Férfi kézi-vb: Chema Rodríguez magából kikelve ordított az időkérésnél – videó

N. T.N. T.
2023.01.26. 12:19
Chema Rodríguez igyekezett feltüzelni a csapatot az első félidő végén <br /><strong>A VIDEÓ A KÉPRE KATTINTVA NÉZHETŐ MEG!</strong>
Mint beszámoltunk róla, a magyar férfi kézilabda-válogatott 40–23-ra kikapott Dániától a világbajnokság negyeddöntőjében. Chema Rodríguez szövetségi kapitány már az első félidőben magából kikelve ordított a csapattal a második időkérésénél. A csalódottsága érthető, a mieink történetük legsúlyosabb vb-vereségét szenvedték el.

Chema Rodríguez a szerdai negyeddöntő első félidejének végén kérte ki második idejét, ekkor hét góllal vezettek a dánok, és nem válogatta meg a szavait, indulatos hangon igyekezett felrázni csapatát.

Ez mi a f.sz? Ez egy negyeddöntő! Keményen kell játszanunk, nem puhányan! Keményen kell támadnunk és védekeznünk, és most nem ezt tesszük! Hol a harc?” – ordította a körülötte álló játékosoknak. Az időkérés videóját IDE kattintva nézhetik meg!

A szövetségi kapitány a meccs után már valamivel higgadtabban, azonban még mindig kritikusan nyilatkozott az M4 Sportnak:

Mindig azt mondom, hogy a végeredménytől függetlenül büszke vagyok a csapatra, ha harcol és mindent megtesz a pályán a győzelemért. Ezúttal ezt nem tették meg a srácok, amit nehezen értek meg. Tudtuk, hogy a dánok jobbak nálunk, a vereség benne van ellenük a játékban, de akkor is küzdenünk kell és mindent bele kell adnunk. Ma ezt nem csináltuk meg, ez az én hibám természetesen, hiszen én vagyok a szövetségi kapitány” – értékelt Chema Rodríguez. A spanyol szakember bővebb nyilatkozatát itt olvashatják!

A dánoktól elszenvedett 17 gólos pofon a magyar válogatott történetének legnagyobb veresége világbajnokságon, a 2011-es tornán a franciáktól kaptunk ki 13 góllal (24–37).

A dánok viszont holtversenyben a legnagyobb vb-negyeddöntős győzelmet aratták, az 1997-es tornán az oroszok nyertek 32–15-re Dél-Korea ellen ugyanebben a fázisban. Ha az egész kieséses szakaszt vizsgáljuk, akkor sincs messze a rekord, a svédek a 2017-es vb nyolcaddöntőjében 41–22-re ütötték ki Fehéroroszországot.

A mienk pénteken az 5–8. helyért folytatják Stockholmban, első körben Norvégia ellen.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
NEGYEDDÖNTŐ
DÁNIA–MAGYARORSZÁG 40–23 (21–12)
Stockholm, 11 338 néző. Vezette: Brunner, Salah (svájciak)
DÁNIA:
N. LANDIN – E. Jakobsen 5, M. Hansen 4 (1), PYTLICK 8, Saugstrup 4, GIDSEL 9, Kirkelökke 5. Csere: Möller (kapus), M. Landin 1, Möllgaard, Mensah Larsen, Jörgensen 2, J. Hansen, Holm 2, Hald Jensen. Szövetségi kapitány: Nikolaj Jacobsen
MAGYARORSZÁG: Mikler R. – Lékai 6 (3), Ancsin G. 2, Sipos A., Bánhidi, BODÓ 6, Bóka 3. Csere: Székely M. (kapus), Rodríguez P. 2, Rosta M. 3 (1), Szita 1, Ilic Z., Ligetvári. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–2. 15. p.: 10–6. 19. p.: 13–9. 25. p.: 17–12. 42. p.: 31–17. 49. p.: 33–21. 56. p.: 37–22
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 8/4