Férfi kézi-vb: nehézkes spanyol siker; drámai brazil iksz

H. D.H. D.
2021.01.17. 21:55
A brazilok az utolsó 45 másodpercben kétgólos hátrányból mentettek pontot Tunézia ellen (Fotó: AFP)
Az Egyiptomban zajló férfi kézilabda-világbajnokság C-csoportjának 2. fordulójában Katar 31–29-re legyőzte Japánt, míg Horvátország döcögős kezdés után nyolc góllal nyert Angola ellen (20–28). A B-csoportban Brazília elképesztő végjáték után 32–32-es döntetlent játszott Tunéziával, Spanyolország pedig nagy csatában 27–26-ra legyőzte Lengyelországot. A D jelű négyesben Argentína háromgólos sikert ünnepelhetett Bahrein ellen (24–21), míg Dánia húsz góllal verte meg a Kongói DK-t (19–39).

B-CSOPORT

A tornát a spanyolok elleni döntetlennel kezdő Brazíliának a második csoportmeccsén nem ment olyan jól a játék, ezt kihasználvaTunézia már öt góllal is vezetett az első félidőben. Az afrikai válogatott szünetbeli négygólos előnye (20–16) azonban a második félidőben 10 perc alatt eltűnt, sőt, öt perccel később már a dél-amerikai együttesnél volt az előny.

Tunézia nem esett össze, visszavette a vezetést, sőt, 44 másodperccel a vége előtt kétgólos volt az afrikaiak előnye. Ezt követően brazilok fél perc leforgása alatt kétszer is betaláltak, az igazi dráma azonban csak ezután következett: Anuar Ben Abdallah távoli, pokolian erős bombája után, a dudaszó pillanatában a lécről a gólvonal környékére pattant a labda. Az afrikaiak gólt és győzelmet ünnepeltek, egy kis videobírózás után azonban nem adták meg a gólt, így maradt a 32–32-es döntetlent. Az elképesztő végjáték videón itt!

A Veszprém beállója, Rogério Moraes Ferreira háromszor próbálkozott lövéssel, de gólt nem szerzett.

Spanyolország jó játékkal kezdett, azonnal magához ragadta a kezdeményezést, előnyét pedig fokozatosan növelte is Lengyelország ellen. A spanyolok a szünetbeli háromgólos előnyüket a második félidőben ötre növelték, a lengyelek azonban nagyot küzdve a 43. percben egyenlítettek, sőt, a vezetést is átvették. Megtartani azonban nem tudták ezt, a spanyolok fordítottak, és izgalmas hajrát követően egy góllal, 27–26-ra nyertek – biztosítva ezzel a helyüket a középdöntőben.

A spanyoloknál két veszprémi játékos lépett pályára: Jorge Maqueda egy gólt szerzett, míg Rodrigo Corrales 29 százalékos védési hatékonysággal zárt.

C-CSOPORT

A horvátok elleni bravúros döntetlen (29–29) után Katar ellen is jól kezdett Japán, amely a szünetben 16–15-re vezetett. A fordulás után a 16 lövéséből 11 góllal záró Frankis Marzo vezérletével gyorsan fordítottak, sőt, öt góllal el is léptek a katariak. A japánok nem adták fel, az 52. percben egyenlítettek, az utolsó percek azonban megint a katariaknak sikerültek jobban, akik így Angola után Japán ellen is nyertek (31–29).

A Japán elleni döntetlen után Horvátország a második csoportmérkőzésén is meglehetősen nehezen lendült bele a játékba, így az első félidőben Angola többször is két góllal vezetett. A horvátok a szünetre azért visszavették a vezetést (11–12), végül nyolc góllal, simán megnyerték az összecsapást (20–28). A mérkőzésen a hatgólos Ivan Cupic volt a legeredményesebb játékos, míg a Telekom Veszprém szélsője, Manuel Strlek két találattal zárt.

A C-csoportból Katar és Horvátország már biztosan továbbjut a középdöntőbe, míg Japán és Angola egymás ellen dönt a harmadik hely sorsáról.

D-CSOPORT

Argentína az első félidőben néggyel is vezetett Bahrein ellen, végül kétgólos előnyben vonulhatott a pihenőre (12–10). A fordulás után a bahreiniek ráijesztettek a dél-amerikai együttesre, három góllal is elléptek, de a végjátékban megint az argentinoknak jött ki jobban a lépés, így a Kongói DK elleni siker után újra nyertek, és biztossá tették a továbbjutásukat a középdöntőbe.

Dánia többek között Mikkel Hansen és Niklas Landin nélkül is könnyedén nyert a Kongói DK ellen. A címvédő dánok a félidőben már 13 góllal vezettek (10–23), végül 20 góllal nyertek (19–39), így az utolsó körben Argentínával a csoportelsőségről dönthetnek egymás ellen. A kongóiak Bahrein ellen harcolhatják ki a középdöntőt érő harmadik helyet.