Férfi kézi NB I: győzött, így már harmadik a Gyöngyös

K. Zs.K. Zs.
2019.11.29. 20:02
A Gyöngyös 35–32-re győzött a sereghajtó Vác vendégeként a férfi kézilabda NB I 11. fordulójának pénteki mérkőzésén, és az FTC-t megelőzve feljött a tabella 3. helyére.

A váciak 5–5-ig tartották a lépést vendégükkel, akkor aztán a gyöngyösiek egy 10–1-es rohammal megléptek. Bár az utolsó hat percben már csak a hazaiak szereztek gólt, hatot is, a gyöngyösi győzelem nem forgott veszélyben.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ, pénteki mérkőzés
VÁCI KSE–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 32–35 (13–21)
Vác, 300
néző. Vezette: Földesi, Halász
VÁC: Kovács J. – NAGY N. 5, MACURA 6, Bognár 4, Kocsi 2, Rédai 3, Holpert 3. Csere: Majer (kapus), Antal 4, Kállai 3, Nyári, Miklián 1, Gáspár, Rozner, Fórizs 1. Edző: Skaliczki László
GYÖNGYÖS: Gödör – Urbán 4, Markez 2, Vilovszki 2, Gerdán, Varsandán 4, Duris 2. Csere: Buzogány (kapus), HERCEG 5, Papp B. 1, ÚJVÁRI 5, HEGEDŰS 8, Ubornyák 1 (1), Gábori 1, Sipeki, Gráf. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása: 6. perc: 5–5. 18. p.: 6–15. 24. p.: 10–17. 36. p.: 17–23. 54. p.: 26– 35
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: –, ill. 1/1.
Skaliczki László:
– Sok sebből vérzünk, de örülök, hogy így is szép támadásokat tudtunk vezetni. A Gyöngyös megérdemelten nyert, gratulálok nekik!
Konkoly Csaba: – A biztos előny tudatában néhány játékosom már nem a kellő hőfokon kézilabdázott, ám így is hoztuk a nehéz, de kötelező győzelmet.