Férfi kézi NB I: győzelmével az ötödik az újonc Budakalász

2016.10.30. 20:06
Az újonc Budakalász 27–26-ra nyert Vácon a férfi kézilabda NB I nyolcadik fordulójában, így az előkelő ötödik helyen áll a tabellán.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
MEZŐKÖVESDI KC–B.BRAUN GYÖNGYÖS 33–35 (14–20)
Mezőkövesd, 800
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
MEZŐKÖVESD: Holló – VASKÓ 6, Vukic 1, Radnic 2, Trivkovics, LÓKODI 5, SZEPESI 10 (5). Csere: Kovács J. (kapus), Kiss R. 3, SZELVIASZJUK 5, Gulás, Kovács B. 1, Nagy N., Grünfelder, Pordán, Grigorjev. Edző: Molnár Ferenc
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Országh 3, Oliveira 6, HEGEDŰS 6, Mikita, Juhász K. 1, Kovacsics 1. Csere: IVANISEVICS (kapus), LELE 11 (3), Duris 2, Rasics, Reznicek 3, Sipeki, Mester, Németh T. 1, Urbán 1. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–5. 11. p.: 3–7. 20. p.: 6–12. 23. p.: 7–16. 28. p.: 11–19. 33. p.: 15–23. 39. p.: 20–24. 45. p.: 24–25. 47. p.: 24–27. 53. p.: 27–30. 55. p.: 29–31
Kiállítások: 8, ill. 12 perc + kizárás (Országh)
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3
Molnár Ferenc:
– Az első félidőben enerváltan kézilabdáztunk, aztán a folytatásban elkezdtünk játszani, és összeállt a védekezésünk is. Megéreztük, hogy van keresnivalónk, magas hőfokon égtünk, szorossá tettük a csatát, de a holtpontokon nem tudtunk átlendülni, ezért maradtunk pont nélkül. A jövőben rutinos játékosainktól sokkal többet remélek.
Debre Viktor: – Ellentétes félidőket produkáltak a csapatok. Az elsőben mi, a másodikban a mezőkövesdiek voltak jobbak. A szünetig majdnem minden akciónkat góllal fejeztük be, aztán magára talált az MKC, és végül nagyon éles küzdelem alakult ki a pályán. A jó hazaiakkal szemben értékes két pontot szereztünk, és nem tagadom, hogy helyenként szerencsénk is volt.

VÁCI KSE–CYEB BUDAKALÁSZ 26–27 (10–17)
Vác, 400
néző. V: Bíró Á., Kiss O.
VÁC: Ulicsinyi – VASICS 5, Bartók 2, Topic 3, Koller 2, Lendvay, Popovics 4. Csere: Drisszi (kapus), D. Pavlovics 3, CSICSIKALO 5, Tyiskov, Császár 2. Edző: Zsiga Gyula
BUDAKALÁSZ: TAMÁSI – Tóth Á. 3, SZEMIKOV 5, Koncz 1, Mazák 3, Sutka 2, BOHÁCS 7. Csere: Váczi (kapus), Czina 1, Parrondo 2 (1), Halász 1, Rédai, Józsa 2, Holdos, Völker B. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 16. p.: 6–11. 24. p.: 7–13. 27. p.: 10–13. 39. p.: 15–18. 48. p.: 21–22. 54. p.: 22–26. 58. p.: 26–26
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 1/1
Zsiga Gyula:
– Az első félidő tanácstalan támadójátékánál csak a védekezésünk volt borzalmasabb. A folytatásban a szívünk megérdemelt volna egy pontot, de aztán több kritikus helyzetben is hibáztunk.
Horváth Attila: – Nagy gratuláció illeti az első játékrészben nyújtott szenzációs teljesítményéért csapatomat: mindent végrehajtottak a fiúk, amit kértem. Aztán megtorpantunk, de a hajrában kiküzdöttük első idegenbeli győzelmünket, amelyre oly sokáig vártunk.