Férfi kézi-vb: a 10 perces gólcsend is belefért a németeknek

2019.01.21. 22:10
Magnus Jöndal tarthatatlan volt, 11 gólig jutott (Fotó: AFP)
A férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjében a norvég válogatott a 11 gólig jutó Magnus Jöndal vezérletével 30–27-re legyőzte Svédországot. Este a dánok megverték Egyiptomot, a másik csoportban a spanyolok fölényes sikert arattak Brazília felett, míg a horvátok nagy csatában buktak el a németek ellen. A társházigazda a sikerével elődöntős, ahogyan a címvédő franciák is továbbjutottak.

A norvégok a kiegyenlített első félidő hajrájában egy 3–0-s sorozatot felmutatva 17–14-es előnyre tettek szert, majd a fordulást követően már 22–15-re is vezettek.

Az egyre feljebb kapaszkodó svédek az 56. percben kettőre megközelítették ellenfelüket (25–27), ennél közelebb viszont már nem jutottak, a norvégok 30–27-re nyertek és megelőzték riválisukat. Ezzel egyben az is eldőlt, hogy a mieink legfeljebb a negyedik helyen végezhetnek a II. csoportban.

Utóbbihoz még arra lenne szükség, hogy Egyiptomot magunk mögött tartsuk. Ha a két csapat azonos ponttal zárna, az egymás elleni iksz miatt a gólkülönbség döntene. Ebből a szempontból annak kellett szurkolnunk, hogy az elődöntőért harcoló dánok minél nagyobb különbséggel múlják felül az afrikai csapatot.

Ebből a szempontból nem volt jó látni, hogy a meccs elején a hozzánk hasonlóan egyébként masszív füttyel fogadott Davis-csapat vezetett, 5–4 után azonban egy 4–0-s sorozattal fordított a társházigazda, és a nem sok gólt hozó félidő végén kettő volt az előnye (7–9).

Egyiptom a második félidőben is dicséretesen küzdött, megnehezítve a dánok dolgát, de végül hat góllal alulmaradt. Ez azt jelenti, hogy jelenleg –13 a gólkülönbsége, míg nekünk –1, így ha az afrikaiak a szerdai első meccsen le is győzik Tunéziát, mi tudni fogjuk, hogy milyen eredményre lesz szükségünk Norvégia ellen ahhoz, hogy Egyiptom előtt maradjunk (20–26).

Az I.-csoportban a németek nagy csatában verték a horvátokat és bejutottak az elődöntőbe (Fotó: AFP)

Az I. csoportban a spanyolok nagyon simán elintézték Brazíliát, a szegedi Joan Canellas ötször volt eredményes (36–24).

Az esti mérkőzés hullámzóan indult, előbb a horvátok léptek meg 3–1-re, majd Fabian Wiedéék szereztek sorozatban három gólt (3–4), hogy aztán újra Igor Karacicék pillanatai jöjjenek (6–4), de a 21. percben újra a németeknél volt az előny (7–8). A 26. percben először volt kétgólos utóbbiak előnye (8–10), ehhez képest a szünet előtt Wiede találata újra csak az egálhoz volt elég (11–11).

A fordulást követően 13–13 után szerzett két góllal ismét ellépni látszottak a németek, a 47. percben a négygólos vezetésért is támadhattak (15–18) – ehelyett két perccel később időt kellett kérniük, mert már csak egy volt közte (17–18). Ez sem hatott, az 55. percben már újra a horvátoknál volt az előny, így jött az újabb időkérés (19–18). Wiede aztán csak megtörte a Szegedről nyáron távozó Marin Sego mágiáját, tíz perc után találtak be ismét a németek. De ez is belefért, a 60. percben Uwe Gensheimer ziccere után 20–22-re módosult az állás, a horvát időn túli szabaddobás (a saját térfélről!) pedig nem csapta be a német kapust (21–22).

A németek sikerükkel az elődöntőbe jutottak, ahogyan a franciák is.