Ilyen is van: izgalmak nélküli szegedi siker a BL-ben

2018.10.06. 17:15
Bánhidi Bence megállíthatatlan volt (Fotó: Szabó Miklós)
A Mol-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata 33–24-re győzött hazai pályán a Celje ellen, így a negyedik mérkőzése után is százszázalékos a Bajnokok Ligájában.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 4. FORDULÓ

MOL-PICK SZEGED–CELJE PL (szlovén) 33–24 (18–8)
Szeged, 3500
néző. V: I. Covalciuc, A. Covalciuc (moldáviaiak)
SZEGED: SEGO – SOSTARIC 4, MAQUEDA 5, Gaber, Blazevic, Källman 4, Bombac. Csere: ALILOVIC (kapus), Balogh Zs. 3, J. CANELLAS 4, Bodó 1, BÁNHIDI 5, Sigurmannsson 3 (3), Kaspárek 2, Henigman, Zsitnyikov 2. Edző: Carlos Pastor
CELJE: Ferlin – Gal Marguc, Vujovics 2, MALUS 5, Beciri 2, D. Nenadics, Kodrin 2. Csere: Pantjar (kapus), Groselj, D. Razgor 3 (2), ANIC 3, Horzen, OVNICEK 5 (1), Jurecic 2. Edző: Tomaz Ocvirk
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 7. p.: 4–2. 11. p.: 6–2. 15. p.: 8–4. 19. p.: 10–5. 23. p.: 13–6. 27. p.: 15–7. 34. p.: 18–10. 38. p.: 20–12. 44. p.: 22–18. 49. p.: 24–19. 53. p.: 28–22. 57. p.: 30–24
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
Carlos Pastor:
– Remek meccset játszottunk, és az első félidőben mutatott védekezésünkkel, Sego védéseivel sokat tettünk a sikerért. A szünet után a fiatalokat is pályára küldtem, mert csak így tanulhatnak és szokhatják a forró hangulatú csatákat.
Tomaz Ocvirk: – Nyertünk a Flensburg ellen, az csodálatos eredmény volt, de azt a játékot nem tudtuk megismételni. Gyengén védekeztünk, a kapusaink alig találkoztak a labdával. A Szeged pedig sokkal erősebb, mint a Flensburg. Sego játéka az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, a másodikban csak felzárkózni tudtunk, a Szeged megérdemelten nyert.

Marin Sego ott folytatta, ahol a Motor Zaporizzsja ellen abbahagyta. A Szeged horvát kapusa parádés első félidőt produkált, átlövéseket, ziccereket és hétméterest is hárított. Már amikor szükség volt rá, mert a Celje sokszor lövésig sem jutott el.

A Szegednek nemcsak a védekezése működött remekül, támadásban is sziporkáztak Juan Carlos Pastor fiai. Bodó Richárd ezúttal inkább a társai helyzetbe hozásában jeleskedett, Jonas Källman északi hidegvérrel értékesítette a helyzeteit, a szintén jó napot kifogó Balogh Zsolt pedig megszerezte a 300. gólját a Bajnokok Ligájában. A vendégeket irányító Tomaz Ocvirk 6–2-nél már a 10. percben időt kért.

Ez nem hozta meg az általa remélt hatást, a különbség ugyanis tovább nőtt a két csapat között, így a szlovén szakember kikérte a második idejét is. A játékrészt Joan Canellas két találata zárta, ezekkel 18–8 lett a Mol-Pick javára.

A megnyugtató előny tudatában Pastor mester a második félidőt két BL-újonccal, a cseh Stanislav Kaspárekkel és a szlovén Nik Henigmannal kezdte, a kapuba pedig Mirko Alilovicot küldte Sego helyére. A változtatások nem sültek el jól, a védekezés fellazult, amit a Celje könyörtelenül kihasznált. Az 5–0-s sorozatot is produkáló szlovén együttes négy gólra felzárkózott a 45. percben, s egy ideig a hazai időkérés sem rázta fel a Szegedet.

A Mol-Pick legutóbbi BL-mérkőzésein megszokott izgalmak azonban ezúttal elmaradtak. A pályára visszaküldött rutinosabb játékosok kihúzták a gödörből a szegedi szekeret, és Alilovic is elkapta a fonalat, az exveszprémi kapus ziccerek védésével hűtötte le a fellelkesülő szlovénokat.

A végére újra ellépett a Szeged, és kilencgólos győzelemmel őrizte meg hibátlan mérlegét.

2. FÉLIDŐ
30. perc: Kaspárek
második góljával zárul a meccs, kilenc góllal nyer a Szeged, amely négy forduló után is százszázalékos. 33–24
59. perc: Canellas
végigviszi egyedül, belövi, Anicot pedig kiállítják. 32–24
58. perc:
Canellas labdát szerez, de Sigurmannsson kihagyja a százszázalékos helyzetet. A Celje nem tud élni az emberfórral. Maqueda megállíthatatlan, Alilovic pedig a padról visszafutva üti el a labdát. 31–24

57. perc: Zsitnyikov leüti a labdát a szlovén fal előtt, majd kihasználja a ziccert. Itt az utolsó celjei időkérés. Sostaric lábbal ér labdába, két percre le kell mennie. 30–24
56. perc:
Alilovic ziccert fog, Maqueda megindul, és góllal fejezi be az akciót. Beciri beállóból talál be. 29–24
55. perc:
Panjtar is véd egyet, Jurecic pedig már jól céloz a vendégeknél. 28–23
54. perc:
Nenadics próbálkozott, de Alilovic nyerte a csatájukat.
53. perc:
Maqueda kap egy maflást, de kemény fiú, bírja. Kiegészül a Szeged, ennek örömére Zsitnyikov szerez szép gólt egyéni akcióból. 28–22
52. perc:
Zsitnyikov találja meg Bánhidit jó labdával, itt az újabb gól a szegedi beállótól. Vujovics átlövésből Alilovic lábai között talál be. 27–22
51. perc:
Alilovic véd szépen, de Sostaricot kiküldik két percre, és marad a labda a Celjénél. Razgor pattint a kapuba pontosan végigjátszott akció végén. 26–21
50. perc: Canellas
előbb lő egy gólt, majd kioszt egy gólpasszt Bánhidinek. 26–20
49. perc: Sostaricig
megy végig a labda, amely a kapuban köt ki. Malus ötödször eredményes. 24–20
48. perc:
Anic megint megkapja a labdát, de Alilovic jól mozdul ki.
47. perc:
Továbbra is akadozik a gépezet a hazaiaknál, támadhat a Celje.
46. perc:
Zsitnyikov lövését Panjtar védi, Malus indulásból mattolja Alilovicot. 23–19
45. perc:
A pályára visszatérő Bánhidi töri meg a szegedi gólcsendet. Alilovic szép védéssel szól hozzá a mérkőzéshez. 23–18
44. perc:
Újabb eladott labda, Ovnicek indul, belövi a ziccert. 22–18
43. perc: Anic
mozog üres területre, és még közelebb hozza a Celjét. A vendégek kapuját védő Panjtar két bravúrt mutat be két másodperc alatt, majd Kodrin eredményes. 22–16
42. perc:
Kaspáreknek nincs szerencséje, a kapufa kitol vele.
41. perc: Ovnicek
talpról a jobb felsőbe tüzel, a meccs eddigi legnagyobb gólja. Ugyanő indulásból is eredményes emberhátrányban. Jön a szegedi időkérés. 22–15
40. perc:
Groselj gyötri meg Zsitnyikovot, két perc pihenő a jutalma. Källman a szélről visszahúzza a rövidbe. 22–13
39. perc: Kaspárek
megszerzi első BL-gólját, Marguc felel rá. 21–13
38. perc:
Bombac veszi észre az üresen maradó Sostaricot, aki nem hibázik. Anic lefordul emberéről, és szépít. 20–12
37. perc:
Rég volt már szegedi kiállítás, Henigman az újabb bűnös, akinek le kell mennie. Kodrin gyorsan kihasználja a bal szélről. 19–11
36. perc:
Bombac megtalálja Bánhidit, hétméteres a vége. Sigurmannsson a léc alá bombáz. 19–10
35. perc: Jurecic
a jobb szélről talál be. 18–10
34. perc:
Kaspárek fejre üt, újabb kétperces büntetés, viszont a Szeged támadhat. Maqueda a kapufát találja el.
33. perc:
Zsitnyikov villan, de nem él a lehetőséggel. Gabert kiküldik két percre.
32. perc: Ovnicek
hetesből avatja fel Alilovicot. 18–9
31. perc:
Stanislav Kaspárek és Nik Henigman először pályán a BL-ben a Szegednél. Előbbi kiosztana egy gólpasszt, de Gaber hibázik ziccerben. Alilovic váltotta a szegedi kapuban Segót.

1. FÉLIDŐ
30. perc: Beciri
talál be ziccerből, pedig Sego ebbe is beleért. Canellas két szlovént elküld három irányba, majd belövi. Canellas lő egy üres kapus gólt is, tízzel vezet a Szeged az első félidő után. 18–8
29. perc:
Bodó bejátssza a labdát Bánhidinek, aki faulttal együtt bedobja, kétperces kiállítás is jár az esetért. 16–7

28. perc: Sego ezúttal egy átlövést hárít. Bodót leblokkolják, Jurecic indul, de fölé lő ziccerben. Most Juan Carlos Pastor kér időt.
27. perc:
Újabb hetes a Celjének, Razgor lő, Sego beleér, de bepattog a labda a kapuba. Bánhidi ellen támadó faultot fújnak. 15–7
26. perc:
Sego kockáztat az indítással, nincs belőle gól.
25. perc:
Hétméterest ítélnek a moldovai játékvezetők a Celje javára. Vujovics lövését Sego lábbal védi!
24. perc:
Sigurmannsson labdát szerez, indítja Maquedát, gól. Újabb jó védekezés, Sostaric indul, gól. Tomaz Ocvirk kikéri a második idejét is. 15–6
23. perc:
Bodó bejátszása után Bánhidi eredményes. 13–6
22. perc:
Anic újabb csatát veszít Segóval szemben, de a szegedi kapus aztán az üres kapu mellé ível. Ovnicek betörésből szépít. 12–6
21. perc:
Anic ziccerét Sego védi, zúg is a neve az újszegedi csarnokban. Sostaric a szélről, nincs gól.
20. perc:
Nenadicsot kiállítják két percre, Bánhidi feltápászkodik, jöhet a hetes. Sigurmannsson ijesztgetés nélkül a bal alsóba talál. 12–5
19. perc: Balogh Zsolt
megszerzi a 300. gólját a Bajnokok Ligájában! Szép szlovén akció, de hiba csúszik a végébe. 11–5
18. perc:
Blazevic birkózik Aniccsal, törlés a vége. Malus kanyarodik fel, és szép gólt lő. 10–5
17. perc: Groselj sem bír Segóval, Maquedát viszont nem lehet megállítani, visszahúzza a bal alsóba. 10–4
16. perc: Sigurmannsson
áll oda a vonalhoz, és a léc alá lő. Gal Marguc lövését Sego védi, marad a labda a Celjénél. 9–4
15. perc:
Bánhidi hétméterest harcol ki.
14. perc: Balogh
lő gyönyörű gólt, Anic beállóból válaszol. 8–4
13. perc:
Bodó lövését védi Ferlin, de Anic üres kapus próbálkozása szerencsére rossz.
12. perc:
Nenadics hetest harcol ki, Gabert még ki is küldik két percre. Razgor értékesíti a büntetőt.
7–3
11. perc:
Sostaric lehalássza a labdát, indítja Källmant, akinek megvan a harmadik gólja. 7–2
10. perc:
Sego újabb átlövést hatástalanít. Balogh talpról eredményes. Szlovén időkérés. 6–2
9. perc:
Vujovics lesántikál a pályáról.
8. perc:
Bombac ad pazar passzt Källmannak, a svéd újra higgadt. 5–2
7. perc:
Bodó ezúttal Källmannak ad gólpasszt, kínai figurából. Malus szépít. 4–2
6. perc:
Bodó játssza meg a befutó Sostaricot, aki nem hibázik. A másik oldalon Sego védi Drasko Nenadics átlövését. 3–1
5. perc:
Maqueda blokkol, Sego kipaskolja a lelassult labdát.
4. perc:
Blazevic labdaszerzése után Bodó robog, de a kapufa tövére lő.
3. perc:
A vendégek ziccert rontanak, Maqueda góljával vezet a Szeged. 2–1
2. perc: Bodó
szintén átlövésből talál be. 1–1
1. perc:
A lila mezben pompázó Celje támad először. Vujovics átlövésből felavatja Marin Segót. 0–1

A vendégeknél nincs nevezve a hét közben Veszprémből kölcsönvett William Accambray. A szlovén csapat két vereség, majd edzőváltás után a legutóbbi BL-fordulóban 23–20-ra győzött otthon a Flensburg ellen.

A Szeged eddig hatszor játszott a szlovén rekordbajnokkal: egy döntetlent és két vereséget követően a legutóbbi három összecsapást már a Tisza-partiak nyerték meg.