Férfi kézi NB I: a Szeged szakította meg a Füred nagy sorozatát

CS. M.CS. M.
2021.03.07. 15:30
A Szeged vetett véget a fürediek remek sorozatának (Fotó: Török Attila, archív)
A férfi kézilabda NB I vasárnapi játéknapján a Mol-Pick Szeged 35–26-ra legyőzte idegenben a Balatonfüredet, ezzel megszakítva a hazaiak remek sorozatát.

A mérkőzés előtt zsinórban hét tétmérkőzést nyerő, összességében nyolc meccse veretlen Balatonfüred a sok hiányzóval pályára lépő Mol-Pick Szegedet fogadta hazai pályán. A fürediek jól kezdtek, sokáig tudták tartani a lépést a vendégekkel, de 6–6 után meglépett a Szeged.

A szünetre már 17–13-ra vezettek a szegediek, majd a fordulást követően tovább nőtt az előnyük. A Balatonfüred sokszor látványos, kiváló támadásokat vezetett, ám rengeteget hibázott, gyakran adta el a labdát. Bő tíz perccel a vége előtt már kilencgólos volt a szegedi előny.

A hajrában nem tudott közelebb zárkózni a hazai csapat, sőt, tízpontos is volt a különbség, a Szeged végül 35–26-ra győzte le ellenfelét.

A vasárnapi játéknapon még két mérkőzést rendeztek, az Eger három góllal nyert az Orosháza vendégeként, míg a Dabas hét góllal győzte le a Ceglédet.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
BALATONFÜREDI KSE–MOL-PICK SZEGED 26–35 (13–17)
Balatonfüred, zárt kapuk mögött. Vezette:
Medve, Südi
BALATONFÜRED: Bősz – Rodríguez P. 3, Malinovic 4, Szöllősi B. 3 (1), TOPIC 6, Varga M. 1, BÓKA 5. Csere: Lovistyek (kapus), Szmetán M. 1, Dénes, Ág, Szűcs B., Brandt 1, Határ 2. Edző: György László
SZEGED: Mikler – SOSTARIC 8 (2), KASPÁREK 5, Gaber 2, Ifj. Rosta M. 3, J. KÄLLMAN 4, Bombac 2. Csere: Alilovic, L. Krivokapics (kapusok), Rea, BODÓ 9, Zsitnyikov 2 . Megbízott edző: Marko Krivokapics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 11. p.: 6–6. 15. p.: 9–9. 22. p.: 10–14. 27. p.: 12–17. 33. p.: 13–19. 37. p.: 16–20. 42. p.: 18–25. 49. p.: 19–29. 55. p.: 24–32
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/2
György László:
– A támadójátékunktól többet vártam, mert elöl sokat hibáztunk, eladtuk a labdákat, a rutinos Szeged pedig azonnal megbüntetett. Szorosabb mérkőzésre számítottam.
Marko Krivokapics: – Elégedett vagyok a srácokkal, komolyan vettük ezt a meccset és akár már az első félidőben nagyobb előnyre tehettünk volna szert. Örülök, hogy a hajrában fiataljainknak is játéklehetőséget tudtam biztosítani. Az a legfontosabb, hogy megvan a két pont és nem sérült meg senki.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–SBS-EGER 21–24 (13–13)
Orosháza, zárt kapuk mögött. Vezette: Bócz, Wiedemann
OROSHÁZA: Özmusul – Kiss A. 3, Pásztor M. 1, Tóth K. 3, Usal 4, Lele Á. 3, Németh L. 4. Csere: Majdán (kapus), Kancel, DÖME 3, Bella, Sakic. Edző: Ratko Djurkovics
EGER: BALOGH T. – Tóth R. 2, Rédei 1, Machác 3, Kiss G., SCHMID 5, Holdosi 1. Csere: Kovács M. 1, Lezák 4 (2), Száva 1, Szuharev 3, BERNATONIS 3. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása: 7. perc: 3–4. 10. p.: 4–6. 17. p.: 6–10. 22. p.: 11–11. 29. p.: 13–12. 35. p.: 15–15. 47. p.: 19–17. 53. p.: 20–21
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 3/2
MESTERMÉRLEG:
Ratko Djurkovics: – Tizenkét perccel a vége előtt még két góllal vezettünk, de nem tudtunk élni a lehetőséggel. Sajnálom, mert nagyon fontos meccs volt, így még nehezebb lesz kiharcolni a bennmaradást.
Tóth Edmond: – Tudtuk, hogy nagyon kemény mérkőzés lesz, de jó formában érzem a csapatomat. A kapusunk a mai napon sokkal jobb volt, mint az Orosházáé, ez jelentette a különbséget.

DABASI KC VSE–CEGLÉDI KKSE 31–24 (18–9)
Dabas, zárt kapuk mögött. Vezette: Bíró Á., Kiss O.
DABAS: HOLLÓ – Tóth Á. 5, Fekete B. 1, GARAJSZKI, KOLLER 5, SZÖLLŐSI SZ. 5, Laurinyecz 3. Csere: Podoba (kapus), Váczi M., Antal, KURUCZ 7 (1), Török 5 (1), Katona, Kende. Edző: Tomori Győző
CEGLÉD:Tamási – Gyene 1,Vranac 1, Spekhardt 3, NÉMETH B. 5, Kiss R. 1, Szepesi I. 1 (1). Csere: KRÁNITZ (kapus), Pásztor Á., JUHÁSZ K. 5, Zakics 1, Mazák, KÁLLAI 6, Peszeki, Teleki. Edző:Nagy Károly
Az eredmény alakulása: 11. perc: 6–6. 19. p.: 11–6. 25. p.: 13–7. 35. p.: 19–12. 49. p.: 24–18. 56. p.: 27–22
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 1/1
Tomori Győző: –Azidény kezdetekor egy teljesen új csapat építésébe fogtunk, most kezd beérni a munkánk gyümölcse. Köszönöm a fiúknak a hozzáállást, jó teljesítmény nyújtottak!
Nagy Károly: –Sokat javult a Dabas az őszi mérkőzésünkhöz képest, jól felkészült belőlünk. Reális eredmény született, amit nagyon sajnálok.

1. Veszprém 17 16 1 624–391 +233 33
2. Szeged 13 11 2 447–329 +118 22
3. FTC 15 9 6 425–401 +24 18
4. Csurgó 16 7 2 7 420–439 –19 16
5. Balatonfüred 12 6 3 3 318–328 –10 15
6. Eger 16 7 1 8 439–503 –64 15
7. Budakalász 14 6 2 6 389–391 –2 14
8. Tatabánya 8 6 1 1 222–190 +32 13