Alilovic remekelt, Maqueda gólja döntött – nyert és továbbjutott a Szeged

2019.02.10. 16:50
A Szeged szoros mérkőzésen nyert Szlovéniában (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában a Mol-Pick Szeged kiélezett mérkőzésen 29–28-ra nyert a szlovén Celje otthonában. Mivel a német Flensburg kétgólos vereséget szenvedett az ukrán Motor Zaporizzsja vendégeként, eldőlt, hogy a Tisza-parti csapat a második helynél már nem végezhet hátrébb a B-csoportban.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 11. FORDULÓ
B-CSOPORT
CELJE (szlovén)–MOL-PICK SZEGED 28–29 (16–18)

Celje, 4000 néző. V: Santos, Fonseca (portugálok)
CELJE: Ferlin – Gal Marguc 1, Jurecic, Beciri 3, ACCAMBRAY 8 (2), Horzen 2, Kodrin 5. Csere: OVNICEK 6 (3), Sarac 1, Makuc 1, Vujovics 1, Anic, Razgor, Kljun. Edző: Tomaz Ocvirk
SZEGED: ALILOVIC – Sostaric 2, Balogh 1, Bombac 5, Bánhidi 4, Zsitnyikov 1, Källman 2. Csere: Blazevic, MAQUEDA 7, Sigurmannsson 4 (2), Gaber, J. Canellas 2, Bodó 1. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 12. p.: 5–8. 18. p.: 11–11. 25. p.: 13–16. 39. p.: 20–20. 44. p.: 20–24. 49. p.: 25–25. 58. p.: 27–26
Kiállítások: 8, ill.18 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 2/2
Tomaz Ocvirk: –
Bár szinte végig vezetett a Szeged, a hajrában a saját kezünkben volt a sorsunk, megnyerhettük volna a meccset. Sajnos ekkor hibáztunk. Nagyon jól küzdöttünk, erre a játékra lehet építeni a jövőnket.
Carlos Pastor: – Nagyon fontos volt, hogy a mintegy kétszáz szegedi szurkoló végig buzdított bennünket. A győzelemmel eldőlt, hogy a másodiknál rosszabbak nem lehetünk a csoportban, vagyis a BL alsóházából, a C- vagy a D-csoportból kapunk ellenfelet a nyolcaddöntőben. Még hosszú út áll előttünk, vissza kell nyernünk az őszi jó formánkat.

A csoport további meccsei
PPD Zagreb (horvát)–Skjern (dán) 32–29
Motor Zaporizzsja (ukrán)–Flensburg (német) 28–26
Korábban
Nantes (francia)–PSG (francia) 31–35

Nehéz feladat előtt állt a Mol-Pick Szeged az első 2019-es Bajnokok Ligája-mérkőzésén, hiszen annak ellenére, hogy tavaly októberben hazai pályán kilenc góllal (33–24) legyőzte a Celjét, a szlovén együttes korábban bizonyította, otthoni környezetben rendre meg tudja lepni a nála erősebb ellenfeleit is.

A meccs ennek megfelelően kezdődött, elsősorban Tilen Kodrin góljainak köszönhetően rövid ideig a hazaiaknál volt az előny, majd beindult a hullámvasút: a Szeged fordított, és ellépett, a Celje azonban rendre felállt a két- vagy háromgólos hátrányból.

Az első félidő hajrája a Tisza-partiaknak sikerült jobban, ráadásul Mirko Alilovic is egyre jobban belelendült a játékba, így a szünetre kétgólos szegedi előnnyel vonulhattak a felek (16–18).

Az elsőhöz hasonlóan a második játékrészt is kissé álmoskásan kezdte Carlos Pastor csapata, így a 38. percben ismét egyenlő, 19–19 volt az állás. Ezt követően újra szegedi percek következtek, az első félidőben remeklő William Accambray egymás után két labdát is eladott, így többek között ennek is köszönhetően a 44. percben, a találkozó folyamán először négy góllal vezetett a Szeged (20–24).

A nyugodt végjáték azonban elmaradt, hiszen a következő tíz percben mindössze egy gólt szerzett a magyar együttes – igaz, ebben a két portugál játékvezető is alaposan benne volt, hiszen egymás után osztogatták a kiállításokat (összesen kilenc kétperces büntetést kaptak a szegediek a négy celjeivel szemben).

Nem csoda, hogy az utolsó kilenc percre fordulva a szlovénok egyenlítettek (25–25), hárommal a vége előtt pedig a vezetést is átvették (27–26). A hajrára azonban maradt tartalék a vendégekben, különös tekintettel Jorge Maquedában, aki az utolsó négy találatukat szerezte – a legutolsót hét másodperccel a vége előtt, így a Celje már nem tudott válaszolni, a Szeged egy góllal, 29–28-ra győzött.

Ráadásul a Flensburg kétgólos vereséget szenvedett a Motor Zaporizzsja otthonában, amivel eldőlt, hogy a Tisza-parti csapat a második helynél már nem végezhet hátrébb a B-csoportban.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Accambray szorult helyzetből egyenlít (28–28), 50 másodperc van vissza. MAQUEDA! A spanyol megkapja a labdát, és hét másodperccel a vége előtt a léc alá bombáz. A gyors szlovén bejátszás nem jó, így a Szeged 29–28-ra megnyeri a mérkőzést.

59. perc: Becirinek rossz a bejátszás, de nem sikerült kihasználni, hogy lent maradt a földön. Maqueda nem tud hibázni, ezúttal is a kapuba dobja a labdát (27–28). Hazai időkérés.

58. perc: Remek, egy szép támadás végén Maqueda lő gólt (27–27), majd utólag Razgort kiállítják két percre.

57. perc: Bodó kerül ziccerbe, de a kapufára vágja a labdát. Hetest kapnak a hazaiak, Sego érkezik a kapuba. Ovnicek Segónak is bevágja (27–26), újabb szegedi időkérés.

56. perc: Källman kis híján labdát szerez, de csak kis híján, így Accambray egyenlít. 26–26

55. perc: Ez már bent van, Sostaric passza után a befutó Maqueda bombáz a kapuba (25–26). Bánhidit állítják ki, ez már a kilencedik szegedi kétperces kiállítás.

54. perc: Bombac betörése után Ferlin mutat be egy újabb bravúrt. Remek szegedi blokk, nem tudják átvenni a vezetést a hazaiak.

53. perc: Vujovics eladja a labdát, amelyet Källman megszerez, majd a lerohanás végén a kapufára vág. Alaposan meggyötörték, ítéletet azonban nem kapott. Belemenés, újra jöhet a Szeged.

52. perc: Pastor időt kér. Bodó durrant mellé.

51. perc: Vujovics dobja ki oldalra a labdát, megint jöhet a Szeged. Zsitnyikov bejátszása nem volt jó,a lerohanás végén pedig Horzen egyenlít. 25–25

50. perc: Hihetetlen kapusbravúrok: előbb Alilovic védi Kodrin lövését, majd Ferlin Bombac ziccerét.

49. perc: Kettős emberhátrányban Zsitnyikov került nagy helyzetbe, de Ferlin kezében elakadt a labda. Újabb hetest kapnak a hazaiak, közel sem biztos, hogy jogosan. Ovniceket ez nem zavarja, ezúttal a bal alsóba vágja a labdát. 24–25

48. perc: Maquedát is kiküldik két percre, ráadásul hetest kapnak a hazaiak. Ovnicek a kapuba pörgeti a labdát. 23–25

47. perc: Parádéznak a kapusok, előbb Ferlin védi Sostaric kísérletét, majd Alilovic Marguc ziccerét. Canellast küldik ki két percre. Elképesztő, újabb Alilovic-bravúr. Ezúttal Sarac ziccerét hárítja.

46. perc: Accambray küldi a bal felső sarokba a labdát (22–24). Zsitnyikov remek passza után Bánhidi lő gólt. 22–25

45. perc: Marguc vágja a rövidbe a labdát (21–24). Sigurmannsson lövését védi Ferlin.

44. perc: Zsitnyikov a földön, Beciri pedig kiáll két percre mezhúzás miatt. Canellas húzza le a szélre, Sostaric pedig a kapuba pattintja a labdát. Először van négy közte. 20–24

43. perc: Blazevic kap két percet, közben időt kérnek a hazaiak. Marguc hibázik a jobb szélről beugorva.

42. perc: Makuc lövését védi Alilovic, egy újabb gyors szegedi gól rá a válasz, Sostaric a szerzője. 20–23

41. perc: Accambray ismét eladja a labdát, majd a lerohanás végén Maqueda beugrik a hatoson belülre, és a léc alá vágja a labdát. 20–22

40. perc: Accambray húzása nagyon pontatlan a szélre, majd Bánhidi kap jó labdát, és gólt is szerez. 20–21

39. perc: Beciri egyenlít (20–20), majd Ferlin kivédi Källman lövését.

38. perc: Egyenlít a Celje, Makuc lövi ki a kapu bal oldalát (19–19). Bombac készít elő Maquedának, aki értékesíti a ziccert. 19–20

37. perc: Vujovics előtt megnyílik a fal, így ziccerből megszerzi az első gólját a meccsen (18–19). Maqueda lövése pontatlan.

36. perc: Källman majdnem labdát szerez, de végül Vujovics lő, Alilovic azonban ezt a kísérletet is a lécre nyomja.

35. perc: Alilovic tol a kapufára egy lövést, majd Maqueda íveli rá az üres kapura egész pályáról, de a kapufa megmenti a hazaiakat.

34. perc: Hetes és két perc, Accambray szabálytalankodott Bánhidivel szemben. Sigurmannsson a második hetesét is gólra váltja. 17–19

33. perc: Bombac bejátszása nem jó, rohanhatnak a szlovénok, de ott van Alilovic! A horvát kapus védi Kodrin ziccerét, majd sikerül kivédekeznie a Szegednek egy hazai támadást.

32. perc: Maqueda lövését védi a kapuba visszatérő Ferlin, de a Szegedé a kipattanó.

31. perc: Elkezdődött a második félidő, emberelőnyben támadhat a Celje. Egy remek figura végén Accambray köszön be. 17–18

1. FÉLIDŐ

30. perc: Passzívnál Bodó lő hatalmas gólt (16–18). Alilovic egymás után két védést is bemutat, ezzel vége az első félidő, a Szeged két góllal vezet a szünetben. 16–18

29. perc: Két perc és hetes, Maqueda áll ki reklamálásért. Alilovic védi Accambray hetesét, Sarac azonban bevágja a kipattanót. 16–17

28. perc: Belemenés a hazaiaknál, majd Maqueda lő gólt. 15–17

27. perc: Nem használja ki az első emberelőnyét a Szeged, Sigurmannsson lő a kapu mellé. Ovnicek talpról lő nagy gólt (15–16), majd Vujovics ment egy óriási, mivel üres volt a hazaiak kapuja.

26. perc: Megint Kodrint találják meg, a balszélső pedig nagyon éles szögből kilövi a bal felsőt (14–16). Saracot állítják ki két percre, Bodót lökte meg a levegőben.

25. perc: Bombac lövését blokkolják, de Sigurmannsson beugrik a hatoson belülre, és a hálóba piszkálja a labdát. 13–16

24. perc: Ovnicek gyalogol be a hatoson belülre, majd kilövi a bal alsót (13–14). Canellas átlövése a kapus lábai között talál utat a kapuba (13–15), majd Alilovic védi Vujovics újabb kísérletét.

23. perc: Rohan a Szeged, Canellas pedig egy passzcsel után beugrik a hatoson belülre, és a kapuba lő (12–14). Bodót állítják ki mezhúzásért, időt kérnek a hazaiak.

22. perc: Bodónál látnak szabálytalanságot, de Alilovic véd a másik oldalon. Jön egy szegedi indítás, Sigurmannsson pedig gólt lő (12–13). Vujovics átlövését védi Alilovic.

21. perc: Bombac ugrik rá a falra, majd a jobb alsóba küldi a labdát (11–12). Accambray találja meg Kodrint, aki a bal szélről beugorva átejti Alilovicot. 12–12

20. perc: Carlos Pastor időt is kér.

20. perc: Egy elrontott szegedi támadás után fut a hazai együttes, a lerohanás végén pedig Horzen pattint a kapuba (10–11). Bodó passza pontatlan, majd egy gyors Beciri-góllal egyenlít a Celje. 11–11

19. perc: Több rossz kísérlet után Ovnicek is beköszön. 9–11

18. perc: Zsitnyikov passzívnál bombázza a léc alá a labdát (8–10). Egy Alilovic-védés után Bombac lódul meg, majd góllal fejezi be a lerohanást. 8–11

16. perc: Bánhidi ezúttal összeszedi a labdát, és gólt lő (7–9). Gaber kapna sárga lapot, de kiállítás már volt, így kap egy újabb két percet. Accambray egy betörés után újabb gólt szerez. 8–9

15. perc: Bánhidi nem tudta összeszedni Balogh bejátszását, míg a másik oldalon újabb hetest kap a szlovén együttes. Accambray most sem kegyelmez, ezt a büntetőt is a kapuba lövi. 7–8

14. perc: Balogh kap sárga lapot, a Celje pedig egy hetest. Accambray érkezik, és gólra váltja a büntetőt. 6–8

13. perc: Gaber érkezik a pályára, majd kap szinte azonnal egy kétperces kiállítást. Nem tudnak élni az emberelőnnyel a szlovénok, Sostaric szerez labdát. Balogh veszi célba a bal alsót, de Ferlin véd.

12. perc: Bombac lő óriási gólt átlövésből, a bal felsőbe bombázott. 5–8

11. perc: Becirit találják meg a labdával, a beálló pedig nem hibázik (5–6). Källman sem ront, megszerzi a mai második gólját. 5–7

10. perc: Balogh kap labdát, egy csellel elküldi a védőjét, majd a bal alsó sarokba bombáz. 4–6

9. perc: Bánhidi lő gólt, de hiába, ellene ítéltek. Blazevicet állítják ki két percre, és hetest is kapnak a hazaiak. Gól azonban nincs, Gal Marguc a kapu fölé pattintja a labdát.

8. perc: Alilovic védése után megszerzi a labdát a Szeged, majd a gyors támadás végén Källman lő gólt. 4–5

7. perc: Bánhidi harcol ki hetest, Accambray pedig sárga lapot kap. Sigurmannsson érkezik, és gólra váltja a büntetőt. 4–4

6. perc: Kodrinnak húzzák le a labdát, a balszélső pedig ezúttal sem hibázik (3–3). Balogh lövését védi a kapus, a gyors indítás végén pedig Kodrin szerez gólt. 4–3

5. perc: Bombac köszön be ismét, először vezet a Szeged. 2–3

4. perc: Bombac egyenlít (2–2), majd Ovnicek lő kapufát.

3. perc: Bánhidi szed össze egy bejátszást, majd a kapuba vágja a labdát (1–1). Kodrin ugrik be a bal szélről, majd gólt szerez. 2–1

2. perc: Megvan a meccs első gólja, Accambray betörés után talál a szegedi kapuba. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a szegediek vezethetik az első támadást. Horzen kap sárga lapot, majd Zsitnyikov durrant mellé.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Celje–Mol-Pick Szeged mérkőzés a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójából. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A szlovéniai buszos út előtt szombaton még Szegeden edzett Carlos Pastor bajnokcsapata, amely a királykategóriában még rá váró négy csoportmeccsen szeretne nyolc pontot szerezni. Erre van is esélye, mert őszi remek formáját hozva – és optimistán nézve az esélyeket – Celjében és Nantes-ban is nyerhet, itthon pedig kötelező a győzelem a Zaporizzsja és a Zagreb ellen.

Ezzel az erődemonstrációval megőrizné előkelő második helyét a PSG mögött, másrészt kiváló pozícióban várhatná a nyolcaddöntőt, amelyben az alsóházból, vagyis a C- vagy a D-csoportból érkező gárdával találkozna. (A C- és D-csoportban első és második helyen végzők február 23. és március 3. között keresztbe játszanak a nyolcaddöntőbe jutásért: Sporting CP–Dinamo Bucuresti, Plock–Silkeborg.)

„Mindenki, de négy szlovén játékosunk különösen motiváltan készült a héten a Celje elleni meccsre, hiszen ők hazatérve nagyon szeretnék megmutatni a tudásukat – mondta Carlos Pastor, aki segítőjével, Marko Krivokapiccsal együtt főleg azzal volt elfoglalva az utóbbi két hétben, hogy a világbajnokságról visszatérő kézilabdázóit visszatérítse a régi, szegedi kerékvágásba. – Nagy meglepetéssel nem készülünk, mert ha a saját begyakorolt taktikánkat meg tudjuk valósítani, jó eredményt erünk el.”

A két együttes tavaly októberben már összemérte az erejét a csoportkörben, akkor Szegeden Carlos Pastor csapata könnyedén, 33–24-re nyert. Részletek a meccsről itt!