Férfi kézi NB I: kifogott a NEKA a Telekom Veszprémen

K. B.K. B.
2023.03.25. 19:42
Ikszelt a Telekom Veszprém a NEKA-val (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A Telekom Veszprém meglepetésre ikszelt a NEKA-val, a Szeged nagy csatában nyert szombaton, a férfi kézilabda NB I 19. fordulójában, amelyben a Budakalász, az FTC, a Dabas, a Gyöngyös és a Balatonfüred is győzött.

A Telekom Veszprém az első félidőben kétgólos hátrányba került a balatonbogláriak ellen. Ilics Zoran hét, Manuel Strlek öt, Rasmus Lauge négy találatig jutott, összességében ez azonban kevésnek bizonyult a fordításhoz – az egyenlítéshez viszont elegendő volt, 29–29 lett a vége. A NEKA legeredményesebb játékosa a 19 éves Sztraka Dániel volt, aki hatszor talált be a Veszprém kapujába.

Nagyot küzdött a harmadik helyen álló Tatabánya a Szegeddel, az első félidőt három góllal elveszítette, a másodikat eggyel megnyerte, így összességében két góllal, 33–31-ra kapott ki. A szegedi sikerhez nagyban hozzájárult a 12/12-es mérleggel záró Bogdan Radivojevics.

Hetvenkét gólos összecsapáson győzte le 37–35-re a Ferencváros a Budai Farkasokat. Az FTC-ben Nagy Bence nyolcszor talált be, Csörgő Kristóf és Bujdosó Bendegúz egyaránt 6/6-os mutatóval zárt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓ
HSA NEKA–TELEKOM VESZPRÉM 29–29
(15–13)
Balatonboglár, 650 néző. Vezette: Héjja, Kónya
NEKA: PALASICS – SZILÁGYI BENJÁMIN 5 (3), TEMESVÁRI 4, SZTRAKA 6, PAPP T. 4, ÁCS P. 2, SISA 1. Csere: KARAI 1, Bodócs, Viski, TÁRNOKI 2, Krakovszki B., DOBI 2, KRAKOVSZKI ZS. 2. Edző: Sótonyi László
VESZPRÉM: Corrales – Vajlupau 3, ILICS Z. 7, Lukács P. 1, A. Nilsson 3, el-Dera, Elísson 3. Csere: Cupara (kapus), Sipos, Ligetvári 1, Gasper Marguc 1, STRLEK 5, Mahé, Lauge 4, Pesmalbek 1. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–2. 10. p.: 7–2. 14. p.: 8–5. 20. p.: 9–9. 23. p.: 13–11. 35. p.: 18–16. 42. p.: 20–18. 47. p.: 22–23. 50. p.: 26–24. 54. p.: 29–27
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/0
Sótonyi László: – Az ilyen pillanatokért érdemes dolgozni! Nagyon büszke vagyok, hogy a világ egyik legjobb csapatától sikerült pontot szereznünk, még úgy is, hogy néhány kulcsemberünk hiányzott. A srácok végig felszabadultan játszottak, sok extrát tettek hozzá, amit jó volt nézni.
Momir Ilics: – Teljesítménynek ezt nem nevezném, nem engedhetjük meg magunknak, és erre nem mentség az sem, hogy szerdán Szegeden nyertünk. Nem egy mérkőzésre kell koncentrálnunk, hiszen néhány napon belül újra játszanunk kell, ezt fel kell fognia mindenkinek.

MOL TATABÁNYA KC–OTP BANK-PICK SZEGED 31–33 (15–18)
Tatabánya, 4500 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
TATABÁNYA: Székely – Rodríguez P. 1, Ancsin 5, Győri M. 4 (3), VILOVSZKI 4, Obradovics 2 (1), UGALDE 5. Csere: Nagy Benedek (kapus), BODOR 5, Pergel 2, Maras 3, Edwards. Edző: Tombor Csaba
SZEGED: Mikler – B. RADIVOJEVICS 12 (4), Tönnesen, Mackovsek 3, BÁNHIDI 5, Szita 2, Bombac 1. Csere: ALILOVIC (kapus), Gaber, Rosta M., GARCIANDÍA 6, Bodó 3, Blonz 1. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–5. 15. p.: 5–10. 24. p.: 11–14. 32.p.: 16–21. 39. p.: 21–24. 45.p.: 24–26. 54 p.: 26–30. 56. p.: 29–30
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4
Tombor Csaba: – Csapatom tartalékos volt, de megtett mindent, hogy kiszolgálja a szurkolókat, küzdöttünk, hajtottunk. A végén volt egy kis remény, de a döntő szituációban a nagyobb rutin és a mi taktikai fegyelmezetlenségünk döntött. A Szeged megérdemelten nyert.
Juan Carlos Pastor: – Nagy nyomás alatt játszottunk. Az elején el tudtunk lépni, de később többször és sokat hibáztunk. Szerencsére a végén kézben tartottuk a játékot, szeretném megköszönni azoknak a szegedi szurkolóknak, akik velünk tartottak.

BUDAI FARKASOK-RÉV GROUP–FERENCVÁROSI TC 35–37 (17–20)
Budaörs, 300 néző. Vezette: Hajdu, Halász
FARKASOK: Merkovszki – Valler, Széles 2, Németh A. 4 (2), Kvastek 4, Nagy Sz. 1, Holdosi 1. Csere: Nánási (kapus), Zennadi 2, NURELDEN 6 (2), KOVÁCS Á. 3, ENOMOTO 5, Vuleta 5, Szövérdffy 2, Bodon. Edző: Korsós Ádám
FTC: Győri K. – BUJDOSÓ 6, Ónodi-Jánoskúti 2, CSÖRGŐ 6, Debreczeni, PRAINER 4, KOVACSICS 5. Csere: BORBÉLY (kapus), Balogh Zs. 4, Török 1, Nagy Bence 8 (7), J. Mikita, Bognár A., Pordán 1. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–4. 10. p.: 5–8. 17. p.: 9–14. 25. p.: 15–18. 34. p.: 19–22. 39. p.: 20–25. 45. p.: 26–30. 51. p.: 29–32. 58. p.: 32–34
Hétméteresek: 5/4, ill. 8/7
Korsós Ádám: – Mondtam a srácoknak, hogy önfeledt, közönségszórakoztató játékot szeretnék látni. A védekezésre próbáltunk koncentrálni, sajnos ebből nem sokat kaptam vissza, harminchét gólt kaptunk, támadásban viszont voltak szellemes megoldásaink, ezért alakulhatott ki parázs végjáték.
Pásztor István: – Sok problémánk volt, úgy néz ki, nehéz átállni a magyar bajnokságra. Elismerésem a Farkasoknak, mert nagyon jól játszott, nehéz bármi mást mondani erre a meccsre.

SPORT 36 KOMLÓ–BALATONFÜREDI KSE 19–32 (7–14)
Komló, 900 néző. Vezette: Kiu G., Kiu T.
KOMLÓ: Granic – Urbán, Szuharev, Vekic 2, Szöllősi O., Grünfelder, Hoffmann. Csere: Pásztor I., Szilágyi Benjamin (kapusok), MELNYICSUK 9 (6), Szunajko F. 2, Vranac, Takács B. 3, Vaskó 1, Orbán 2, Csányi. Edző: Marosán György
BALATONFÜRED: ANDÓ – HORNYÁK P. 7 (4), Németh B. 3, SZMETÁN M. 5, SZŰCS BENCE 4, Szretenovics 3, Bóka 1. Csere: Tóth Mihály (kapus), DÉNES J., Ág, Vajda 2, Varga M. 4, Brandt 3. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 13. perc: 2–6. 16. p.: 5–7. 45. p.: 13–22. 54. p.: 18–28
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/4
Marosán György: – Takarózhatnánk azzal, hogy Jerkovic megsérült a pénteki edzésen, de az az igazság, hogy a belső védőink nem ütköztek, és a kapusaink sem találkoztak a labdával. Sajnos a teljesítményünk alapján reális az eredmény.
György László: – Nekünk is meglepetés ez a nagy különbségű győzelem. Dinamikusan, jól kézilabdáztunk, stabil védekezésünk mögött remek volt a kapusteljesítmény.

CSURGÓI KK–DABAS KC 25–26 (13–14)
Csurgó, 500 néző. Vezette: Fekete, Tóth D.
CSURGÓ: HOLLÓ – KRSZMANCSICS 4 (1), Vasvári, Szeitl E. 3, Borsos, Herceg 3, Spruk 3. Csere: Füstös Á. (kapus), Gebhardt 1, Tóth Á., Szeitl L., Gábor M. 2, Skol 1, Markez 1, KRECIC 4, BAZSÓ 3. Edző: Baranyai Norbert
DABAS: PALLAG – HORVAT 10 (3), Fekete B. 3, Tarabochia 3, Szöllösi Sz. 3, Koller 1, Laurinyecz. Csere: Nagy T. (kapus), Garajszki, Bálint B. 2, Bognár N., Katona 1, Ács T. 3. Edző: Tomori Győző
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3
Baranyai Norbert: – Szörnyű érzés volt megélni a kispadon a végjátékot, hiszen többször is vezettünk, sőt, kezünkben volt a győzelmi lehetőség is, és nem tudtunk vele élni. A második félidőben a nyolcperces gólcsendünket könyörtelenül kihasználta a Dabas.
Tomori Győző: – Fantasztikus élmény volt megélni a győzelmet. Azt az arcunkat mutattuk, amivel mérkőzést lehet nyerni. Kellett a jó teljesítmény a mezőnyben és a kapuban egyaránt, kiválóan működtünk csapatként és csodát tettünk.

FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–HE-DO B BRAUN GYÖNGYÖS 24–30 (10–14)
Veszprém, 400 néző. Vezette: Hargitai, Markó
VESZPRÉM: Balogh T. – Szmetán P. 3, TÓTH P. 5, Éles B. 4, Szrnka 1, Ludmán 1, Hári 1. Csere: MIKLÓS G. (kapus), Bugyáki, GÁL 5, Stranigg 2, Machác, Preszter, Molnár B., Vetési 2, Szatmári. Edző: Konkoly Csaba
GYÖNGYÖS: TOMICS – SCHÄFFER 4, Gábori 3, HEGEDŰS M. 4, Gerdán, VARSANDÁN M. 7, Potisk 2. Csere: Gyánti (kapus), Halász 3, Jaros 1, Lakosy 2, Schmid, Hamidovic 1, Gráf 1, Jóga 2, Menyhárt. Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–3. 17. p.: 4–11. 29. p.: 10–14. 32. p.: 10–17. 39. p.: 13–23. 50. p.: 19–26. 57. p.: 21–29
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. –
Konkoly Csaba: – Csalódott vagyok, olyan iramú és eredményű meccsre készültünk, mint múlt héten, ám ezt a Gyöngyös nem engedte. A második félidő eleje nem úgy alakult, mint az első vége, kicsit hiányoltam a tüzet a társaságból.
Bíró Balázs: – Nagy szó, hogy a gyors kézilabdát játszó veszprémi csapatot huszonnégy gólon tudtuk tartani. Ez főként a magabiztos kapusteljesítményünknek és védekezésünknek tudható be. A második félidő közepére eldöntöttük a mérkőzést.

CYEB BUDAKALÁSZ–HÉP-CEGLÉD 26–20 (13–12)
Budakalász, 250 néző. Vezette: Andorka, Hucker
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – VARJÚ 9 (2), Sinkovits, DÁVID M., MIHALIN 1, JURIC-GRGIC 3, KOVÁCS D. 4. Csere: Djordjeszki (kapus), KISS B. 4, Maracskó, KONCZ 4, Tóth Sz. 1, Zanati, Vrhovina, Berényi, Siklós-Szondi. Edző: Csoknyai István
CEGLÉD: KRÁNITZ – PÁSZTOR Á. 6 (3), Kállai 2, Spekhardt, Juhász K. 1, Bartha 2, Szepesi 3. Csere: Tamási (kapus), Császár 1, Csomor, Mazák 1, Tóth M. 1, Szűcs Balázs 2, Farkas, Kende, Teleki 1. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 13. p.: 4–6. 24. p.: 11–9. 40. p.: 15–14. 42. p.: 17–14. 54. p.: 23–17
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Csoknyai István: – A kapott gólok száma mutatja, hogy erősségünk, a védekezés jól működött, Váczi szenzációsan védett, ebből tudtunk könnyű gólokat lőni mindkét félidőben.
Nagy Károly: – A sok technikai hibánk miatt könnyű gólokat kaptunk, a második félidőben sem tudtuk megtalálni az ellenszert. A védekezést szakaszokban megoldottuk, támadásban is voltak jó pillanataink, de a hiányzók miatt nem volt esélyünk.

1. Szeged 20 19 1 725–558 +167 38
2. Veszprém 19 18 1 744–539 +205 37
3. Tatabánya 19 12 1 6 589–533 +56 25
4. FTC 19 11 1 7 638–600 +38 23
5. Balatonfüred 19 10 2 7 538–517 +21 22
6. Csurgó 19 10 2 7 526–523 +3 22
7. NEKA 19 8 3 8 510–518 –8 19
8. Budakalász 19 8 3 8 516–560 –44 19