Férfi kézi NB I: simán legyőzte a Veszprém a Csurgót

H. T.H. T.
2019.11.05. 21:48
A férfi kézilabda NB I 10. fordulójában a Telekom Veszprém hazai pályán 36–20-ra legyőzte a Csurgót.

Ellentmondást nem tűrően kezdett a Veszprém, a 12. percben már 9–1 volt az állás, a 27. percben pedig már tíz gól volt a két csapat között a különbség.

A második játékrészben sem vetek vissza a hazaiak, tovább növelték előnyüket, végül pedig 16 góllal, 36–20-ra nyertek.

A bakonyiak legeredményesebb játékosa Manuel Strlek volt kilenc góllal, míg a vendégeknél Aleh Asztraszapkin volt a legjobb a maga öt góljával.

Ezzel a győzelemmel David Davis legénysége továbbra is hibátlan a honi élvonalban.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

TELEKOM VESZPRÉM–CSURGÓI KK 36–20 (19–8)
Veszprém, 1200 néző. V.: Réti, Szedmák.
VESZPRÉM: SZÉKELY – Nenadics 3, J. Omar 3, Blagotinsek 3, Terzic, Lauge 2, STRLEK 9 .Csere: Sterbik (kapus), Gasper Marguc 2, MORAES 4, GAJIC 7 (3), Borozan 3, Tönnesen, Mahé
Edző: David Davis
CSURGÓ: Zaponsek – Vaszics 3 (1), Leimeter 1, HADZIOMEROVIC 4, Oslak 2, Potocnik, Kerkovits. Csere: Pallag (kapus), Bazsó, Toszkics, Tormás, Vasvári, Cehte 1, A. Kovacevic 3, ASZTRASAPKIN 5 (2), Nagy Sz. 1
Edző: Baranyai Norbert
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
Az eredmény alakulása: 5. perc: 4–0. 12. p.: 9–2. 22. p.: 14–6. 38. p.: 23–9. 45. p.: 27–13. 55. p.: 33–16
David Davis: –
Alaposan felkészültünk a Csurgóból, és elsősorban a védekezésre összpontosítottunk, mert túl sok gólt kaptunk mostanában. Úgy érzem, sikerült megvalósítani a taktikát.
Baranyai Norbert: – Ízelítőt kaptunk az európai topkézilabdából, nem tudtuk felvenni a ritmusukat. A Veszprém védekezését képtelenek voltunk feltörni, ha nagy nehezen eljutottunk a lövésig, sokszor kihagytuk, a védelmünk pedig átjáróház volt. Esélyünk sem volt a szorosabb eredményre.