Ez nagyon meleg volt - Dujsebajev győzelemmel mutatkozott be

2014.10.29. 20:26
Ritka pillanat: Schuch Timuzsin támadásban (Fotók: Veres Viktor)
Talant Dujsebajev győzelemmel mutatkozott be a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányaként. A mieink szerda este óriási izgalmak után 31–30-re nyertek Miskolcon az Európa-bajnoki selejtezők 5. csoportjában.

FÉRFI KÉZILABDA
EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ, 5. CSOPORT, 1. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–PORTUGÁLIA 31–30 (19–15)
Miskolc, 2000
néző. V: Badura, Ondogrecula (szlovákok)
MAGYARORSZÁG: MIKLER – GULYÁS P. 5, Balogh Zs. 4 (3), Császár 5 (2), BÁNHIDI 2, NAGY K. 5, Varsandán 1. Csere: Székely (kapus), ILYÉS 3, Schuch, Iváncsik G. 1 (1), Bodó 2, Ancsin 3, Zubai Sz.
PORTUGÁLIA: F. Costa – Portela 2, Davyes, DUARTE 6, ROCHA 9, Magalhaes 1, SOLHA 7 (3). Csere: BRAVO QUINTANA (kapus), Pedroso, Bjelanovic, R. Silva 1, J. Silva, Spinola 4, J. Costa, Moreira
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 11. p.. 7–7. 17. p.: 11–7. 28. p.: 18–13. 37. p.: 19–19. 42. p.: 21–23. 47. p.: 24–27. 52. p.: 27–29. 56. p.: 29–30
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 3/3
TALANT DUJSEBAJEV, a magyarok szövetségi kapitánya: – Mondtam a meccs előtt, hogy Portugáliát nem szabad alábecsülni. Nem is tettük, mégis megszenvedtünk a sikerért. A győzelem a legfontosabb, de a második félidőben nehéz perceket éltünk át, amikor háromgólos hátrányból kellett fordítanunk.
ROLANDO FREITAS, a portugálok szövetségi kapitánya: – Nagyon el vagyok keseredve, mert nem érdemeltünk vereséget. Mindent megtettünk a sikerért, ötgólos hátrányból fordítottunk plusz háromra, de ez is kevés volt. A közönség sokat segített a magyaroknak, akiknek a végén szerencséjük is volt. A vereség dacára elégedett vagyok csapatommal.

A játéknap további eredményeiről itt olvashat.

Telt ház várta a feleket Miskolcon, a nagyérdemű – és persze Talant Dujsebajev – örömmel konstatálhatta, hogy a magyar csapat támadójátéka olajozottan működik. Pedig ilyen összeállításban nem sokat játszottak együtt a fiúk, középen például a Balogh Zsolt, Császár Gábor, Nagy Kornél hármas kezdett, beállóban pedig Bánhidi Bence kapott lehetőséget. A Balatonfüred fiatalja egyáltalán nem játszott megilletődötten, de ez a társaira is igaz volt.

Talant Dujsebajev összeteheti a két kezét

A gondot „csupán" az jelentette, hogy az elején gyakorlatilag minden portugál támadásból gól született. Felállt fal ellen nem villogtak a vendégek, ám a védjegyüknek számító lerohanásokat, villámgyors középkezdéseket remekül alkalmazták, góljaik nagy részét ebből szerezték.

Két büntetőt is hibáztak a mieink, de a félidő közepén sikerült elhúzniuk négy góllal, ezt a különbséget pedig sikerült megtartani a szünetig (19–15).

Gyakorlatilag csak annyit kívánhattunk, hogy a védekezésünk javuljon fel a támadójátékunk szintjére, ám pont fordítva történt. A második játékrészben hat percig nem tudtunk betalálni, ezalatt a vendégek egyenlítettek. A beálló Rochával nem bírtunk, a balkezes Spinola nagyobbnál nagyobb gólokat dobott, kapusaink pedig szinte nem fogtak labdát. Dujsebajev hiába keverte a lapokat, a 47. percben már a portugálok vezettek 27–24-re.

Négy perccel a vége előtt a szintén jól játszó Solha cunderével 30–29-re vezettek a vendégek, ám szerencsére ez volt az utolsó góljuk. Nagy Kornél betörésből egyenlített, majd a hajrában több fontos védést bemutató Mikler Roland hárította a soros portugál próbálkozást. A mindent eldöntő gólt Császár lőtte a Zubai Szabolcs által kiharcolt hétméteresből, az utolsó ibériai támadást sikerült kivédekezni, így Talant Dujsebajev győzelemmel mutatkozott be a magyar kispadon. Folytatás vasárnap Ukrajnában.

Dujsebajev: Nagyon hálás vagyok a játékosaimnak, hogy hittek magukban

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Fél perccel a vége előtt portugál időkérés. Vészkapussal támadnak, kidobják a labdát, letelik az idő, nyertünk! 31–30
59. perc: 70 másodperccel a vége előtt Dujsebajev kikéri utolsó idejét. Zubai megkaparintja a falban a labdát, és büntető harcol ki. Császár a kapus lábai között betalál. 31–30
58. perc: Nagy
tör be, és egyenlít. Mikler nagyon fontos védést mutat be. 30–30
57. perc:
Ancsin belemegy ellenfelébe. Megszerezzük a labdát.
56. perc: Solha
cunderrel eredményes nullszögből. 29–30
55. perc: Gulyás
egyenlít. 29–29
54. perc:
A visszaálló Mikler védi Duarte lövését. Quintana hárítja Ancsin átlövését. Portugál időkérés. Rossz bejátszás a portugáloknál.
53. perc:
Vészkapussal támadunk emberhátrányban. Ilyés éles szögből mattolja Quintanát. 28–29
52. perc:
Zubait kiállítják. Duarte gyorsan kihasználja. 27–29
51. perc: Rocha
kilencedik góljára, Császár betörésből válaszol. 27–28
50. perc:
Kiegészülnek a vendégek. Ilyés kilövi a bal felsőt. 26–27
49. perc:
Székely véd egyet. Gulyás a szélről megint pontosan céloz. Labdát szerzünk. 25–27
48. perc:
Rochát kiállítják, két percig biztosan nem kapunk újabb gólt tőle. Ancsin lövése viszont nem jó, jöhetnek a vendégek.
47. perc: Duarte
gólja után magyar időkérés. Dujsebajev nagy hévvel magyaráz. 24–27
46. perc: Rocha
beállóból ejt gólt. Nagy 1 méterrel fölé durrant. 24–26
45. perc:
Balogh alulról ereszti el, de mellé megy a labda.
44. perc: Gulyás indul, majd a helyén Solha kontráz. Nagy Kornél lő nagy gólt, de erre is egyből jön a válasz, Rocháától. 24–25
43. perc:
Székely csíp el egy indítást a kapujából kifutva, majd Császár passza után Gulyás eredményes a szélről. 22–23
42. perc:
Megint Spinola, ezúttal talpról. 21–23
41. perc:
Kiegészülnek a portugálok, Spinola pedig újabb nagy góllal jelentkezik, először vezet a vendégcsapat. Quintana védi Bánhidi próbálkozását. 21–22
40. perc:
Varsandán hibája után támadhatnak a vendégek.
39. perc:
Portelát kiállítják két percre. Davyes is kiáll két percre, plusz büntető, Bánhidi harcolta ki. Ballogh harmadjára a kapus feje fölött húzza be a labdát pimaszul. Spinola kettős emberhátrányból is betalál. Székely érkezik Mikler helyére. 21–21
38. perc: Új szövetségi kapitányunk az időkérést jelző T-betűvel járkál fel-alá a vonal mellett, kissé idegesen. Silva találkozik Schuch kezével, ápolni kell. Természetesen nem Schuch kezét. Duarte egyenlít. 20–20
37. perc: Rochával
nem bírunk, Mikler mellett a kapuba pattint. Egál. Császárt lecseréli Dujsebajev. Balogh bombájával újra vezetünk. 20–19
36. perc:
Császár lepattan a falról, majd egy megpördülés után mellé lő.
35. perc:
Mikler védi Duarte lövését, Varsandán viszont kihagyja a helyzetét. Rocha ötödik találatával egy gólra zárkóznak a portugálok. 19–18
34. perc:
Passzív jelzés a vendégtámadásnál. Labdát szerzünk, majd Császár előkészítés nélkül lő, rosszul.
33. perc:
Varsandán beállóból a védők szorításában kapufát lő, hetes nincs.
32. perc:
Quintana védése után Rocha lövi az újabb portugál gólt. 19–17
31. perc:
Solha szerzi az első gólt a második félidőben. 19–16

1. FÉLIDŐ
30. perc: Nagy
gólt dob – ezúttal átlövésből –, Mikler véd egyet a félidő utolsó percében, így négy góllal vezetünk a szünetben. 19–15
29. perc:
Ancsin átlövését Quintana védi viszonylag könnyen. Silva talpról hatalmas gólt lő Miklernek. Tavasszal még a Szeged–Sporting CP párharcban találkoztak. 18–15
28. perc: Nagy Kornél
ezúttal a beálló helyén tűnik fel, és mintaszerű gólt szerez onnan. Spinola megszerzi első találatát. 18–14
27. perc: Bodó
megveri védőjét, és góllal fejezi be egyéni akcióját. Mikler véd. 17–13
26. perc:
Portugál büntetőre Székely Márton áll a magyar kapuba, de Solha vele szemben sem hibázik. 16–13
25. perc: Ancsin lövése után bepattan a kapusról a labda. 16–12
24. perc: Balogh
könyörtelen a hetesnél. A vendégek megtalálják a beállót, de ő kapufát lő. 15–12
23. perc:
Ancsin halássza le a labdát a portugál lerohanás során, Császár pedig hetest hoz össze a mieink javára.
22. perc: Dujsebajev időt kér, magyar szövetségi kapitányként először. Egyszerű figura végén Bodó lövi át a falat, de néhány másodperc múlva jön a válasz Rochától. 14–12
21. perc:
Mikler véd, de Bodó a vonalon állva gyűjti be a kipattanót, marad a labda a portugáloknál. Rocha ejt gólt beállóból. 13–11
20. perc: Duarte
lövi el középről, a labda bepattan Miklerről. Ancsin felmegy, és ezúttal a bal alsóba zúdítja a labdát. 13–10
19. perc:
Zubai befordul, hetes. Iváncsik lövését Figueira lábbal hárítja. Ez a második kihagyott büntetőnk.
18. perc: Jó portugál blokk után Solha indul, és kihasználja a ziccert. Ancsin első góljára egyből jön a válasz Magalhaestől. 12–9
17. perc:
Portugál időkérés. Pedroso belépett, mi támadhatunk.
16. perc:
Mikler védése után Schuchot indítjuk, akit Rocha faultol két perces kiállítást és büntetőt érően. Balogh megtáncoltatja a padról beálló Quintanát, majd értékesíti a hetest. A portugáloktól elveszik a labdát, mi pedig eladjuk. 11–7
15. perc:
Balogh valahogy megjátssza Bánhidit, aki befordul, és itt is a háromgólos előny. 10–7
14. perc:
Újabb sikertelen támadás után elhúzhatunk hárommal.
13. perc:
Davyes mellé durrant. Nagy teszi ki a bal szélre, ahonnan Varsandán nem hibázik. 9–7
12. perc: Császár
visszatér, és egyből betalál. 8–7
11. perc: Bánhidi
góljára Duarte talpról eleresztett lövéssel felel. 7–7
10. perc:
Császár cselezget a portugál fal előtt, mígnem Rocha szétszakítja a mezét. Bodó Richárd érkezik a PSG irányítójának helyére. Portugál labdalopás után újra egyenlő az állás, Portela lövi be a ziccert.. 6–6
9. perc:
Gulyás passza után Nagy Kornél lő lefelé, és jól teszi, bepattan a labda. A Davyes által kiharcolt hetest Solha belövi. 6–5
8. perc: Gulyás
kanyarodik fel a szélről, és nagy gólt lő. Sikerül kivédekezni egy támadást. 5–4
7. perc: Duarte
lövését sem tudja védeni Mikler. 4–4
6. perc:
Császár bejátssza a labdát Bánhidinek, aki büntetőhöz juttatja a mieinket. Iváncsik Gergő áll ezúttal oda, és nem hibázik. 4–3
5. perc:
Davyes kapufát, Ilyés gólt lő. Villámgyors támadás végén Portela egyenlít a jobb szélről. 3–3
4. perc: Solha
hetesből egyenlít. Balogh harcol ki hétméterest és sárga lapot. Császár lövését Figueia kézzel védi. 2–2
3. perc:
A második lehetőségüket már kihasználják a portugálok, konkrétan Rocha. Császártól jön azonnal a válasz. 2–1
2. perc:
A magyar kapuban Mikler kezd, az első portugál támadásból nem kap gólt.
1. perc:
A magyar válogatott támadhat először. Balogh Zsolttal, Császár Gáborral, Nagy Kornéllal és Bánhidi Bencével középen. Bánhidi hetest harcol ki, Császár értékesíti. 1–0

Telt ház előtt játszhatnak Miskolcon a csapatok. A magyar keretből Szöllősi Szabolcsot és Zdolik Bencét nem nevezte erre a mérkőzésre Talant Dujsebajev. Szlovák játékvezetők fújják a sípot.

Dujsebajev: A szurkolók mindhalálig űzzenek bele a győzelembe