Férfi kézilabda NB I: a Veszprém pontot vesztett Csurgón

2021.02.07. 16:03
Érthető a csurgói öröm: a Szeged legyőzése után pontot szereztek a Veszprém ellen (Fotó: Csurgói KK/Facebook)
A férfi kézilabda NB I vasárnapi játéknapján a Telekom Veszprém elveszítette a hibátlan mérlegét: a listavezető 13 győzelem után 33–33-as döntetlent játszott idegenben a Csurgóval.

A Telekom Veszprém a csütörtöki, Barca elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés – amelyet hazai pályán 37–34-re elveszített a magyar együttes – után máris újra pályára lépett.

David Davis csapata nehezen is lendült bele a játékba, ezt pedig remekül kihasználta a Csurgó, amely már az első percben vezetést szerzett, a szünetre pedig már négygólos volt az előnye. 18–14

A szünet után nem sokkal már öttel is vezetett a Csurgó (20–15), ezt követően azonban tíz perc leforgása alatt egyenlített a Veszprém (21–21). Sőt, a bakonyiak a vezetést is átvették, a csurgóiak azonban nem estek össze, tartották a lépést, az 50. percben pedig már újra a házigazdánál volt az előny.

A hajrában Ivan Popovics és Borsos Tamás is piros lapot kapott, ennek ellenére a Csurgó az utolsó percben Grega Krecic bombagóljával egyenlített. Az utolsó 12 másodpercben emberelőnyben támadhatott a Veszprém, Vuko Borozan lövését azonban lábbal védte Füstös Ádám, így a Csurgó a Mol-Pick Szeged idegenbeli legyőzése után 33–33-as döntetlent játszott a Telekom Veszprémmel, amely így 13 győzelem után elveszítette a hibátlanságát.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
CSURGÓI KK–TELEKOM VESZPRÉM 33–33 (18–14)

Csurgó,
zárt kapuk mögött.Vezette:Sándor L., Szikszay
CSURGÓ
:TATAI – Gebhardt2,KRECIC7,HANUSZ11 (4),SZEITLE.5,BORSOS4,A.Kovacevic2. Csere:Pallag, Füstös (kapusok), Popovics, Gábor M.2,Kerkovits. Edző:Alem Toszkics
VESZPRÉM
:Cupara– Manaszkov2,Markussen1,Ligetvári, B. Blagotinsek3,MAQUEDA5,Lékai1.Csere:Corrales (kapus), BOROZAN6,A. Nilsson, Mahé4,J. Omar4 ,Moraes. GASPERMARGUC7 (5). Edző:David Davis
Az eredmény alakulása. 7. perc:
5–1.12. p.: 9–4.16. p.:10–6.23. p.:13–10.27.p.:16–13.36. p.:20–17.39. p.:21–20.43. p.:21–22.48. p.:25–25.55. p.:29–29.58. p.:31–32
Kiállítások:
22, ill. 12 perc
Hétméteresek:
5/4, ill. 6/4
Alem Toszkics:
Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, kitettük a szívünket a pályára. Fegyelmezetten kézilabdáztunk, a játékosaim bátrak voltak, megérdemelték volna a két pontot.
David Davis:
Sokat hibáztunk az első félidőben. Nehéz úgy játszani, hogy folyamatosan hátrányban vagyunk. Nem foghatjuk a fáradtságra, de minél hamarabb össze kell állnunk, ha sikert akarunk elérni.

1. Veszprém 14 13 1 504–309 +195 27
2. Szeged 11 9 2 375–282 +93 18
3. FTC 12 8 4 343–316 +27 16
4. Csurgó 12 6 2 4 334–326 +8 14
5. Gyöngyös 12 6 1 5 327–323 +4 13
6. Tatabánya 7 5 1 1 189–174 +15 11
7. Budakalász 11 3 2 6 292–321 –29 8
8. Komló 10 3 1 6 263–279 –16 7