Férfi kézi NB I: a Szeged 16 góllal verte a „kis” Veszprémet

D. S. B.D. S. B.
2023.04.22. 19:37
Rosta Miklós kilenc góllal vette ki a részét a Szeged „kis” Veszprém elleni sikeréből (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország)
Gólzáporos mérkőzésen győzte le hazai pályán szinte végig vezetve 46–30-ra a Fejér B.Á.L.-Veszprémet az OTP Bank-Pick Szeged a férfi kézilabda NB I 22. fordulójában, melynek szombati játéknapja hazai győzelmeket hozott, hiszen a Balatonfüred a Budakalász, a Dabas a Komló, a Gyöngyös pedig a NEKA ellen tartotta otthon a pontokat.

Juan Carlos Pastor csapata diktálta a mérkőzés iramát, de a bakonyiak is hatékony támadójátékot produkáltak és 11–11-nél egyenlítettek is, de ezt leszámítva végig futottak az eredmény után. A Szeged a második félidőben fokozta az iramot és a 40. percben Mario Sostaric góljával vezetett először tízzel, végül a tíz lövésből kilencszer eredményes Rosta Miklós vezérletével magabiztos, 46–30-as győzelmet aratott.

Fordulatos, kiélezett összecsapást hozott a kilencedik Gyöngyös és a hetedik NEKA csatája, melynek végén a hazaiak örülhettek a két pontnak a 30–29-es győzelemmel.

A Balatonfüred remekül kezdte a Budakalász elleni hazai mérkőzését, s a 11. percben már 7–2-re vezetett, a magabiztos vezetést pedig egy pillanatra sem engedte ki a kezei közül, végül a nyolc gólig jutó Szmetán Máté vezérletével győzött 33–26-ra.

A tizedik Komló is jól kezdte a vele azonos pontszámmal álló Dabas elleni idegenbeli mérkőzését és többször vezetett négy góllal is, de a hazaiak a szünetben rendezték a sorokat és 13–10-ről fordítottak, Szöllősi Szabolcs góljával pedig a 45. percben már 23–18-ra vezettek, végül kiváló második félidei teljesítményüknek köszönhetően nyertek 32–27-re.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
22. forduló
DABAS KC–SPORT36-KOMLÓ 32–27 (11–13)
Dabas, 600 néző. V: Bóna, Földesi.
DABAS: Pallag – Horvat 3 (3), FEKETE B. 3, Garajszki, KOLLER 10, SZÖLLŐSI SZ. 6, Laurinyecz 2.
Csere: NAGY T. (kapus), Bognár N. 2, Gáspár K., Tarabochia 4, Katona, Hutvágner 1, Ács T., Zdolik 1 (1).
Edző:  Tomori Győző
KOMLÓ:  Pásztor I. 1  – Vaskó 2, ZOBEC 6 (5), Szöllősi O. 1, Takács B. 3, Jerkovic 3, HOFFMANN 6.
Csere:  Granic (kapus), Grünfelder, Varga Sz. 1, Urbán, Begovácz, Szunajko F. 3, Csányi 1, Vranac, Vekic.
Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–5. 18. p.: 6–10. 26. p.: 10–11. 38. p.: 18–14. 47. p.: 24–18. 55. p.: 29–22.
Kiállítások: 14, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/5
Tomori Győző: –
Húsz perc után más hőfokon kezdtünk el védekezni, és elővettük a meccsnyerő formánkat.
Marosán György: – Először tapasztaltam ilyen mértékű fegyelmezetlenséget, amióta a Komlónál dolgozom.

BALATONFÜREDI KSE–CYEB-BUDAKALÁSZ 33–26 (15–10)
Balatonfüred, 400
néző. V. : Fekete, Tóth D.
BALATONFÜRED:
Andó – HORNYÁK P. 5 (3), SZMETÁN M. 8, NÉMETH B. 3, Szűcs Bence 2, SZRETENOVICS 5, Bóka 3.
Csere:
Tóth Mihály (kapus), Kemény, Vári, Klucsik 1, Dénes J., Ág, Vajda 3, BRANDT 3, Határ.
Edző:
György László
BUDAKALÁSZ:
Djordjeszki – Varjú, SINKOVITS 6, KISS B. 5, Mihalin 1, JURIC-GRGIC 5 (1), Kovács D. 2.
Csere:
 Bíró 1, Sápy (kapusok), Tóth Sz. 1,  Koncz 2, Zanati, Siklós-Szondi, Vrhovina, Berényi, Maracskó 3.
Edző:
Csoknyai István
Az eredmény alakulása.
7. perc: 4–1. 12. p.: 7–2. 17. p.: 7–4. 23. p.: 12–6. 27. p.: 14–8. 33. p.: 17–10. 37. p.: 18–14. 41. p.: 20–16. 47. p.: 23–19. 50. p.: 26–19. 55. p.: 29–24.
Kiállítások:
6, ill. 2 perc.
Hétméteresek:
 3/3, ill. 2/1
György László: –
Küzdelmes, nehéz mérkőzés volt, annak ellenére is, hogy végül hét góllal nyertünk. Úgy érzem, hogy végig vezetve irányítottuk a játékot, és fontos győzelmet arattunk.
Csoknyai István:–
Az elmúlt időszak leggyengébb első félidejét produkáltuk. Pontatlanul támadtunk, és a hiányzók miatt a védekezésünk sem működött. A jól játszó fürediek könnyű gólokat lőttek és tulajdonképpen eldöntötték a két pont sorsát. A második félidőben már csak kozmetikázni tudtunk az eredményen.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–HSA NEKA 30–29 (15–16)
Gyöngyös, 800
néző. V: Horváth P., Marton.
GYÖNGYÖS:
A. Tomics – SCHÄFFER 4, Lakosy, HEGEDŰS M. 6, GERDÁN, VARSANDÁN M. 7 (3), GRÁF 6.
Csere:
Nagy Á., Halász, Jaros 1, Gábori 2, Schmid 1, Hamidovic 3, Jóga.
Edző:
Bíró Balázs
NEKA:
  Deményi – Szilágyi Benjámin 1, Dely 5, Sztraka 4, KARAI 3, Kovács T. 2, KRAKOVSZKI B. 5 (2).
Csere:
Palasics (kapus), TEMESVÁRI 4, Krakovszki Zs. 2, Sisa 2, Tárnoki, Ács P., Viski, Dobi, Draskovics 1.
Edző:
Sótonyi László
6. perc: 1–3. 12. p.: 4–7. 18. p.: 8–8. 24. p.: 13–12. 36. p.: 17–19. 42. p.: 21–21. 48 p.: 23–24. 54. p.: 28–26.
5, ill. 10 perc.
 3/3, ill. 4/2
Bíró Balázs: –
Iszonyatosan nehéz mérkőzésen vagyunk túl, hatalmas taktikai csatával. Az, hogy a végén sikerült kiharcolni a győzelmet, a szerencsének is köszönhető.
Sótonyi László: – Sz
ínvonalas mérkőzést játszottunk, amely segíti a fiatal játékosok fejlődését. A végjátékban elkövetett hibákból tanulni kell.

OTP BANK-PICK SZEGED–FEJÉR B.Á.L.–VESZPRÉM 46–30 (24–19)
Szeged, 1852
néző. V.:  Héjja, Kónya.
SZEGED:
 Alilovic – RADIVOJEVICS 5 (1), Garciandia 2, M. Martins 2, ROSTA M. 9, Mackovsek 3, Frimmel 4.
Csere:
MIKLER R. (kapus), Szita 3,  Stepancic 3,  Gaber  1, BLONZ 6 (2), Sostaric 3 (1),Varga M. 3, Radvánszki 2.
Edző:
Juan Carlos Pastor
VESZPRÉM:
Balogh T. – Szmetán P., LUDMÁN 5, Machác, Szrnka 4, Vetési 2, HÁRI 6 (2).
Csere:
Miklós G. (kapus), Éles B. 4, Bugyáki, Preszter 2, Molnár B. 1 (1), Szatmári 3, Fercsik 1, Rubos 2, Csizmadia.
Edzők:
 Éles József, Danyi Gábor
3. perc: 4–2. 9. p.: 9–6. 14. p.: 11–11. 17. p.: 15–11. 24. p.: 19–15. 27. p.: 21–16. 33. p.: 26–20. 38. p.: 31–23. 47. p.: 36–24. 53. p.: 40–26. 57. p.: 45–29.
6, ill. 4 perc.
  5/4, ill. 5/3
Juan Carlos Pastor:
– Gyenge védekezésünk számlájára írom a sok kapott gólt. Ugyanakkor a támadójátékunkkal elégedett vagyok. Örömteli fiataljaink, Radvánszki Zsolt és Varga Mihály jó játéka.
Danyi Gábor:
– Élmény és megtiszteltetés volt ebben a csodás arénában játszani. Csak az első félidőben tudtuk megnehezíteni a Szeged dolgát, a jövőben ebből szeretnénk építkezni.

1. Szeged 23 22 1 833–642 +191 44
2. Veszprém 22 20 1 1 863–627 +236 41
3. Tatabánya 22 15 1 6 682–602 +80 31
4. FTC 22 14 1 7 749–692 +57 29
5. Balatonfüred 22 12 3 7 629–594 +35 27
6. Csurgó 22 11 3 8 606–612 –6 25
7. NEKA 22 9 3 10 595–606 –11 21
8. Gyöngyös 22 9 2 11 609–638 –29 20