Férfi kézi NB I: kikapott, de így is bent maradt a Dabas

M. D.M. D.
2021.05.30. 19:49
A Dabas 28–23-as vereséget szenvedett a Balatonfüredtől a férfi kézilabda NB I utolsó fordulójában, de így is bent maradt az első osztályban, mert a Cegléd is kikapott a Veszprémi KKFT-től.

A Cegléd csak úgy előzhette volna meg a tabellán a Dabast, ha az utolsó fordulóban több pontot szerez nála, mert azonos pontszám esetén az egymás elleni összevetésben alulmarad vele szemben. Nagy Károly csapata az utolsó negyedórához közelítve három góllal még vezetett a Veszprémi KKFT vendégeként, de egygólos vereséget szenvedett, így a Dabas a Balatonfüredtől elszenvedett ötgólos vereség ellenére megőrizte élvonalbeli tagságát.

A bajnoki idényből már csak a döntő két mérkőzése van hátra, a Mol-Pick Szeged otthonában szerdán 19 órától, a Telekom Veszprém csarnokában szombaton 18.30-tól játszik az alapszakasz első két helyezettje.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

DABASI KC VSE–BALATONFÜREDI KSE 23–28 (14–13)
Dabas, 100  néző. V:
Nagy F., Túróczy J.
DABAS: Holló – Ács 3, FEKETE B.  6, TÖRÖK 4 (2), SZÖLLŐSI SZ. 3, KOLLER 3, Laurinyecz 1. Csere: Podoba (kapus), Garajszki, Váczi M.  1 (1), Antal Sz., Tóth. Á., Horváth L., Hajdú, Katona, Kende 2. Edző: Tomori Győző
BALATONFÜRED: BŐSZ  1  – Rodríguez P. 2, MALINOVIC 5, TOPIC 6, DÉNES J., Kemény, Bóka 2. Csere: Andó (kapus), Szmetán M.  1, Szöllősi B. 5 (4), Kőhegyi  1, Glendza, Ág, Szűcs B., Brandt, DRASKOVICS      5. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 18. p.: 7-9.  24. p.:  12–13.  36. p.: 15–18. 49. p.:  17–23.  56. p.:      20–27
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4
Tomori Győző:–
Örülök, hogy mind a Balatonfüred, mind a Veszprémi KKFT sportszerűen állt az utolsó fordulóhoz. Mi ma csak egy félidőn keresztül tudtuk hozni magunkat, így viszont a mérkőzést nem sikerült megnyernünk.
György László:  – Nehéz mérkőzést játszottuk Dabason, a második félidei védekezésünk és kapusteljesítményünk jelentette a sikerünket. Nagyon örülök a bajnoki negyedik helyezésnek, egy ilyen szezonban ez erőn felüli eredménynek számít.

VESZPRÉMI KKFT–CEGLÉDI KSE 31–30 (14–16)
Veszprém, 500 néző. V:
Bíró, Kiss
VESZPRÉM: Borbély – Tóth P.2, Széles, Bugyáki, Vajda, FAZEKAS G. 7, Seregi 1, Csere: MIKLÓS G. (kapus), Szeitl L. 2, Füleki, Szmetán 1, Hári 3, ÉLES B. 11 (5), Kristóf M. 1, Tóth M., Tóth A. 3. Edző:      Tombor Csaba
CEGLÉD: KRÁNITZ – Pásztor Á. 2, Kállai 1, TELEKI 5, Juhász K. 3, NÉMETH B. 5, SZEPESI I. 7 (2). Csere: Tamási (kapus), Hnidák, Kiss R. 1, Zakics, Gyene 2, Mazák 1,  Vranac 3. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása.
4. perc: 3–2. 10. p.: 4–6. 13. p.:  6–9. 22. p.:  10–15. 26. p.: 13–16. 35. p.:      16–20. 39. p.:  17–22. 43. p.:  19–23. 48. p.:  23–23. 55. p.: 27–26. 59. p.:  30–27
Kiállítások:
6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2
Tombor Csaba:
– A becsületünk azt kívánta, hogy küzdjünk, hajtsunk az utolsó pillanatig. Ilyen hajtós, kemény meccsre készültünk. Ötgólos hátrányból sikerült visszajönnünk, ami azt mutatja, van tartásunk. Az első félidőben gyengén kézilabdáztunk, a másodikban már jobban játszottunk, Miklós Gergő pedig bravúrosan teljesített a kapuban. Eddig negyven meccset játszottunk a szezonban, ebből harminckettőt a tavasszal. Kőkemény hetek vannak mögöttünk.
Nagy Károly:  – Kezdetektől mondom, hogy a mi keretünk NB I/B-s, azonban kemény és tisztességes munkával beleértünk az NB I-be. Szerintem inkorrekt az idei bajnokság, nem lenne szabad, hogy bárki búcsúzzon. Akadtak időszakok, amikor annyira elfogytunk, hogy mindenki velünk akart játszani, de nem szóltunk, tettük a dolgunkat. Becsülettel küzdöttünk, sajnálom, hogy aki tisztességes, az így jár.