Férfi kézi El: a Csurgó hazai pályán került hátrányba

V. Á.V. Á.
2021.08.28. 16:38
A Csurgó 27–23-ra kikapott hazai pályán a román Dobrogea Sud Constantától a férfi kézilabda Európa-liga selejtezőjének első fordulójában.
Nehéz helyzetben a Csurgó az első mérkőzés után (Fotó: cskk.hu)

A nyáron kinevezett spanyol vezetőedző, Mariano Ortega vereséggel mutatkozott be tétmérkőzésen a Csurgó kispadján. A magyar együttes a szünetben háromgólos hátrányban volt román riválisával szemben. A fordulás után is a Constanta irányította a mérkőzést, amely 27–23-ra győzött.

A visszavágót szeptember 5-én rendezik.

A szintén ebben a körben csatlakozó Balatonfüred vasárnap a svéd Malmőt fogadja. A Tatabánya alanyi jogon ott van a főtáblán.

EURÓPA-LIGA, FÉRFIAK, SELEJTEZŐ
CSURGÓI KK–HC DOBROGEA SUD CONSTANTA (román) 23–27 (10–13)
Csurgó. 400 néző. Vezette: Jorum, Kleven (norvégok)
CSURGÓ: Tatai – Gebhardt 3, Krecic 2, Végvári, Szeitl E. 1, Herceg 2 (1), A. KOVACEVIC 4. Csere: Füstös (kapus), Mladen Krszmancsics 1 (1), Schäffer 1, Borsos, Gábor 1 (1), Rotim 3, Juhász K. 2, Tóth Á., Kerkovits 3 (2). Edző: Mariano Ortega
CONSTANTA: Vasile – Sztankovics 2, Buvinic 1, G. Ilie 2, Z. Nikolics 1, KOMOGOROV 8, ANDREI 7 (5). Csere: Chilianu (kapus), Csikovani 1, Raso, SUSANU 2, Vegar 1, Caba, Nistor 2. Edző: Djordje Csirkovics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 10. p.: 3–6. 16. p.: 7–6. 25. p.: 9–11. 35. p.: 12–16. 41. p.: 15–19. 46. p.: 18–20. 51. p.: 21–23
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 5/5
Mariano Ortega: – Egy ilyen meccs után nem lehetek elégedett, főleg azért, mert elöl és hátul is sokat hibáztunk. Leginkább az bánt, hogy az első félidőben több labdát is elajándékoztunk az ellenfélnek, a másodikban pedig folyamatosan emberhátrányban játszottunk. A visszavágóig rengeteg dolgunk van, a négygólos különbség ellenére meglepetést szeretnénk okozni idegenben.