Férfi kézi NB I: magabiztos szegedi győzelem az utolsó ellen

CS. M.CS. M.
2022.11.19. 19:36
Bodó Richárd is remekelt a Budai Farkasok ellen (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország, archív)
A Pick Szeged 41–29-re nyert a tabella utolsó helyén álló Budai Farkasok ellen otthon, míg a Dabas izgalmas meccsen 30–29-re legyőzte a Balatonfüredet.

A Szeged toronymagas esélyesként könnyedén, több mint 10 góllal legyőzte a még nyeretlen Budai Farkasokat hazai pályán, de utóbbi sokáig kifejezetten jól tartotta magát, a szünetben csak ötgólos hátrányban volt.

A Dabas rendkívül izgalmas meccsen, félidei döntetlen után 30–29-re legyőzte a Balatonfüredet.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

DABAS KC–BALATONFÜREDI KSE 30–29 (16–16)
Dabas, 700 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy J.
DABAS: PALLAG – Horvat 4 (3), Fekete B. 2, SZÖLLŐSI SZ. 7, Tarabochia 2, ZDOLIK 6, Katona 3. Csere: Nagy T. (kapus), GARAJSZKI, Bálint B. 2, Bognár N., Laurinyecz 1, KOLLER 2, Hutvágner, Ács T. 1. Edző: Tomori Győző
BALATONFÜRED: Tóth Mihály – Brandt 1, Németh B., SZŰCS BENCE 4, Dénes, SZRETENOVICS 7, Bóka 3. Csere: Andó (kapus), Kemény, Varga M. 1, SZMETÁN M. 6, Gosztovics 4 (3), Ág, Vajda 3, Határ. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 14. p.: 7–5. 22. p.: 11–12. 35. p.: 18–19. 44. p.: 21–23. 56. p.: 28–27
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Tomori Győző: – Elismerésem a csapatomnak, büszke vagyok, hogy ilyen játékkal sikerült hazai közönségünk előtt győznünk. Ezúttal is volt néhány bravúros teljesítmény, amivel a hajrában el tudtuk dönteni a mérkőzést.
György László: – A második félidő derekáig tudtuk csak megvalósítani azt, amit előzetesen elterveztünk. Fájó, hogy újra egygólos vereséget szenvedtünk, de bízom benne, hogy a következő időszakban a javunkra dőlnek el az ilyen találkozók.

PICK SZEGED–BUDAI FARKASOK-RÉV GROUP 41–29 (19–14)
Szeged, 1600 néző. Vezette: Haskó, Natkai
SZEGED: Alilovic – B. Radivojevics 2 (1), Tönnesen 3, Bombac 1, GABER 6, Szita 2, BLONZ 5 (1). Csere: L. Krivokapics (kapus), Mackovsek, Rosta M. 3, GARCIANDÍA 6, BODÓ 7, Frimmel 2 (1), Martins 2, Sostaric 2. Edző: Juan Carlos Pastor
BUDAI FARKASOK: Merkovszki – Valler 2, Vuleta 2, AUER 4, Kvastek 1, NAGY SZ. 5, Enomoto 1. Csere: Nánási (kapus), Holdosi 3, NÉMETH A. 4 (1), Szövérdffy 2, Nurelden 2 (1), Kovács Á. 3. Edző: Koi Endre
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 12. p.: 7–5. 18. p.: 11–9. 23. p.: 13–11. 27. p.: 16–12. 33. p.: 21–15. 38. p.: 27–16. 44. p.: 29–18. 49. p.: 34–20. 53. p.: 37–22. 57. p.: 38–27
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/2
Juan Carlos Pastor: – Jól kezdtük a mérkőzést, a folytatásban a hibáinkkal magunkra húztuk ellenfelünket. A második félidőben látottakkal elégedett vagyok. Örömömre szolgált, hogy a sérüléséből felépült Sebastian Frimmel ismét a rendelkezésünkre állt, gondot okoz viszont Miguel Martins izomsérülése. Nehézségeink ellenére kettőzött szorgalommal készülünk a szerdai, Celje elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésre.
Koi Endre: – A bajnoki címvédő és Bajnokok Ligája-szereplő Szeged otthonában huszonkilenc gólt lőni nem rossz teljesítmény, ezért meg is dicsértem a játékosaimat. Bodó Richárdék a második félidőben megmutatták milyen az, amikor elkapják a tempót. Gyorsan elhúztak, és csupán a gólkülönbség volt a kérdés. Örök élmény, hogy ilyen környezetben kézilabdázhattunk.