Férfi kézi NB I: Bodó hiába szórta meg nagyon a Szegedet

2016.03.30. 19:35
A MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata hazai pályán gólgazdag mérkőzésen, 37–32-re legyőzte a Grundfos Tatabányát az NB I rájátszásának felsőházában. A Vác egy góllal múlta felül a Csurgót.

A két veretlen csapat csatájának Bodó Richárd adta meg az alaphangot, a tatabányai bombázó gyorsan megszórta a Szegedet, a vendégek pedig vezettek is, 6–9-nél jött az hazai időkérés. Használt, mert 4–0-s szériával fordított a Szeged, és előnyét növelni is tudta a szünetig, 18–15-tel vonultak pihenőre a csapatok.

A Szeged ellépett öttel ezt követően, ám a Tatabánya nem adta könnyen magát, a 39. percben megint csak kettő volt a hazai fór (22–20). Ekkor azonban jött néhány Wyszomirski-védés meg Szeged-gól, és hiába kézilabdázott csúcsformában a végül kilenc góllal záró Bodó leendő csapata ellen, a mérkőzés irányítása szilárdan a hazaiak kezében volt.

A hajrát 33–25-ös előnnyel kezdte a Szeged, mely a fickándozó Vladimir Vranjes góljaival egyre távolabb került ellenfelétől, ám a Tatabánya nem kért a nagy különbségű vereségből, és ötre csökkentette a különbséget – a vége 37–32.

A másik mérkőzésen a Csurgó a félidőben még vezetett a Vác ellen, ám egy góllal alulmaradt. A hajrá rendkívüli izgalmakat tartogatott, egy gólnál több egyszer sem volt a különbség az utolsó percekben a csapatok között, végül a váciaké lett egy időkérés után az utolsó szó (és gól). A mérkőzésen – melyen Zsiga Gyula piros lapot kapott – egyik csapat sem vezetett egyszer sem háromgólosnál nagyobb különbséggel.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS, AZ 1–6. HELYÉRT

MOL PICK SZEGED–GRUNDFOS TATABÁNYA 37–32 (18–15)
Szeged, 800
néző. V: Andorka, Hucker
SZEGED: WYSZOMIRSKI – Prodanovics 3, VRANJES 5, Källman 3, Blazevic, Ilyés, Bombac 2. Csere: BALOGH ZS. 4, Zubai Sz. 2, Goncalves 2, GARCÍA 7, MINDEGIA 2, Parrondo 3 (2), Ancsin 2, Csuruvija 2. Edző: Carlos Pastor
TATABÁNYA: Mijatovics – PÁSZTOR Á. 6 (2), Harsányi 1, Krszmancsics 2, Szöllösi Sz., BODÓ 9, VUJOVICS 4 (2). Csere: Borbély (kapus), Katzirz, Dénes, Juhász Á. 3, Díaz 2, Crnoglavac 2, Mazák 2, Törő 1. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–1. 6. p.: 3–4. 12. p.: 4–5. 16. p.: 6–9. 19. p.: 10–9. 23. p.: 13–11. 27. p.: 17–13. 32. p.: 20–15. 38. p.: 21–19. 45. p.: 27–23. 50. p.: 32–25. 57. p.: 35–32
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
Carlos Pastor: – A harcos, jól védekező és támadó Tatabánya meglepett bennünket. Ritmusváltásunk után átvettük a vezetést, ám tekintélyes előnyünk birtokában visszavettünk a tempóból. A hajrában hibáinkat kihasználva felzárkózott az ellenfél. Különösen a védekezésünkkel vagyok elégedetlen.
Vladan Matics: – Bosszús vagyok, mert egyrészt csapatom nem hitt a győzelemben, másrészt több volt ebben a mérkőzésben. Az ország egyik legjobb csapata ellen nem lehet büntetlenül kihagyni ennyi ziccert.

VÁCI KSE–CSURGÓI KK 35–34 (17–19)
Vác, 400
néző. V: Bócz, Wiedemann
VÁC: Tóth M. – Vasics, ASZTRASAPKIN 9, PAVLOVICS 11 (5), Vucsicsevics 2, LENDVAY 5, Császár F. 2. Csere: Vitáris (kapus), Terenyi, Pál 4, Fekete D. 1, Tyiskov, Kökény, Munkácsi 1, Csisztabajev. Edző: Zsiga Gyula
CSURGÓ: Székely – Hornyák 3, CSAVOR 5, Mota 4 (1), Pordán 4, MIKITA 6, GAZDAG 7 (1). Csere: Bartucz (kapus), Herbert, Hadziomerovic 1, Szkokán, Faluvégi 2, Dimitrievszki 2, Hanusz. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása: 9. perc: 3–5. 14. p.: 8–8. 25. p.: 12–15. 38. p.: 22–20. 45. p.: 25–25. 53. p.: 29–29. 59. p.: 34–33
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/2
Zsiga Gyula: – A gólzáporos mérkőzésen nagyon akartuk a győzelmet. Arra nem vagyok büszke, amit a hajrában mondtam a játékvezetőknek...
Sótonyi László: – Tudtuk előre, hogy kiélezett, izgalmas mérkőzést játszunk. Sajnos saját magunknak tettük még nehezebbé. Jobb védekezéssel több esélyünk lett volna.

A 7–14. HELYÉRT
CEGLÉDI KK SE
OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 27–27 (10–16)
Cegléd, 700
néző. V: Hargitai, Markó
CEGLÉD: Abramovics – LÁSZLAI 4 (1), Andelics 2, Bíró 4, Tóth N. 1, Perisics 2, ORSZÁGH 6 (1). Csere: BŐSZ (kapus), LEPSÉNYI 4, Sipeki 1, Grbovics 3, Hódi. Edző: Kökény István
OROSHÁZA: Herjeczki – Pásztor M. 1, Németh G. 2, ZABIC 3, Milas 2, BUDAY 4 (3), Németh L. 2. Csere: Miklós (kapus), Varsandán, Mazics 1, RADOJEVICS 8, Tárkányi 2, Cemas 2, Suhonjic. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 10. p.: 2–5. 15. p.: 2–8. 20. p.: 6–9. 26. p.: 7–13. 35. p.: 11–20. 41. p.: 16–21. 50. p.: 22–24. 51. p.: 24–24. 56. p.: 25–26. 59. p.: 27–26
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/2 ill. 3/3
Kökény István: – Nagyon rosszul kezdtünk, ami a félidő végéig kihatott. A másodikban csodaszámba ment, hogy mínusz kilencről fel tudtunk állni. Van szívünk és akaratunk.
Vladan Jordovics: – Negyven percig fantasztikusan játszottunk, majd sok ziccert kihagytunk, kettős emberhátrányban maradtunk, Zabic piros lapot kapott, Milas megsérült. Mégis jó karaktert mutatott a csapat.

EGER SBS ESZTERHÁZYBALMAZÚJVÁROSI KK 22–21 (13–11)
Eger, 700
néző. V: Horváth P., Marton B.
EGER: Kovács J. – Vancsics 1, Padla 5 (2), Radcsenko, PETRO 3, Szabó P. 3, Antl 5 (3). Csere: RADULESCU (kapus), BAJORHEGYI 1, KISS G., TAKÁCS 2, Dobó Zs. 1, Kocsis 1, Iváncsik Á., Lezák. Edző: Tóth Edmond
BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Balda 1, István, Balázs S. 1, Vranac, Pérez 3, Kekezovics. Csere: Pajkó (kapus), OLÁH G. 6, HANTÁK 5 (2), Lazics 1, Temesvári 2, Horváth D. 1, Korsós, Tomics 1. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–0. 12. p.: 6–4. 18. p.: 11–7. 24. p.: 12–9. 36. p.: 15–14. 42. p.: 16–17. 48. p.: 17–17. 54. p.: 19–20
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 3/2
Tóth Edmond: – Hatalmas küzdelemben szereztük meg a két pontot. Ha erre nem tudunk építeni, akkor semmire.
Füzesi Ferenc: – Rengeteg butaságot követtünk el az elején, ami egy serdülőcsapatnál sem megengedhető. A második félidőre feljavultunk, de a végjáték ismét katasztrofális lett.

MEZŐKÖVESDI KCSPORT 36 KOMLÓ 29–24 (16–13)
Mezőkövesd, 700
néző. V: Medve, Nagy L.
MEZŐKÖVESD: Balogh – SZEPESI 11 (3), Hajdu G. 2, Antal Sz. 2, Grigorjev 4, Radnic 3, KISS R. 4. Csere: HOLLÓ (kapus), Trivkovics 2, Bozoljac, Mekaru, Grünfelder 1, Benis, Füstös, Molnár F. Edző: Skaliczki László
KOMLÓ: Granic – Oszlár 1, Jerkovic 2, Szöllősi 3, MARKOVICS 4 (1), Marcsek, Trikulja 2. Csere: Selymes (kapus), Laufer 3 (3), SZEMIKOV 6 (1), Portics 3, Hoffmann, Nagy Z., Sebestyén, Sunajko, Wéber. Edző: Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása. 13. p.: 7–6. 19. p.: 10–8. 34. p.: 17–16. 50. p.: 24–19. 55. p.: 28–21
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/5
Skaliczki László: – Jól játszottunk, és biztos győzelmet arattunk. Minden csapatrészünk megtette a magáét.
Ratko Djurkovics: – El kell ismernem, hogy a mezőkövesdiek jobb napot fogtak ki. Mi csak a meccs elején és a szünet után játszottunk elfogadhatóan.

PLER BUDAPESTB. BRAUN GYÖNGYÖS 22–20 (12–11)
Lőrinci Sportcsarnok, 300
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
PLER: TÓTH N. – Sinkovits, Leimeter 1, Benmiloud, KOCSI 1, Lókodi 3, RADJENOVICS 5 (1). Csere: Kránitz (kapus), BAKOS 4, Oláh 2, Bujdosó 3, M. Mikita 2, Nagy Sz., Tóth P. 1. Edző: Hutvágner István
GYÖNGYÖS: Hudák – Ménfői 1, Oliveira, Nagy B. 3 (3), DEBRECZENI 2, Bali 3, Kovacsics P. 2. Csere: TAMÁSI (kapus), Koller 3, Nigrinyi 1, Juhász 2, Becsirovics 1, Sándor Á. 2, Marczinkó, Rédai, Jovetics. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 10. perc: 6–3. 18. p.: 8–8. 35. p.: 14–11. 43. p.: 15–17. 49. p.: 17–17. 56. p.: 20–18
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3
Hutvágner István: – Fontos két pontot szereztünk, mert így még van esélyünk a bennmaradásra.
Debre Viktor: – Kiegyenlített mérkőzést játszottunk, amelynek a végén a kevesebbet hibázó PLER fölénk tudott nőni.