Férfi kézilabda El-selejtező: a Füred és a Csurgó is búcsúzott

2021.09.05. 18:32
Nem volt elég a kétgólos előny a Balatonfürednek (Fotó: Balatonfüredi KSE)
A svéd Malmö idegenben lőtt több góllal búcsúztatta a Balatonfüredet, míg a román Constanta két győzelemmel bizonyult jobbnak a Csurgónál a férfi kézilabda Európa-liga selejtezőjében.

Kétgólos előnyből várhatta a svédországi visszavágót a Balatonfüred, amely a szünetben még továbbjutásra állt a Malmö ellen. A második félidő elején azonban eltűnt a magyarok előnye, akiknek hiába volt még 17 percük a lefújásig, nem tudták ledolgozni a hátrányukat.

Különösen Adam Tumba és Anton Blickhammar semlegesítése okozott gondot, miközben Rodríguez Pedrót leszámítva a fürediek sokat hibáztak támadásban. Andó Arián hiába mutatott be ismét 17 védést a balatoniak kapujában, a mérkőzést 22–20-ra a Malmö nyerte, amely 47–47-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal jutott a 2. fordulóba.

A Csurgó két vereséggel esett ki (Fotó: Szabados Árpád/Csurgói KK)

Biztatóan kezdett a több játékosát (Tatai Péter, Schäffer Zsolt, Kerkovits Gyula) nélkülöző Csurgó, amely Mladen Krszmancsics  vezérletével hamar háromgólos előnyre tett szert a román Constanta vendégeként. A múlt heti mérkőzésen 27–23-as vereséget szenvedő somogyiak öröme azonban csak a 13. percig tartott, ezután a konstancaiak akarata érvényesült, a Csurgó mindkét kapu előtt sokat hibázott.

A Constanta a folytatásban már hattal is vezetett, innen még feljebb zárkózott a Csurgó, de a fordítástól messze volt. A hazai együttes végül két győzelemmel jutott a második fordulóba. A csurgóiak legeredményesebb játékosa a hat találatig jutó Krszmancsics lett. Mariano Ortega csapata legközelebb csütörtökön, a Telekom Veszprém otthonában lép pályára a magyar bajnokságban.

A Grundfos Tatabánya a csoportkörben kezdi meg szereplését az Európa-ligában.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ
1. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
HK MALMÖ–BALATONFÜREDI KSE 22–20 (9–10)
Malmö, 300
néző. Vezette: Leszczynski, Piechota (lengyelek)
MALMÖ: Krantz – Awad 2, TUMBA 6 (1), M. Santos 1, Persson 1, Jildenbäck 3, BLICKHAMMAR 5. Csere: Helgsten (kapus), Hilding, EKMAN 4, Nygren. Edző: Stian Tönnesen
BALATONFÜRED: ANDÓ – RODRÍGUEZ P. 4, Malinovic 4, Szöllősi B. 2, Topic 3, Varga M. 1, Bóka 1. Csere: Dénes, Kemény 1, Németh, Gosztovics 4 (4). Edző: György László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 25. p.: 7–7. 29. p.: 8–10. 36. p.: 12–12. 43. p.: 16–14. 50. p.: 19–16. 56. p.: 20–19
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/1, ill. 6/4
Továbbjutott:
a Malmö, 47–47-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.
György László:
– Az első mérkőzéshez hasonlóan rosszul kezdtük a visszavágót, már ötgólos hátrányban is voltunk, amikor végre magunkra találtunk és a szünetre már nálunk volt az előny. Kevés gólt lőttünk, a támadójátékunkban nem volt átütőerő, a védekezésünk viszont nagyon jól működött és Andó Arián is remekül védett. A második félidőben még mentünk kettővel, de elöl továbbra is tanácstalanok voltunk, átlövések nélkül pedig nehéz nyerni. A végjátékban megvolt a lehetőségünk a továbbjutásra, ám nem tudtunk élni vele.

HC DOBROGEA SUD CONSTANTA (román)–CSURGÓI KK 31–28 (16–13)
Konstanca, 600
néző. Vezette: Pandzics, Moszorinszki (szerbek)
CONSTANTA: Vasile – BUVINIC 6, Sztankovics 1, CSIKOVANI 3, Komogorov 4 (3), Z. NIKOLICS 6, Andrei 2 (1). Csere: Chilianu (kapus), RASO 4, Caba, Vegar, G. Ilie, Susanu 2, Nistor 2, Loghin, Stanescu 1. Edző: Djordje Csirkovics
CSURGÓ: FÜSTÖS – Gebhardt 3, Krecic 2, Gábor 2, Szeitl E. 2, MLADEN KRSZMANCSICS 6 (3), A. Kovacevic 1. Csere: Konyicsák (kapus), Borsos, Juhász K. 2, Herceg 5, Rotim 3, Tóth Á. 2, Vasvári. Edző: Mariano Ortega
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 12. p.: 4–7. 15. p.: 9–7. 19. p.: 11–10. 25. p.: 14–13. 38. p.: 22–16. 43. p.: 25–21. 53. p.: 27–24
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/3
a Constanta, két győzelemmel, 58–51-es összesítéssel.
Mariano Ortega:
– Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, hamar háromgólos vezetésre tettünk szert, ekkor kicsit felcsillant a remény, hogy a hazai találkozóhoz képest sokkal jobb teljesítményre leszünk képesek. Előjöttek azonban megint a hibák, amelyek először elbizonytalanítottak minket, majd megpecsételték a sorsunkat. A második félidőben hiába változtattunk a védekezésünkön, a Constanta kézben tartotta a meccset és megérdemelten jutott tovább.