. 23–25
49. perc:
Ismét feljön egy gólra a horvát csapat, Musa a bal felsőbe pattint. 23–24
48. perc: Bődületes Buntic-gól talpról, középről, a bal alsóba. 22–24
47. perc: Sarmiento lő gólt Losert lábai között. 21–24
46. perc: Vukovicot blokkolják, a kipattanót Strlek vágja be. 21–23
45. perc: Buntic harcol ki hetest Maqueda mellett. Cupic lövését ezúttal védi Sierra, épp a gólvonalon kapja el a spanyol kapus a kipattanót.
44. perc: Időt kérnek a horvátok, egyenlítési lehetőség. Sliskovic azonban elveszíti a labdát, a gyors indításból Morros eredményes, a felső sarokba bombáz. 20–22
43. perc: Entrerrios ellen belemenést fújnak.
42. perc: Sarmiento lövését simán védi Losert. A túloldalon Sliskovic kilövi a bal felsőt, feljönnek egy gólra a horvátok. 20–21
41. perc: Maqueda nyolcról a jobb alsóba, Losert csak beleérni tud lábbal. Duvnjak rossz passza Vorihoz. 19–21
40. perc: Duvnjak büntet, a gyors kontrából bombáz a hálóba. Jön a gyors felelet, Maqueda eredményes. Musát közben másodszor küldik ki a meccsen két percre. Duvnjak újabb nagy gólt durrant, emberhátrányból. 19–20
39. perc: Duvnjaktól veszik el a labdát, fordulhatnak a spanyolok. Kopljart közben ápolni kell. Aguinagalde hibázik, rálép a vonalra.
38. perc: Vori lövését fogja Sierra, aki jelenleg 36 százalékkal véd.
37. perc: Entrerrios zseniális passza Aguinagaldének (nem az első a meccsen), a beálló bedobja a ziccert. 17–19
36. perc: Canellas átlövését védi Losert, de oldalt megy ki a labda, így marad a spanyoloknál. Musát küldik ki két percre lerántásért.
35. perc: Újabb horvát hetes, Entrerrios szabálytalan. Cupic Sierrának is bedobja, a lapos lövés kifog a spanyol kapuson. 17–18
34. perc: Duvnjak hibája után indítanak a spanyolok, Rocas vágja be a ziccert a kontrából. Horvát hetes, ráadásul Morrost kiküldik két percre. Ivan Cupic belövi a hetest, Perez „szemei közé”. 16–18
33. perc: Rocasnak nincs szerencséje, bal szélről leadott lövése két kapufát érintve kerül Alilovic kezébe.
32. perc: Jön a spanyol válasz, Valero Rivera a jobb szélről talál be. Duvnjak kipókhálózza a jobb felsőt, hatalmas bomba. 15–17
31. perc: Rossz bejátszás Aguinagaldének, a leindításból Strlek eredményes. 14–16

ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

1. FÉLIDŐ

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! SPANYOLORSZÁG 16–13-RA VEZET A SZÜNETBEN!

30. perc: Hetes a spanyoloknak, Buntic faultolta Entrerriost. Canellas a vonal mögött, Alilovic ezúttal is tehetetlen. Óriási horvát góllal zárul az első félidő, Sliskovic lövi ki a jobb felsőt. 13–16
29. perc: Sliskovic lövését lábbal hárítja Sierra, hatalmas bravúr! A túloldalon Canellas akcióból eredményes, így már biztosan ő az Európa-bajnokság gólkirálya! 12–15
28. perc: Aguinagalde beállóból eredményes, Entrerrios szenzációs labdát ad neki. 12–14
27. perc: Egy-egy kihagyott helyzet, Aguinagalde és Horvát is hibázik, utóbbi kapufát lő.
26. perc: Maqueda harcol ki hetest Sliskovic mellett. Canellas nem tud hibázni, negyedik hétméteresét is bevágja. 12–13
25. perc: Egyenlít Horvátország, Buntic talál be ismét, megpattanó lövése becsapja Sierrát. 12–12
24. perc: Gyorsan jön a horvát válasz, Buntic eredményes a gyors indításból. 11–12
23. perc: Időt kérnek a spanyolok. Aguinagalde fordul le emberéről a jobb oldalon és lő a hosszúba. 10–12
22. perc: Sierra védi Duvnjak könnyelmű lövését. Feljönnek egyre a horvátok, Buntic a gólszerző. 10–11
21. perc: Horvat akcióból betalál, remek labdát kap a jobb szélen is a rövid oldalra lő gólt. 9–11
20. perc: Horvát hetes, Perez a kapuban, és ki is védi Zlatko Horvat büntetőjét!
19. perc: Újabb horvát ziccer marad ki, Horvat combon lövi a spanyol kapust gyakorlatilag. Entrerrios találata után hárommal vezet Spanyolország. 8–11
18. perc: Maqueda páros lából ugrik fel és lövi ki a bal alsót. Kopljar lövését blokkolják a spanyolok. 8–10
17. perc: A túloldalon a veszprémi szélső, Ugalde eredményes. A horvátok időt kérnek. A rövid szünet után Duvnjak újabb nagy átlövésgólt ragaszt a spanyol kapuba. 8–9
16. perc: Bicanic lövését blokkolja Guardiola, majd Kopljar kísérletét Sierra védi.
15. perc: A túloldalon is hetes, Musa üt oda Entrerriosnak. Canellas Losertnek is belövi, 3/3 ezzel a hetesek tekintetében. 7–8
14. perc: Maqueda lövi Duvnjakot, sárga a spanyolnak, hetes a horvátoknak. A büntetőt Horvat bevágja, Sierra rajta volt, de védeni nem tudott. 7–7
13. perc: Szép átlövésből egyenlítenek a horvátok, Kopljar a gólszerző. A túloldalon Entrerrios megpattanó lövése becsapja Alilovicot. 6–7
12. perc: Tomas lövése rossz a bal szélről, Duvnjak lövését lábbal védi Sierra. Guardiola a gyors indításból betalál. 5–6
11. perc: Canellas egyenlít, Sierra pedig véd a túloldalon lábbal. 5–5
10. perc: Maqueda lövését védi Alilovic, a túloldalon Musa eredményes. 5–4
9. perc: Gyönyörű góllal egyenlítenek a horvátok, Horvat reptében szed össze egy kipattanót és lő a hosszúba. 4–4
8. perc: Maqueda a bal oldalról, kilencről lövi át a dán falat, Alilovic rossz irányba mozdul. 3–4
7. perc: Entrerrios lövését védi Alilovic. Egyenlít Horvátország, ismét Duvnjak. 3–3
6. perc: Gyorsan jön a horvát válasz, Duvnjak átlövésből a jobb alsóba bombáz. 2–3
5. perc: Eladott horvát labda, a lerohanásból Ugalde eredményes, a bal alsóba lőtt. 1–3
4. perc: Duvnjak kap sárgát, a spanyolok újabb hetest, Canellas ezt is bedobja. 1–2
3. perc: Guardiola a kontrából kapufát dob, a kipattanóból véd Alilovic, Ugalde lő rosszul, középre.
2. perc: Joan Canellas hetesével egyenlít Spanyolország. 11
1. perc: A meccs első gólját a horvátok szerzik, Strlek a bal szélről eredményes. 1–0

ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ!

Román bírók dirigálnak, a spanyolok sárgában, a horvátok pirosban játszanak.

A csapatok már a pályán, felcsendülnek a himnuszok, előbb a horvát, majd a spanyol.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan elkezdődik a Horvátország–Spanyolország bronzmérkőzés a dániai férfi kézilabda Európa-bajnokságon. Tartsanak velünk!