Férfi kézi El-selejtező: kétgólos előnyben a Balatonfüred

2021.08.29. 19:15
Szöllősi Balázs hetet lőtt a Malmőnek (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló)
A Balatonfüred két góllal legyőzte a svéd Malmőt a férfi kézilabda Európa-liga első selejtezőkörének első mérkőzésén.

Jól kezdte a Füred a-mérkőzést, és az első tíz percben rendre egy-két góllal vezetett. Aztán feljöttek a svédek, és szinte minden támadásukat góllal fejezték be. A hazaiak ziccereket rontottak, kapufákat lőttek, és naggyá tették a malmői kapust. Négygólos svéd vezetés után némileg összekapta magát a BKSE, és a 24. percben egy gólra felzárkózott. A félidő hajrája azonban ismét a vendégeknek sikerült jobban, és biztos előnnyel vonulhattak pihenőre.

Fordulás után egészen a 42. percig tartotta négygólos előnyét a Malmö, de ezután nagy hajrába kezdett a Füred. Andó Arián bravúros védéseket mutatott be, elöl pedig Szöllősi és Malinovic szórta a gólokat. Az utolsó percben már háromgólos is volt a hazai előny, de a svédek időntúli hétméteresből szépítettek. Nehéz visszavágó vár mindkét együttesre.

Szombaton a Csurgó hazai pályán négygólos hátrányba került a Constantával szemben.

A selejtező második fordulójának sorsolására szeptember 7-én kerül sor. A Grundfos Tatabánya a csoportkörben kezdi meg szereplését az Európa-ligában.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ
1. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS
BALATONFÜREDI KSE–HK MALMÖ (svéd) 27–25 (11–14)
Balatonfüred, 500 néző. V:
Mandak, Rudinsky (szlovákok)
BALATONFÜRED: ANDÓ – P. RODRÍGUEZ 5, MALINOVIC 5, SZÖLLŐSI B. 7 (3), Topic 3, Varga M. 2, Bóka 3. Csere: Kemény, Németh B. 1, Gosztovics, Dénes 1, Szűcs B. Edző: György László
MALMÖ: KRANTZ – JILDENBÄCK 8 (2), PERSSON 8, Awad 3, Santos 1, Blickhammar 1, Tumba 1. Csere: Hakansson (kapus), Hilding 2, Ekman 1, Hugoson, Nygren. Edző: Stian Tönnesen
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 6. p.: 3–1. 12. p.: 6–6. 18. p.: 6–10. 24. p.: 10–11. 27. p.: 10–14. 35. p.: 11–16. 42. p.:15–19. 47. p.: 19–20. 51. p.: 22–21. 57. p.: 25–24. 60. p.: 27–24
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2
György László:
– Az első félidőben nagyon gyengén, megilletődötten játszottunk, elemi hibákat követtünk el és ziccereket rontottunk. A szünet után feljavult a védekezésünk és a kapusteljesítményünk, a hajrában pedig megfordítottuk az állást. Jó, hogy a vendégeket huszonöt gólon tudtuk tartani. Malmőben nem lesz lehetetlen a küldetésünk.
Stian Tönnesen: – Negyven percig meg tudtuk valósítani elképzeléseinket, majd ezt követően sokat hibáztunk, ezért vereség lett a vége. A visszavágón nagyon nehéz mérkőzésre számítok.