Férfi kézi NB I: leszakadóban a Budakalász; szegedi gála Vácon

2020.02.22. 20:12
Rosta Miklós hat góllal vette ki a részét a szegedi sikerből (Fotó: Földi Imre, archív)
A férfi kézilabda NB I szombati játéknapján a Mol-Pick Szeged 46 gólt szerezve nyert a Vác otthonában. Az utolsó előtti helyen tanyázó Budakalász kikapott a Gyöngyöstől, és mivel az Orosháza legyőzte az Egert, a Budakalász hátránya tovább nőtt a bennmaradást jelentő helyekhez képest.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–SBS-EGER 26–20 (12–9)
Orosháza, 350 néző. V: Felhő, Öcsi
OROSHÁZA: ÖZMUSUL 3 – Pásztor M. 3, Szlavuljica 2, Tóth K. 3, DÖME 2, LELE 5 (1), NÉMETH L. 5 (1). Csere: Ordzsonikidze 2, Kancel, Bella, Kiss A. 1, Molnár G.
Edző: Ratko Djurkovics
EGER: Cvetkovszki – Lezák 2, SCHMID 6, Kiss G., Papp G., BERNATONIS 4, Száva 1. Csere: Moscoso (kapus), Füzi 4, Tóth A., Sztevanovics 3, Tóth R.
Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása: 9. perc: 4–2. 17. p.: 9–6. 23. p.: 11–7. 34. p.: 14–10. 45. p.: 19–14. 53. p.: 23–16. 58. p.: 25–19
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/0
Ratko Djurkovics: –
Tudtuk, hogy az ellenfél sok gólt akar lőni, abban bíztam, ha nálunk a védekezés rendben lesz, akkor nyerni fogunk. Kapusunk mellett mindenki jó hozzáállással játszott, igazi csapatként küzdött. A dabasi győzelmünk után ez a két pont különösen sokat ér.
Tóth Edmond: – A két pontért jöttünk, de tudtuk, hogy a hazai csapat esélyesebb, ám erre a vereségre akkor sem számítottunk.

BALATONFÜREDI KSE–DABASI KC 34–22 (18–11)
Balatonfüred, 600 néző. V: Bócz, Wiedemann
BALATONFÜRED: BŐSZ – P. RODRÍGUEZ 5, Máthé 2 (1), Topic 1, Sinkel 2, SZÖLLŐSI B. 6 (2), BÓKA 5. Csere: Andó (kapus), SZŰCS B. 2, VARGA M. 3, Déber 1, Németh B., Jiménez 3, Ágh 1, HATÁR 3
Edző: Csoknyai István
DABAS: Holló – Ács T. 3 (1), KURUCZ 4, Mikita 2, SZÖLLŐSI SZ. 4, Halász 3 (1), Kekezovics 2. Csere: Balogh T. (kapus), Garajszki, Perisics 2 (1), Zakics, Antal, Szabó B., Lepsényi, Országh 1, Császár 1
Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 9. p.: 6–2. 17. p.: 11–4. 22. p.: 14–5. 27. p.: 16–10. 36. p.: 21–13. 43. p.: 25–15. 50. p.: 29–17. 56. p.: 34–20
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/3
Csoknyai István: –
Folytattuk jó szereplésünket hazai pályán, aki ma játszott, mindenki kimagaslót produkált. Fiataljaink jó teljesítményének külön is örülök.
Tomori Győző: – Sajnos messze alulmúltuk önmagunkat. Innen csak felfelé vezethet az út.

SPORT 36 KOMLÓ–CSURGÓI KK 23–27 (12–13)
Komló, 900 néző. V: Nagy F., Túróczy
KOMLÓ: Granic – Vaskó, ZOBEC 9 (2), Takács B., Jóga 1, Jerkovic 5, Markovics 1 (1). Csere: Djurdjevics (kapus), Katzirz D., Grünfelder, Balázs S., F. SZUNAJKO 4, SZKOKÁN 3, Csomor
Edző: Kilvinger Bálint
CSURGÓ: PALLAG – Bazsó 2, ASZTRASAPKIN 6 (2), POTOCNIK 1, Vasvári, A. Kovacevic 1, HANUSZ 9 (3). Csere: Zaponsek (kapus), Szeitl 3, Borsos, Kerkovits 1, Cehte 1, Leimeter 1, Nagy Sz. 2, Hadziomerovic
Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–3. 15. p.: 6–7. 25. p.: 11–10. 37. p.: 13–16. 45. p.: 18–18. 52. p.: 20–23
Kiállítások: 18, ill. 14 perc
Hétméteresek: 7/3, ill. 6/5
Kilvinger Bálint: –
Túl sok helyzetet puskáztunk el ahhoz, hogy jobb eredményt érhessünk el egy jó csapat ellen.
Baranyai Norbert: – Borzasztó nehéz pályán sikerült két pontot szereznünk köszönhetően annak, hogy a hajrára kiváló kapusteljesítményt hoztunk és a végét – cseréinknek köszönhetően – jobban bírtuk erővel.

VKSE KFT VÁC–MOL PICK SZEGED 28–46 (17–26)
Vác, 400 néző. V: Földesi, Halász
VÁC: Kovács J. 1 – Rozner 2, Kállai 3, Kocsi, Petricko 3, KOZINA 9 (1), Miklián 3 (2). Csere: Ulicsinyi (kapus), Fórizs 2, Gáspár 2, Macuura 1, Rojkovics 1, Nyári 1
Edző: Gúnya Péter
SZEGED: Alilovic – B. Radivojevics 3, KASPÁREK 5, Bombac 3, Gaber 3, Bodó 4, Sigurmannsson 2. Csere: NAGY M. (kapus), Blazevic, J. Canellas 4 (4), Maqueda 2, Bajus B. 4 (1), Henigman 4, IFJ. ROSTA M. 6, SOSTARIC 6
Edző: Juan Carlos Pastor
Kiállítások: 4 perc, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 7/5
Gúnya Péter: –
Egy nálunk sokkal erősebb csapat ellen jó iramú, tisztességes meccset játszottunk. A lőtt gólok számával elégedett vagyok.
Juan Carlos Pastor: – A gyors kézilabdát játszó hazaiak ellen a terveinket sikerült megvalósítanunk. Minden olyan játékosomnak bizonyítási lehetőséget tudtam adni, aki eddig kevesebbet szerepelt.

BUDAKALÁSZ KZRT–HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS 30–31 (14-16)
Budakalász, 300 néző. V: Altmár, Horváth M.
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – TÓTH Á. 8, Sinkovits 1, Mazák 2, Váczi M. 1, KOLLER 4, Hrabák 2. Csere: Boros T. (kapus), Gábor 2, Czina, NEMES 4, Simotics 1, Glück, Török 1, Hruscak 4 (1), Borbényi
Edző: Forgács Gyula
GYÖNGYÖS: TÓTH M. – Urbán 2, MARKEZ 7 (3), Vilovszki, UBORNYÁK 4, Herceg 4, VARSANDÁN 7. Csere: Gödör (kapus), Papp B. 3, Németh T. 1, Hegedüs M., Gábori 1, Gerdán, Gráf, Újvári 2
Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–5. 15. p.: 7–9. 23. p.: 12–13. 36. p.: 17–18. 48. p.: 22-25. 52. p.: 24–29
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3
Forgács Gyula: –
Amit mi tudunk és amire képesek vagyunk, azt most sikerült végrehajtanunk. Védekezési rendszert váltottunk, ezzel fel tudtunk zárkózni, a Gyöngyös gyors lerohanásait azonban nem tudtuk megállítani, továbbá szélső pozíciókból többet hibáztunk.
Konkoly Csaba: – Megmutatta mindkét csapat, hogy mitől szép a kézilabda, hiszen nagyon nagy taktikai csatát látott a közönség. A mérkőzés felépítését, ahogy elképzeltük, úgy hajtottuk végre. A végén a Budakalász meg tudott újulni, de egy kidolgozott helyzettel be tudtuk biztosítani a két pontot.

1. Szeged 18 17 1 658–434 +224 34
2. Veszprém 16 16 585–398 +187 32
3. Gyöngyös 16 10 1 5 479–440 +39 21
4. Tatabánya 15 10 5 431–388 +43 20
5. FTC 16 10 6 455–426 +29 20
6. Balatonfüred 16 9 1 6 458–434 +24 19
7. Csurgó 16 9 1 6 400–400 0 19
8. Komló 16 7 2 7 412–427 –15 16