Férfi kézi NB I: a Vác 29 gólt dobott Szegeden, és mégis…

2015.09.22. 19:51
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság hetedik fordulójában a Mol-Pick Szeged hazai környezetben 11 góllal nyert a Vác ellen.

A listavezető szegediek őrzik hibátlan mérlegüket, a váciak harmadszor kaptak ki.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ

MOL-PICK SZEGED–VÁCI KSE 40–29 (19–11)
Szeged, 800
néző. V: Felhő, Öcsi
SZEGED: WYSZOMIRSKI – Fekete B., Zubai Sz. 3, Vranjes, ILYÉS 4, CSURUVIJA 8 (3), Mindegia 3. Cs: ANCSIN 5, Blazevic 1, HEGEDŰS M. 5, Velky 1, GONCALVES 7, Urbán 1, Loncsar 2 (2), Szabó B. Edző: Carlos Pastor
VÁC: Tóth M. – Vasic, BARTÓK D. 6 (2), D. Pavlovics 3, Tyiskov 3, Pál 2, Császár 1. Cs: Vitáris (kapus), LENDVAY 4, Vucsicsevics 1, Kökény 2, Terenyi 2, MUNKÁCSI 3, Asztrasapkin 2. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 11. p.: 8–4. 18. p.: 11–5. 22. p.: 12–9. 26. p.: 16–10. 33. p.: 21–11. 39. p.: 24–16. 45. p.: 29–19. 51. p.: 33–22. 57. p.: 39–26
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/2
Carlos Pastor:
– Hat meghatározó játékosunk pihentetése miatt fiataljainkat szerepeltettük, akik nem okoztak csalódást.
Zsiga Gyula: – Borzasztó nehéz két nap alatt letudni két magas hőfokú mérkőzést. Igyekeztünk helytállni, erőnkből ennyire tellett.

1. Mol-Pick Szeged 6 6 210–149 +61 12
2. Grundfos Tatabánya KC 6 4 1 1 172–131 +41 9
3. Balatonfüredi KSE 6 4 1 1 166–129 +37 9
4. Csurgói KK 6 4 1 1 163–151 +12 9
5. Ceglédi KKSE 5 2 3 134–129 +5 7
6. Orosházi FKSE 5 2 2 1 129–120 +9 6
7. Váci KSE 7 2 2 3 181–215 –34 6
8. Balmazújváros KK 5 2 1 2 127–124 +3 5