Győzelemmel kezdtek a mieink Kínában

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2009.12.01. 14:15
Címkék
Négy nappal a világbajnoki rajt előtt a magyar női kézilabda-válogatott 30-24-re nyert a házigazda Kína ellen kedden Szucsouban, nem hivatalos felkészülési mérkőzésen.
Vértenék legyőzték Kínát (Fotó: Meggyesi Bálint - archív)
Vértenék legyőzték Kínát (Fotó: Meggyesi Bálint - archív)

Szántó András csapatvezető az MTI-nek elmondta: az első félidőben még akadozott a gépezett, de így is sikerült megszerezni a vezetést. A fordulás után már jobban pörögtek a játékosok, és megnyugtató előnyüket megőrizve diadalmaskodtak.

„A védelem egészen jól zárt. A beteg Bódi, a sérült Kovacsics és Juhász még nem játszhatott" – tette hozzá.

A magyarok csütörtökön – közép-európai idő szerint délben Vuhsziban – a németekkel vívják utolsó felkészülési találkozójukat.

A vb csoportkörében, Szucsouban szombaton Tunézia, vasárnap Chile, hétfőn Románia, december 9-én Norvégia, 10-én pedig Japán lesz az ellenfél. A hatosból az első három jut a középdöntőbe. A többiek a 13–24. helyért folytatják szereplésüket. A szövetségi elvárás a 12 közé jutás.

Legfrissebb hírek

Szombati sportműsor: F1-es időmérő a Hungaroringen, úszó-vb Szingapúrban, NB I FTC-meccsel

Birkózás
6 órája

Megtört a jég: Kós Hubert a világ előtt; McLaren-uralom a Hungaroringen

E-újság
6 órája

Családi kör – Kovács Erika jegyzete

Vizes vb 2025
6 órája

Vízidémonok – Csinta Samu publicisztikája

Úszás
6 órája

NS-kitüntetés: Bernie Ecclestone-t és kollégáinkat is köszöntötték

F1
7 órája

Az Atalanta ragaszkodik Lookman vételárához; vb-ezüstérmes védőt igazolt a Real Sociedad – pénteki transzferhíradó

Minden más foci
7 órája

2. Bundesliga: Dárdai Mártont lecserélték, a Hertha vereséggel kezdett

Német labdarúgás
7 órája

„Semmi sem működik” – Verstappen pocsék napon van túl a Hungaroringen

F1
8 órája
Ezek is érdekelhetik