HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2019.01.03 17:40 Frissítve: 2019.01.19 23:41

26. FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, DÁNIA ÉS NÉMETORSZÁG, 2019

Részletes program és eredmények, a magyar válogatott útja – a 2019-es dán–német közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság adatbankja. 

 

A világbajnokság logója

 

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE – NÉVJEGYEK ÉS RÖVID JELLEMZÉSEK ITT!
Kapusok: MIKLER Roland (Telekom Veszprém), SZÉKELY Márton (Grundfos Tatabánya)
Jobbszélső: HORNYÁK Péter (Balatonfüredi KSE)
Jobbátlövők: ANCSIN Gábor (Ferencváros)*, BALOGH Zsolt (Mol-Pick Szeged)***, NAGY László (Telekom Veszprém)
Irányítók: CSÁSZÁR Gábor (Kadetten Schaffhausen – Svájc)****, LÉKAI Máté (Telekom Veszprém)
Beállók: BÁNHIDI Bence (Mol-Pick Szeged), SIPOS Adrián (Grundfos Tatabánya)
Balátlövők: BODÓ Richárd (Mol-Pick Szeged), ILYÉS Ferenc (Grundfos Tatabánya), JAMALI Iman (Telekom Veszprém)**, LIGETVÁRI Patrik (Ademar León – Spanyolország)
Balszélsők: BÓKA Bendegúz (Balatonfüredi KSE), JUHÁSZ Ádám (Grundfos Tatabánya)
Szövetségi kapitány: CSOKNYAI István és Vladan MATICS
Kapusedző:
SZATHMÁRI János

Tartalékok: MÁTHÉ Dominik (Balatonfüredi KSE), SCHUCH Timuzsin (Ferencváros), SZITA Zoltán (Balatonfüredi KSE)

* Az Egyiptom elleni csoportmeccs után Máthé Dominik váltotta a keretben
** Az Egyiptom elleni csoportmeccs után Schuch Timuzsin váltotta a keretben
*** Sérülés miatt nem játszhatott Egyiptom, Svédország és Dánia ellen
**** A Svédország elleni csoportmeccs után Szita Zoltán váltotta a keretben

Az m4sport.hu-n a világbajnokság összes mérkőzése nézhető online! 

KÖZÉPDÖNTŐ

A KÖZÉPDÖNTŐ I. CSOPORTJÁNAK ÁLLÁSA
  1. Németország 3 2 1 83–65 +18  5  
  2. Franciaország 3 2 1 82–77 +5  5  
  3. Horvátország 2 2 54–46 +8  4  
  4. Spanyolország 3 1 2 81–81 0 2  
  5. Brazília 2 2 43–58 –15  0  
  6. Izland 3 3 71–87 –16  0 
I. CSOPORT (KÖLN – Franciaország, Németország, Brazília, Horvátország, Spanyolország, Izland)
01. 19. 18.00 Franciaország–Spanyolország
33–30
01. 19. 20.30 Németország–Izland
24–19
01. 20. 18.00 Brazília–Horvátország
 
01. 20. 20.30 Izland–Franciaország
 
01. 21. 18.00 Spanyolország–Brazília
 
01. 21. 20.30 Horvátország–Németország
Tv: M4 Sport 
01. 23. 15.30 Brazília–Izland
 
01. 23. 18.00 Franciaország–Horvátország  
01. 23. 20.30 Németország–Spanyolország

 

A KÖZÉPDÖNTŐ II. CSOPORTJÁNAK ÁLLÁSA
  1. Dánia 3 3 91–70 +21  6  
  2. Svédország 3 3 95–77 +18  6  
  3. Norvégia 2 1 1 60–54 +6  2  
  4. Egyiptom 2 1 1 54–57 –3  1  
  5. MAGYARORSZÁG 3 1 2 82–88 –6  1  
  6. Tunézia 3 3 69–105 –36  0
II. CSOPORT (HERNING – Dánia, Norvégia, Tunézia, Svédország, MAGYARORSZÁG, Egyiptom)

01. 19.

18.00 Tunézia–Svédország
23–35
01. 19. 20.30 Dánia–MAGYARORSZÁG
25–22
01. 20. 18.00 MAGYARORSZÁG–Tunézia
Tv: M4 Sport
01. 20. 20.30 Norvégia–Egyiptom Tv: M4 Sport 
01. 21. 18.00 Svédország–Norvégia
Tv: M4 Sport 
01. 21. 20.30 Egyiptom–Dánia
 
01. 23. 15.30 Tunézia–Egyiptom
 
01. 23. 18.00 Norvégia–MAGYARORSZÁG
Tv: M4 Sport
01. 23. 20.30 Dánia–Svédország

 

CSOPORTKÖR 

 AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Franciaország 5 4 1 138–113 +25 9
2. Németország 5 3 2 142–110 +32 8
3. Brazília 5 3 2 127–129   –2 6
4. Oroszország 5 1 2 2 131–127   +4 4
5. Szerbia 5 1 1 3 127–146 –19 3
6. Korea 5 5 124–164 –40 0
 A-CSOPORT (BERLIN)
01. 10. 18.15 Németország–Korea 30–19
01. 11. 18.00 Szerbia–Oroszország 30–30
01. 11. 20.30 Brazília–Franciaország 22–24
01. 12. 15.30 Oroszország–Korea 34–27
01. 12. 18.15 Németország– Brazília 34–21
01. 12. 20.30 Franciaország–Szerbia 32–21
01. 14. 15.30 Szerbia–Brazília 22–24
01. 14. 18.00 Oroszország–Németország 22–22
01. 14. 20.30 Franciaország–Korea 34–23
01. 15. 15.30 Oroszország–Brazília 23–25
01. 15. 18.00 Korea–Szerbia 29–31
01. 15. 20.30 Németország–Franciaország 25–25
01. 17. 15.30 Brazília–Korea 35–26
01. 17. 18.00 Németország–Szerbia 31–23
01. 17. 20.30 Franciaország–Oroszország 23–22
 A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Horvátország 5 5 152–115 +37 10
2. Spanyolország 5 4 1 142–114 +28   8
3. Izland 5 3 2 137–124 +13   6
4. Macedónia 5 2 3 131–139   –8   4
5. Bahrein 5 1 4 107–151 –44   2
6. Japán 5 5 121–147 –26   0
 B-CSOPORT (MÜNCHEN)
01. 11. 15.00 Japán–Macedónia 29–38
01. 11. 18.00 Izland–Horvátország 27–31
01. 11. 20.30 Bahrein–Spanyolország 23–33
01. 13. 14.00 Macedónia–Bahrein 28–23
01. 13. 16.30 Horvátország–Japán 35–27
01. 13. 19.00 Spanyolország–Izland 32–25
01. 14. 15.30 Izland–Bahrein 36–18
01. 14. 18.00 Horvátország–Macedónia 31–22
01. 14. 20.30 Spanyolország–Japán 26–22
01. 16. 15.30 Japán–Izland 21–25
01. 16. 18.00 Horvátország–Bahrein 32–20
01. 16. 20.30 Macedónia–Spanyolország 21–32
01. 17. 15.30 Bahrein–Japán 23–22
01. 17. 18.00 Macedónia–Izland 22–24
01. 17. 20.30 Spanyolország–Horvátország 19–23

 A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Dánia 5 5 170–100 +70 10
2. Norvégia 5 4 1 175–119 +56   8
3. Tunézia 5 3 2 138–147   –9   6
4. Chile 5 2 3 130–167 –37   4
5. Ausztria 5 1 4 121–148 –27   2
6. Szaúd-Arábia 5 5 109–162 –53   0
 C-CSOPORT (HERNING)
01. 10. (Koppenhága)
20.15 Chile–Dánia 16–39
01. 11. 18.00 Szaúd-Arábia–Ausztria 22–29
01. 11. 20.30 Tunézia–Norvégia 24–34
01. 12. 15.00 Ausztria–Chile 24–32
01. 12. 17.30 Norvégia–Szaúd-Arábia 40–21
01. 12. 20.15 Dánia–Tunézia 36–22
01. 14. 15.00 Tunézia–Chile 36–30
01. 14. 17.30 Norvégia–Ausztria 34–24
01. 14. 20.15 Dánia–Szaúd-Arábia 34–22
01. 15. 16.15 Szaúd-Arábia–Tunézia 20–24
01. 15. 18.30 Norvégia–Chile 41–20
01. 15. 20.45 Ausztria–Dánia 17–28
01. 17. 15.00 Chile–Szaúd-Arábia  32–27
01. 17. 17.30 Ausztria–Tunézia 27–32
01. 17. 20.15 Dánia–Norvégia 30–26
 A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Svédország 5 5 148–114 +34 10
2. MAGYARORSZÁG 5 2 2 1 151–138 +13   6
3. Egyiptom 5 2 1 2 132–133   –1   5
4. Katar 5 2 3 125–127   –2   4
5. Argentína 5 1 1 3 119–130 –11   3
6. Angola 5 1 4 124–157 –33   2
D-CSOPORT (KOPPENHÁGA)
01. 11. 15.30 Angola–Katar 24–23
01. 11. 18.00 Argentína–MAGYARORSZÁG 25–25
01. 11. 20.30 Egyiptom–Svédország 24–27
01. 13. 15.30 Katar–Egyiptom 28–23
01. 13. 18.00 MAGYARORSZÁG–Angola 34–24
01. 13. 20.30 Svédország–Argentína 31–16
01. 14. 15.30 MAGYARORSZÁG–Katar 32–26
01. 14. 18.00 Argentína–Egyiptom 20–22
01. 14. 20.30 Svédország–Angola 37–19
01. 16. 15.30 Angola–Argentína 26–33
01. 16. 18.00 MAGYARORSZÁG–Egyiptom 30–30
01. 16. 20.30 Katar–Svédország 22–23
01. 17. 15.30 Egyiptom–Angola33–28
01. 17. 18.00 Katar–Argentína 26–25
01. 17. 20.30 Svédország–MAGYARORSZÁG33–30

HELYOSZTÓK
DÖNTŐ (HERNING)
01. 27. 17.30 az első elődöntő nyertese–a második elődöntő nyertese  
       
BRONZMÉRKŐZÉS (HERNING)
01.27. 14.30 az első elődöntő vesztese–a második elődöntő vesztese  
       
ELŐDÖNTŐ (HAMBURG)
01. 25. 17.30 az 1. csoport első helyezettje–a 2. csoportkör második helyezettje  
01. 25. 20.30 az 1. csoport második helyezettje–a 2. csoport első helyezettje  
       
AZ ÖTÖDIK HELYÉRT (HERNING)
01. 26. 20.30 az 1. csoport harmadik helyezettje–a 2. csoport harmadik helyezettje  
       
A HETEDIK HELYÉRT (HERNING)
01. 26. 17.30 az 1.  csoport negyedik helyezettje–a 2. csoport negyedik helyezettje  
HASZNOS LINKEK
A VILÁGBAJNOKSÁG HIVATALOS HONLAPJA
 
KÉZILABDA-LEXIKON
A férfiválogatott eddigi kapitányai
Magyarok a férfi világbajnokságokon, érmesek
 
 Férfi Európa-bajnokság, Horvátország, 2018
Férfi világbajnokság, Franciaország, 2017
 Férfi Európa-bajnokság, Lengyelország, 2016
Férfi világbajnokság, Katar, 2015
2019.01.19 19:33:53

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (Herning, összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)

Green parádézott az olimpiai bajnok kapujában • Két góllal megnyertük a 2. félidőt.

2019.01.18 23:49:51

Kézilabda THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Most kezdődik a tánc!

2019.01.17 22:17:49

Kézilabda CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Merthogy a kapus japán megfelelője olyan szókép, amely a középkorba visszanyúlva magyarázza a várvédő tevékenységének lényegét.

2019.01.17 18:19:13

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (Koppemhága), CSERHÁTI ZOLTÁN (közvetítés)

Máthé remekül szállt be, 25 percig vezettünk, de a svédekben több tartalék volt, és 33–30-ra nyertek.