Férfi kézi NB I: az FTC nyerni tudott Gyöngyösön

N. T.N. T.
2021.02.17. 19:40
Kovacsics Péter mind a nyolc lövését gólra váltotta (Fotó: fradi.hu)
A Ferencváros négy góllal nyert a közvetlen rivális Gyöngyös otthonában a férfi kézilabda NB I-ben, míg a Balatonfüred szűken győzte le a Dabast.

Az FTC az előző meccsén hazai környezetben kapott ki a Balatonfüredtől, most azonban Gyöngyösön tudott javítani. A fővárosi csapat a szünet előtt vette át a vezetést, és a második félidő nagy részében három-négy találattal ment, a sorozatban harmadszor veszítő Gyöngyös kettőnél közelebb nem tudott férkőzni.

A Fradiban Kovacsics Péter és Füzi Dániel is hibátlanul lőtt, de Bujdosó Bendegúz is igen eredményes volt, míg a két kapus szintén fontos védésekkel járult hozzá a győzelemhez.

A Füred sorozatban harmadszor nyert, ezúttal a sereghajtó Dabast verte meg. A hazaiaknál Topic Petar tíz kísérletéből kilencszer betalált.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–FERENCVÁROSI TC 27–31 (13–15)
Gyöngyös, zárt kapuk mögött. V:
Bíró Á., Kiss O.
GYÖNGYÖS: Merkovszki – Urbán 1, MARKEZ 6, Duris 1, Vilovszki 3, Herceg 1, NÉMETH T. 4. Csere: Tóth Mihály (kapus), Halász L., Papp B. 2, Ubornyák 3, Hegedüs M., Gábori 1, Gerdán, Gráf 5 (5). Edző: Konkoly Csaba
FTC: Győri K. – BUJDOSÓ 7 (3), FÜZI 5, J. Mikita 1, Schuch, KOVACSICS 8, NAGY B. 3. Csere: Deményi (kapus), Bognár A., Schäffer 1 (1), ÓNODI JÁNOSKÚTI 3, Pordán 1, Andjelics 1, Prainer 1. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 12. p.: 6–5. 18. p.: 8–8. 24. p.: 11–12. 36. p.: 15–19. 42. p.: 19–21. 48. p.: 21–24. 54. p.: 25–28
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/4
Konkoly Csaba:
– Játékban sikerült megvalósítani amit elterveztünk, inkább a helyzetek kihasználásával adódott probléma. Harmincegy kapott góllal nem lehet rangadót nyerni, a visszarendeződésbe sokszor hiba csúszott. Amikor lehetőségünk lett volna, hogy ismét nyílttá tegyük a meccset, belehibáztunk.
Horváth Attila: – Két csalódott csapat találkozott, így biztos voltam benne, hogy óriási csata lesz a pontokért. A napi forma döntött, mi voltunk erősebbek mentálisan.

BALATONFÜREDI KSE–DABASI KC VSE 26–24 (12–15)
Balatonfüred, zárt kapuk mögött. V:
Andorka M., Hucker
BALATONFÜRED: Bősz – Rodríguez P., MALINOVIC 4, SZÖLLŐSI BALÁZS 4 (3), TOPIC 9, VARGA M. 4, BÓKA 4. Csere: Lakatos, Lovistyek (kapusok), Szmetán, Kőhegyi 1, Dénes J., Szűcs B., Brandt, Draskovics, Határ. Edző: György László
DABAS: HOLLÓ – TÓTH Á. 5 (3), Fekete B., Garajszki, Koller, Szöllősi Sz. 2, Laurinyecz 2. Csere: Podoba (kapus), Antal, KURUCZ 4, TÖRÖK Á. 6, KENDE 5. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–1. 12. p.: 6–3. 16. p.: 7–6. 20. p.: 8–9. 25. p.: 10–12. 29. p.: 11–15. 36. p.: 15–15. 41. p.: 16–18. 50. p.: 21–18. 55. p.: 23–21. 58. p: 25–22
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
György László:
– Erre számítottunk, tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk. Háromnaponta bajnokit játszunk, fáradt a csapatunk. Küzdöttünk, hajtottunk, s végül nagy nehezen begyűjtöttük a két pontot.
Tomori Győző: – Továbbra is csak magunkkal kell foglalkoznunk. Próbálunk javítani a hibáinkon, ami ezen a mérkőzésen többé-kevésbé sikerült is. Jó irányban haladunk.

1. Veszprém 14 13 1 504–309 +195 27
2. Szeged 11 9 2 375–282 +93 18
3. FTC 14 9 5 402–375 +27 18
4. Csurgó 14 6 2 6 377–380 –3 14
5. Gyöngyös 14 6 1 7 380–383 –3 13
6. Tatabánya 7 5 1 1 189–174 +15 11
7. Balatonfüred 9 4 3 2 228–244 –16 11
8. Veszprémi KKFT 12 5 7 321–338 –17 10