Férfi kézi NB I: idegenben nyert a Tatabánya és a Balatonfüred

2021.04.07. 20:07
A dobogóért harcoló Tatabánya és a Balatonfüred is idegenben nyert a férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján – tudósított a Magyar Távirati Iroda.

Újabb fontos és nagy lépést tett a Grundfos Tatabánya férfi kézilabdacsapata fő célja, a bajnoki harmadik hely megszerzése felé. Az együttes még az otthon gyógyuló Vladan Matics mester nélkül győzött a rivális HE-DO B.Braun Gyöngyös otthonában, amivel már most a tabella harmadik helyére ugrott volna, ám az elképesztő tavaszt produkáló Balatonfüred nyert Komlón. Ugyanakkor közel a dobogó, ugyanis a Bányász négy meccsel kevesebbet játszott a Fürednél.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
GYÖNGYÖS–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 23–29 (14–14)
Gyöngyös, zárt kapuk mögött. V: Felhő F., Öcsi T.
GYÖNGYÖS:  MERKOVSZKI – Gábori 2, Markez 4 (1),     Gerdán, Vilovszki, Herceg    4,   UBORNYÁK   7 (2). Csere:   Tóth M. (kapus), Urbán   2,    Németh T.   1,    Papp B., Hegedűs   2,    Duris, Gyallai, Gráf   1. Edző:   Konkoly Csaba
TATABÁNYA:   BARTUCZ – Hornyák B   3,   ANCSIN     6,   JUHÁSZ Á.   3,   Sipos 2,   Győri M. 4,  Molnár B.  1. Csere:   Wyszomirszki (kapus), BOZSOVICS  5,   Ilyés, Balogh Zs. 4,   Debreczeni   1. Mb. edző:    Sibalin Jakab
Az eredmény alakulása. 6. perc:    2–1. 12. p.:   4–5.  18. p.:   8–9.  24. p.:   11–12. 36. p.:   17–18.  48. p.:   21–23.  54. p.:   22–26
Kiállítások:    4, ill. 8 perc
Hétméteresek:   5/3, ill. –
Konkoly Csaba:
  – A második félidei gólszegény játékunk okozta a vereséget. Negyvenöt percig minden rendben működött, fejben fáradtunk el a végére.
Sibalin Jakab:  – Végig szoros küzdelemben a hajrára fokozni tudtuk a tempót. A védekezés stabilitása, mögötte a jó kapusteljesítmény alapozta meg a sikert. Az eredményben megmutatkozó különbség talán túlzó.

SPORT 36-KOMLÓ–BALATONFÜREDI KSE 26–30 (12–19)
Komló,
zárt kapuk mögött. V: Andorka, Hucker
KOMLÓ:    GRANIC  1    – TAKÁCS B.  3, Grünfelder 2,    Jóga   1,   Balázs S.    2,   Jerkovic  3,   Hoffmann.Csere:    Djurdjevics (kapus), Szkokán, ZOBEC  5,    Sunajko F.    2,   OLÁH T.   4,    Melnyicsuk    2 (1),   Vaskó  1,      Metcz. Edző:   Kilvinger Bálint
BALATONFÜRED:    BŐSZ – Brandt  3, MALINOVIC  7,   SZÖLLŐSI B. 5 (2),   TOPIC  4, VARGA M.   5,   BÓKA      3. Csere : Dénes, Kemény  2,    Glendzsa  1, Szmetán M., Szűcs B., Draskovics. Edző:   György László
Az eredmény alakulása. 4. perc:      2–3.  12. p.:    3–8.  25. p.:    9–16.  36. p.:    13–22. 45. p.:      18–26.   51. p.:      21–26. 57. p.:    23–29
Kiállítások:      2, ill. 8 perc
Hétméteresek:      1/1, ill. 2/2
Kilvinger Bálint:
   – Az első harminc percben nem azt nyújtottuk, amit kellett volna, a folytatás jobban alakult. A látottakból tanulnunk kell.
György László:      – A korábbi meccsünk miatt nem érkeztünk sem vidáman, sem fitten Komlóra. Ennek ellenére az első félidőben jó benyomást keltettünk, amivel megalapoztuk a folytatást.

1. Veszprém 19 18 1 689–434 +255 37
2. Szeged 16 13 3 545–407 +138 26
3. Balatonfüred 17 10 3 4 481–453 +28 23
4. Tatabánya 13 10 1 2 371–312 +59 21
5. Csurgó 19 9 3 7 514–523 –9 21
6. FTC 15 9 6 425–401 +24 18
7. Eger 19 8 2 9 526–601 –75 18
8. Gyöngyös 19 8 1 10 509–519 –10 17