Férfi kézi NB I: továbbra is nyeretlen az újonc Vác

2019.11.23. 20:12
A férfi kézilabda NB I 10. fordulójában a Gyöngyös és a Komló döntetlent játszott egymással, míg a Budakalász magabiztosan, tíz góllal legyőzte a Vácot. Az újonc így továbbra is nyeretlen az élvonalban.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–SPORT36-KOMLÓ 32–32 (16–17)
Gyöngyös, 750 néző. V: Bócz, Wiedemann
GYÖNGYÖS: Tóth M. – Gábori 3, MARKEZ 10, Duris 3, VILOVSZKI 3, HERCEG 6, VARSANDÁN 4 (2). Csere: Gödör (kapus), Papp B. 1, Urbán 1, Németh T., Sipeki, Ubornyák, Hegedűs 1, Gerdán, Újvári
Edző: Konkoly Csaba
KOMLÓ: Granic – Vaskó, Zobec 2, Jóga 5, Katzirz, JERKOVIC 5, MARKOVICS 8 (3). Csere: Djurdjevics (kapus), Manojlovics, Balázs, Szunajko 2, TAKÁCS B. 4, SZKOKÁN 6, Grünfelder, Csomor, Gajdos
Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 12. p.: 5–5. 18. p.: 9–7. 24. p.: 11–12. 36. p.: 20–20. 42. p.: 25–23. 48. p.: 28–27. 54. p.: 28–28
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3
Konkoly Csaba: –
Nagyon felkészült csapattal szemben zártunk döntetlennel. Az első félidőben türelmetlenek voltunk, amit kihasznált a Komló. Elismerés jár a fiúknak, amiért képesek voltak megújulni. Igazságos eredmény született.
Kilvinger Bálint: – Nem sok csapat távozik ponttal Gyöngyösről, így nagy fegyverténynek tartom a döntetlent. Hektikus mérkőzésen küzdöttünk végig, nem adtuk fel a kritikus pillanatokban. Reális a döntetlen.KÉZILABDA
FÉRFI NB I

BUDAKALÁSZ–VÁCI KSE 32–22 (18–9)
Budakalász, 300 néző. V: Andorka, Hucker
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Tóth Á. 2, SINKOVITS 4, NEMES 7, Török 1, Koller 1, SIMON B. 4 (1). Csere: Boros, Vasvári (kapusok),Váczi M. 3, CZINA, Mazák 2, SIMOTICS 2, Glück, GÁBOR 5, Hrabák 1 (1)
Edző: Forgács Gyula
VÁC: Kovács J. – Nagy N. 1, Kállai 2, Antal, BOGNÁR 4, Rédai, HOLPERT 6. Csere: Majer (kapus), Rozner 1, Kocsi 1, MACURA 5, Miklián 2, Rojkovics, Fórizs, Gáspár, Nyári
Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–2. 19. p.: 10–5. 26. p.: 16–8. 33. p.: 20–11. 44. p.: 25-17. 56. p.: 30–21
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. –
Forgács Gyula: –
Örülök, hogy hazai pályán tudtunk győzni és folytattuk azt a jó teljesítményt, ami az elmúlt meccseken jellemzett minket. Szerkezetünkből adódóan próbálunk gyors játékot játszani. Az első félidőben összeállt a taktikánk, ami magabiztosságot adott és ez kitartott a mérkőzés végéig.
Skaliczki László: – Küszködtünk az első félidőben, különösen támadásban nem találtuk a ritmust, de a visszarendeződéseinkben sok hiba volt. Motiválatlan és nagyon fiatal játékosokkal nehéz komoly eredményt elérni.