A Kiel 37 gólt lőtt, és sima sikert aratott Veszprémben

H. D.H. D.
2019.09.21. 17:20
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának második fordulójában a Telekom Veszprém hazai pályán 37–31-re kikapott a német THW Kieltől.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Petar Nenadics (pirosban) és a Veszprém is szenvedett a Kiel ellen (Fotó: Szabó Miklós) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
B-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–THW KIEL (német) 31–37 (13–16)
Veszprém, 5238
néző. V: Pavicevic, Raznatovic (észak-macedónok)
VESZPRÉM: Sterbik – Mahé 1, Tönnesen 3, Blagotinsek 3, Mackovsek, Terzic 1, Manaszkov. Csere: Cupara (kapus), Gajic 3 (1), Nenadics 3, Lauge 3, A. NILSSON 5, J. OMAR 5, Strlek 3, Marguc 1, Moraes. Edző: David Davis
KIEL: N. LANDIN – Ekberg 3, REINKIND 8, ZARABEC 5, PEKELER 7, BILYK 7, Dahmke 2. Csere: Horák, WIENCEK 3, Duvnjak, Weinhold 1, Rahmel, M. Landin 1. Edző: Filip Jícha
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–3. 9. p.: 2–5. 15. p.: 6–7. 17. p.: 6–9. 28. p.: 10–15. 38. perc: 17–21. 43. p.: 21–25. 47. p.: 22–27. 49. p.: 24–29. 55. p.: 28–32
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. –
David Davis:
– A Kiel védekezése, támadása és kontrajátéka is kimagasló volt, a padról is jobban szálltak be a játékosok. Ellenben nekünk nem volt jó sem a védekezésünk, sem a támadójátékunk. Szörnyű nap volt. Sterbik Árpi két perc alatt kidőlt, és szerintem amióta Veszprémbe jöttem, ma teljesített a leggyengébben a csapat. A Kiel megmutatta, milyen szintre kell eljutnunk.
Filip Jícha: – Nagyon elégedett vagyok csapatom játékával, kiváló teljesítményt nyújtottunk. Nehéz helyzetben voltunk, hiszen negyvennyolc órával a meccs előtt még Bundesliga-mérkőzésünk volt, s az időnk nagy részét utazással töltöttük. Több játékosom kiemelkedőt nyújtott, a védelmünk kiváló volt, szeretnénk megőrizni ezt a formát.

A csoport további mérkőzései
Szombat

Meskov Breszt (fehérorosz)–Montpellier (francia) 25–27 (13–12)
Vasárnap
17.00: Vardar Szkopje (északmacedón)–Porto (portugál)
20.00: Kielce (lengyel)–Motor Zaporizzsja (ukrán)

A Motor Zaporizzsja elleni könnyed, 40–28-as győzelem után jóval nagyobb erőpróba várt a Telekom Veszprémre, amely a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában a Kielce elleni 30–30-as döntetlennel kezdő THW Kielt fogadta.

David Davis nem számíthatott a csapatkapitányára, a vállsérüléssel bajlódó Lékai Mátéra, így a Veszprém keretében ezúttal nem kapott helyet magyarországi születésű játékos. A kezdés sem alakult túl jól, Harald Reinkind találata után Hendrik Pekeler két lerohanást is góllal fejezett be, így két perc után 3–0-ra vezetett a Kiel, ráadásul Sterbik Árpádnak sérülés miatt el kellett hagynia a pályát, helyére Vladimir Cupara érkezett.

A veszprémi támadógépezet nagyon akadozott, nem véletlen, hogy Davis már a hatodik percben pályára küldte Rasmus Lauge Schmidtet és Petar Nenadicsot is. A játék képe viszont nem változott sokat, a spanyol edző a 9. percben már ki is kérte első idejét. Ennek meglett a hatása, néhány egyéni villanásnak köszönhetően a 14. percben egyenlített a magyar bajnok (6–6).

A folytatásban azonban megint a német csapat villogott, ráadásul néhány furcsa kiállítással még a montenegrói bírópáros is segítette a vendégeket. Így az első félidő hajrájában már ötgólos is volt a Kiel előnye, a szünetre azonban háromra felzárkózott a Veszprém. 13–16

A fordulás után kapaszkodott a bakonyi gárda, de két gólnál nem tudott közelebb lépni ellenfeléhez. A Kiel kapujában Niklas Landin Jacobsen több nagy bravúrt is bemutatott, ebből pedig rengeteg lerohanást indított és könnyű gólt szerzett a német együttes.

Ráadásul a veszprémi védelem is egyre jobban szétesett, a vendégek szinte minden támadásukat góllal fejezték be, így végül hat góllal, 37–31-re megnyerték a mérkőzést.

A Veszprém jövő héten vasárnap a Montpellier otthonában javíthat, míg a Kiel a Meskov Bresztet fogadja a harmadik körben.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Egy jó bejátszás után Nilsson lő gólt (31–36). Zarabec még lő egy gólt átlövésből, így 37–31 a vége, hat góllal nyert a Kiel.

59. perc: Reinkind harcol ki egy szabálytalanságot, majd Pekeler lő gólt beállóból (30–35). Eladott veszprémi labda, a lerohanás végén Bilyk lő gólt. 30–36

58. perc: Zarabec is beköszön (29–34), Lauge passza után Strlek válaszol egy gyors góllal. 30–34

57. perc: Egy közel egyperces támadás végén Reinkind lő gólt (29–33). Lauge lövése pontatlan.

56. perc: Passzívnál Nilsson szerez labdát, Lauge azonban nem tudta góllal befejezni a lerohanást. A szabaddobás viszont a Veszprémé. Gyors gól, Nilsson talál be (29–32).

55. perc: Jahja remek, ötödik lövéséből az ötödik gólját szerezte (28–32). Időt kértek a vendégek.

54. perc: Wiencek maradt a földön, Lauge lépett rá a bokájára, a német beálló lent is marad és le kell cserélni. Jahja megveri az emberét, majd kilövi a kapu jobb oldalát (27–31). Bilyk kapufája után Ekbergé a kipattanó, ő pedig nem is hibázik. 27–32

53. perc: Terzicet állítják ki, ez most jogos. Azonnal kihasználják az emberelőnyt, Magnus Landin lövi ki a bal felsőt. 26–31

52. perc: Jó a húzás a szélre, de Magnus Landin lövését védi Cupara. Lauge lövése kijön a kapufáról, de a kipattanót Nilsson gólra váltja. 26–30

51. perc: Egy labdaszerzés után rohan a Veszprém, de Strleket betakarja Landin.

50. perc: Hiába lő gólt Nilsson, leért, így hetest kap a Veszprém. Gajic hetesét védi Landin, de a kipattanót már gólra váltja a szlovén szélső (25–29). Teljesen szétzilálják a veszprémi falat, majd Bilyk lő gólt. 25–30

49. perc: Újabb szélsőbefutást egy újabb Ekberg-gól követ (24–28). Sőt, egy labdavesztés után Bilykrohan, majd értékesít egy ziccert. 24–29

48. perc: Szabálytalan zárás a németeknél, David Davis időt kér. Egy kereszt után Jahja lő pokolian nagy gólt. 24–27

47. perc: Lauge ugrik rá falra, majd gólt lő (23–27). Hiába ért le, megadták as gólt.

46. perc: Elképesztő védés, Nenadics ziccerét hárítja Landin, de a kipattanó a Vezsprémé.

45. perc: Ekberg fut be a jobb szélről, majd középről gólt lő (22–26). Tönnesen lövése nem jó, rohannak a németek, Pekeler értékesít egy ziccert. 22–27

44. perc: Egyértelműen a hatoson belül védekezik Horák, de a játékvezetők nem adnak hetest. Landin véd nagyot, de ezúttal büntetőt kap a Veszprém. Gajic érkezik, és higgadtan értékesíti is a hetest. 22–25

43. perc: Wiencek ziccerét védi Cupara, de a kipattanó a németeké. Ismét Wiencek kap labdát a falban, ám ezúttal nem hibázik, a bal alsóba lövi a labdát. 21–25

42. perc: Rohan a Veszprém, de Marguc a kapufára lövi a labdát, amely Landin hátáról sem pattan be a kapuba.

41. perc: Marguc kap labdát a szélen, majd gólt lő (21–24). A kapu fölé lövi a labdát Zarabec.

40. perc: Pekelert állítják ki két percre, Nilssont rántotta le a mezénél fogva. Nenadics marad a földön egy labdavesztés után, majd Bilyk rohan és lő gólt az üres kapura. 20–24

39. perc: Ekberg lő gólt (19–22), de Mahé azonnal válaszol (20–22). Elképesztő a rohanás a pályán. Dahmke egy lefordulás után gólt lő, majd Tönnesent érthetetlen módon kiállítják két percre. 20–23

38. perc: Cupara mutat be egy bravúrt Dahmke lövése után, majd a lerohanás végén Blagotinsek köszön be ziccerből. 19–21

37. perc: Laugét lökik, de nem fújnak szabálytalanságot, a lerohanás végén pedig Reinkind lő gólt (17–21). Strlek gyorsan válaszol. 18–21

36. perc: Reinkind veri meg egy az egyben Laugét, majd gólt lő (16–19). Gyorsan jöna válasz, Mahé lő gólt (17–19). Ismét megverik védekezésben Laugét, ezúttal Zarabec lő róla gólt. 17–20

35. perc: Mahé pazar bejátszása után Blagotinsek pattintja a kapuba a labdát (16–18). Cupara védi Bilyk lövését, de a kipattanó után kérdéses körülmények között kapja vissza a labdát a Kiel.

34. perc: Reinkind lövése után Cupara sajnos nem tud védeni. 15–18

33. perc: Nenadics szép passza után Lauge látja meg a rést, majd a léc alá zúdítja a labdát. 15–17

32. perc: Labdát veszít a Kiel, Terzic észreveszi, hogy üres a kapu, majd a saját hatosétól be is dobja a labdát (14–16). Gyors válasz, Bilyk egy betörés után gólt lő. 14–17

31. perc: Elkezdődött a második félidő, emberelőnyben támad a Veszprém. Landin-bravúr: Nenadics ziccerét védi a dán kapus.

A hivatalos nézőszám: 5238 fő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Mahé passza után Nilsson lő gólt (12–16). A francia irányító a földön maradt, Horák keményen arcon találta, de ezt nem vették észre a bírók. Cupara mutat be egy védést, tíz másodperc maradt. Jahja egy jó csel után kilövi a kapu jobb oldalát, ráadásul Horákot még ki is állítják. Ezzel vége az első félidőnek, a szünetben 16–13-ra vezet a Kiel.

29. perc: … rohan a Kiel, Dahmke pedig ezúttal jól céloz és gólt lő (10–15). Strlek kap labdát a bal szélen, beugrik, majd kilövi a bal felsőt (11–15). Nem jó a veszprémi visszarendeződés, Wiencek pedig gólt lő a szélről. 11–16

28. perc: Dahmke lő egy ziccert a kapufára, de a németeké a kipattanó,Wiencekpedig gólt lő (10–14). A Veszprém nem kap ítéletet támadásban…

27. perc: Manaszkov lövését megint védi Landin, Davis le is cseréli az északmacedón szélsőt. Blagotinseket állítják ki két percre – ez a kiállítás is több kérdést felvet…

26. perc: Mahé előkészítése után Jahja lő gólt (10–12). Cupora mutat be egy bravúrt Rahmel lövése után, de a lerohanás végén labdát szerez a Kiel. Rohannak a németek is, Zarabec pedig gólt lő közelről. 10–13

25. perc: Passzívnál Nenadics bejátszását lesik le, a lerohanás végén pedig Reinkind lő gólt. 9–12

24. perc: Hetest kap a Veszprém, de Strlek lövését Landin bravúrral védi. A kipattanót viszont megkapja a Veszprém, Reinkind esett be a hatoson belülre.

23. perc: Reinkind szerez gólt, a pattintott lövése után a lécről pattan a gólvonal mögé a labda. 9–11

22. perc: Lauge húz meg egy váratlan lövést, a labda pedig utat is talál a kapu bal oldalába (8–9). Weinhold sántít, de azért gólt lő (8–10). Gyors válasz, a gyors középkezdés után, Blagotinsek köszön be. 9–10

21. perc: Weinhold lövését védi Cupara, majd rövid ideid a földön is marad a német.

20. perc: Lauge jó passza után Manaszkov lőhet, de Landin ezt a kísérletét is védi. A vendégek is időt kérnek.

19. perc: A veszprémi kispad előtt kiborult egy kulacs, ezért áll a játék. Rahmel lövését védi Cupara.

18. perc: Lauge faulttal együtt lövi a kapu fölé a labdát, amelyet visszakap a Veszprém. Passzívnál Nenadics elképesztő erővel küldi a kapuba a labdát, Landin szinte mozdulni sem tudott. 7–9

17. perc: Nagyon keményen védekezik a Veszprém, de passzívnál Bilyk kilövi a kapu jobb oldalát. 6–9

16. perc: Manaszkov éles szögből leadott lövését védi a kapus.

15. perc: Nenadics lövése után lelassul a labda a blokkon, majd Landin megszerzi. A kapus azonnal indítja Pekelert, aki újabb könnyű gólt lő. 6–8

14. perc: Nenadics átlövése után valahogy átcsorog a labda Landin lábai között, egyenlő (6–6)! Blagotinseket átveri Zarabec, aki a ziccert biztosan értékesíti. 6–7

13. perc: Laugét állítják ki két percre, kissé érthetetlen és túlzottan szigorú a döntés. Jó volt a veszprémi védekezés, lövésig sem jutott a Kiel.

12. perc: Bilyk kap sárga lapot, majd Nenadics lő remek gólt (4–6). Bilyk egy rossz lövés után ki is állíttatja magát két percre, az emberelőnyt pedig azonnal kihasználja a Veszprém: Tönnesen ugrik rá a falra, majd lő gólt. 5–6

11. perc: Cupara mutat be egy védést Bilyk lövése után, majd eladja a labdát a Veszprém. Landin Bilyket indítja, Cupara nem tudja elhalászni előle a labdát, így az osztráknak csak az üres kapuba kell lőnie – meg is oldja. 3–6

10. perc: Óriási kapufát lőnek a németek, majd Landin nyomja bravúrral a lécre Tönnesen lövését. A Veszprémnél maradt a labda, de a dán kapus ismét védi Tönnesen lövését.

9. perc: Bilyk találja meg az üresen álló Pekelert, aki újabb ziccert értékesít (2–5). David Davis időt kér, finoman szólva sem elégedett a látottakkal a veszprémiek edzője. Lauge egy jó csel után Nilssonnak passzol, a svéd pedig kilövi a jobb alsót. 3–5

8. perc: Pekeler is besárgult, Nenadics mezét tépte meg. Tönnesen beugrik a hatoson belülre, majd gólt lő a kapu közepébe. 2–4

7. perc: Mackovsek kap sárga lapot. Reinkind lövése ezúttal nem volt jó. David Davis máris cserélt, Lauge és Nenadics is a pályán.

6. perc: Mackovsek eladja a labdát, de a játékvezetők visszaadják szabálytalanság miatt. Mahé lövését blokkolták a vendégek.

5. perc: Terzic kap sárga lapot. Passzívig játssza a Kiel, de megtalálják Pekelert, aki már a harmadik gólját szerzi. 1–4

4. perc: Jó a védekezés, Reinkind dobja ki oldalra a labdát. Indul a veszprémi lerohanás, amelynek a végén Gajic lő gólt. 1–3

3. perc: Sterbik minden bizonnyal megsérült, Cupara váltja a kapuban. Manaszkov lövése után a kapufáról pattan ki a labda.

2. perc: Landin Mackovsek lövését védi, majd indítja Pekelert, aki gólt lő ziccerből (0–2). Újabb labdavesztés, Pekeler pedig megint gólt lő a lerohanás végén. 0–3

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Kiel támadhat először. Rögtön góllal kezdenek, Reinkind a sánc fölött a kapuba küldi a labdát. 0–1

A hazaiak piros, a vendégek fehér mezben léptek pályára.

Lékai Máté vállsérüléssel bajlódik, így ma nem került be a Veszprém keretébe.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik aTelekom Veszprém–THW Kiel mérkőzés a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Az 1. fordulóban a Veszprém lehengerlő játékkal, 40–28-ra legyőzte az ukrán Motor Zaporizzsját, míg a Kiel hazai pályán 30–30-as döntetlent játszott a lengyel Kielcével.

A két együttes eddig tizennyolc alkalommal találkozott egymással az európai kupákban. A győzelem–vereség mérleget nézve a magyar bajnok vezet 10–8-ra, de érdekes, a gólkülönbség egyenlő: 496–496.

„A Kiel a Vardarral, a Kielcével és velünk a csoport első helyének egyik esélyese. Fontos lenne megszerezni a két pontot ellene, hogy ne maradjunk le ebben a harcban, ezért nehéz meccsre számítok. A Kiel döntetlenre végzett a Kielcével, de ha jól tudom, az utóbbi években hazai pályán nemigen tudott nyerni a lengyelek ellen, akik nagy mumusuk a Bajnokok Ligájában. Német ellenfelünk fi atal, jó együttes új edzővel, de remélem, hazai pályán győzünk ellene” – mondta Sterbik Árpád, a Veszprém kapusa.

Az európai szövetség honlapján elsősorban a nyári igazolásokkal indokolják, miért a veszprémiek állnak a legfrissebb erősorrend élén. Az EHF cikke úgy fogalmaz: a jelentős nyári erősítések már megszokottak a Veszprémnél, mostanra azonban lenyűgöző, sőt ijesztően erős lett a csapat. A bő keret egyébként azért is indokolt, mert az együttes a BL és az NB I mellett ismét szerepel a SEHA-ligában is.Az erősorrendről bővebben itt olvashat!

A Kiel egy év szünet után tér vissza a legrangosabb európai kupába, de az elmúlt évben sem tétlenkedett, hibátlan mérleggel nyerte meg a második számú sorozatot, az EHF-kupát. Az „örökös” német bajnokaspiránsnál a nyáron új korszak kezdődött: Alfred Gíslason 11 esztendő után elhagyta a kispadot, és átadta a kispadot Filip Jíchának. A korábbi csapattársait is irányító cseh tréner nem kezdett jól a „zebrák” élén (elveszített Super Globe-finálé, Német Szuperkupa, vereség a Magdeburg ellen), ám a Flensburg elleni északnémet derbin javított csapata, és nem kérdés, hogy legalább egy trófeát vitrinbe tenne a szezon végére.

Ez az utolsó BL-szezon az elmúlt években megszokott 28 csapatos formátumban, mielőtt jövőre egy még tovább szűkített elitligára váltja át a sorozatot a kiírás.Részletek itt!