Férfi kézi NB I: az Orosháza otthon, a PLER idegenben nyert

2016.03.19. 21:13
A PLER idegenben a Komló, míg az Orosháza hazai pályán az Eger ellen győzött a férfi kézilabda NB I-ben a 7–14. helyért folyó rájátszás szombati játéknapján.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
A 7–14. HELYÉRT
OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–EGER SBS ESZTERHÁZY 26–25 (19–13)
Orosháza, 300
néző. V: Bócz, Wiedemann
OROSHÁZA:
HERJECZKI – Pásztor M. 2, Németh G. 2, Zabic 1, MILAS 7 (1), Buday 4 (1), NÉMETH L. 5. Csere: Miklós (kapus), Cemas, Mazics 2, Radojevics 3, Tárkányi, Varsandán Á., Suhonjic. Edző: Vladan Jordovics
EGER: Kovács J. – Vancsics 1, Padla 4, Petro 1, Radcsenko, Dobó 3, ANTL 6 (1). Csere: RADULESCU (kapus), Kocsis Cs., Bajorhegyi 2, Kiss G., TAKÁCS B. 4 (1), Szabó P. 2, Lezák 2. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 8. p.: 4–4. 11. p.: 6–7. 17. p.: 9–8. 21. p.: 13–10. 27. p.: 17–12. 37. p.: 20–16. 43. p.: 24–17. 50. p.: 25–20. 56. p.: 25–25
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2
Vladan Jordovics:
– A szezon legjobb első félidejét játszottuk, de akkor és a szünet után is kimaradtak a ziccerek. A tapasztalt ellenfél önbizalmat szerzett és felzárkózott, ám végül megszereztük a fontos két pontot.
Tóth Edmond: – Az első félidőben sajnos újra úgy játszottunk, ahogy idegenben szoktunk, de a szünet után felálltunk, s ez többet érhet, mintha egy pontot szereztünk volna.FÉRFI KÉZILABDA NB I
OROSHÁZA:

SPORT36 KOMLÓ–PLER BUDAPEST 22–27 (10–12)
Komló, 900
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
KOMLÓ:
Granic – Oszlár 1, Szunajko 2, Markovics 5 (2), Marcsek, NAGY Z., Szöllősi B. 1. Csere: Selymes (kapus), Szemikov 4, Szanad, Trkulja 3, Szögi 1, Potics 3, Wéber 2, Péter Szabó. Edző: Ratko Djurkovics
PLER: KRÁNITZ – Sinkovits 3, Leimeter 2, Bakos 3, Kocsi 1, Lókodi 2, RADJENOVIC 6 (1). Csere: Tóth N. (kapus), MIKITA 3, Bujdosó 3, BENMILOUD 1, Oláh T. 2, Bohács 1. Edző: Hutvágner István
Az eredmény alakulása. 13. perc: 4–5. 22. p.: 7–10. 35. p.: 12–13. 43. p.: 13–20. 53. p.: 17–25
Kiállítások: 10, ill. 18 perc
Hétméteresek: 2/2, il. 2/1
Ratko Djurkovics:
– Féltem ettől a mérkőzéstől, hiszen két kulcsjátékosunk hiányzott. Ilyen rosszul nem lehetne kezdeni a rájátszást, de sajnos ez történt. Sok meglepetéssel szolgált az első forduló, de lehet, hogy ez jó. Idejében tanulhatunk belőle.
Hutvágner István: – Nekünk élet-halál kérdése volt ez a mérkőzés, muszáj volt győzelemre játszanunk. Remélem, így megy a játék a továbbiakban is.