Férfi kézi NB I: hazai pályán nyert a Balatonfüred és a Budakalász

V. J.V. J.
2021.02.06. 19:53
Hiába Éles Benedek 12 gólja, kikapott a veszprémi csapat (Fotó: Török Attila)
A Budakalász 36–29-re nyert a Veszprémi KKFT ellen, a Balatonfüred pedig 27–23-ra verte a Gyöngyöst a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

A Budakalász hét góllal kerekedett felül a Veszprémi KKFT-n. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a vendégeket erősítő Éles Benedek volt, aki 16 lövéséből 12 gólt szerzett. Nem sokkal maradt el tőle a hazaiak montenegrói jobbátlövője, Ivan Perisics, aki 11 találattal járult hozzá a sikerhez.

Megszerezte idénybeli első győzelmét a Balatonfüred. Bóka Bendegúz hét, Varga Márton és a magyar válogatott Rodríguez Álvarez Pedro hat-hat góllal vette ki a részét a sikerből.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

BUDAKALÁSZ
VESZPRÉMI KKFT 36–29 (18–14)
Budakalász, zárt kapuk mögött. V:Hargitai, Markó
BUDAKALÁSZ:VÁCZI D. – VARJÚ5 (2),PERISICS11,Radnic, ROTIM7,Koncz5,Holpert2. Csere:Boros (kapus), Tyiskov1,Prokop3,Hrabák, Nagy N., Kiss B.2,Fórizs, Ceranic, Dávid. Edző:Csoknyai István
VESZPRÉMI KKFT:Borbély – Szmetán P.1,Kristóf M.1,Fazekas G.2,Vajda H.2,ÉLES B.12 (2),HÁRI7 (5). Csere:Miklós (kapus), Tóth P.1,Szeitl L., Somogyi, Füleki, Seregi, Tóth Márton1,Bugyáki, Tóth A.2. Edző:Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 7. perc:2–4.14. p.:9–8.19. p.:12–11.26. p.:15–12.30. p.:18–14.35. p.:21–15.43. p.:24–19.51. p.:30–21.56. p.:34–28
Kiállítások:8, ill. 6 perc
Hétméteresek:2/2, ill. 11/7
Csoknyai István:– Az történt a pályán, amit elterveztünk. Támadásban és védekezésben is hatékonyak voltunk, s a kapusteljesítményünkre sem lehetett panasz.
Tombor Csaba:– Az ellenfél a játék összes elemében fölénk nőtt. A védekezésünket sikerült megbontania, főleg átlövésből volt eredményes. A játékunk sebessége alacsonyabb fokozaton működött, mint amit eddig megszoktunk.

BALATONFÜREDI KSEHE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS 27–23 (16–11)
Balatonfüred, zárt kapuk mögött. V:Medve, Südi
BALATONFÜRED:BŐSZ – RODRÍGUEZ P.6,VARGA M.6,Topic1,DÉNES, Szöllősi B.3 (2),BÓKA7. Csere:Lakatos (kapus), KEMÉNY3,Pulay1,Szmetán M., Malinovics, Szűcs B., Brandt, Draskovics, Határ. Edző:György László
GYÖNGYÖS:TÓTH MIHÁLY – Gábori, MARKEZ4,Duris2,VILOVSZKI5 (1),Herczeg3,Németh T.1. Csere:Gyánti (kapus), Urbán1,Halász2,Papp B.3,Ubornyák, Hegedűs, GERDÁN, Gyallai, Gráf2 (2). Edző:Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 4. perc:2–1.8. p.:4–2.13. p.:9–4.19. p.:13–6.25. p.:13–8.29. p.:16–10.34. p.:17–13.38. p.:20–13.46. p.:22–16.51. p.:23–20.57. p.:26–22
Kiállítások:14, ill. 8 perc
Hétméteresek:2/2, ill. 5/3
György László:– Nagyon örülünk az első győzelmünknek. Jól játszottunk, de akadtak olyan hibák, amelyeket ki kell javítani a jövőben.
Konkoly Csaba:– Az első félidőben veszítettük el a mérkőzést. A szünet után hiába igyekeztünk, sok taktikai hibát követtünk el, ezért nem tudtuk utolérni a Balatonfüredet.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–DABASI KC VSE 19–19 (9–13)
Orosháza, zárt kapuk mögött. V:
Horváth P., Marton
OROSHÁZA: ÖZMUSUL – Pásztor M. 1, Peskov 1, TÓTH K. 6, USHAL 3, Lele 3, Németh L. 2 (1). Csere: Kancel, Döme  1, Bella 1, Lászlai, Sakic  1, Edző: Ratko Djurkovics
DABAS: HOLLÓ – Tóth Á. 2 (1), Fekete B. 1, Koller 3, Hajdú P. 1, SZÖLLŐSI SZ. 5, Laurinyecz 3. Csere:      Podoba (kapus), Török  1, Antal, Váczi M., Kurucz 3, Garajszki. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása: 11. perc: 1–2.  14. p.:  3–3. 16. p.: 3–6.  23. p.:  5–9. 26. p.: 6–11. 38. p.: 10–17. 50. p.: 16–18. 56. p.: 19–18
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek:  1/1, ill. 4/1
Ratko Djurkovics:
– Nehéz meccsre számítottam, de nem gondoltam, hogy támadásban ilyen rosszul kezdünk. Két pont volt a tervünk, de az egynek is nagyon örülünk.
Tomori Győző: – Az első negyven és az utolsó húsz perc között hatalmas kontraszt volt. Megnyert mérkőzést engedtünk ki a kezünkből.

1. Veszprém 13 13 471–276 +195 26
2. Szeged 10 8 2 334–261 +73 16
3. FTC 12 8 4 343–316 +27 16
4. Csurgó 11 6 1 4 301–293 +8 13
5. Gyöngyös 12 6 1 5 327–323 +4 13
6. Tatabánya 7 5 1 1 189–174 +15 11
7. Budakalász 11 3 2 6 292–321 –29 8
8. Komló 10 3 1 6 263–279 –16 7