Férfi kézi NB I: a PLER és a Balmazújváros is kikapott

2016.05.25. 20:43
A férfi kézilabda NB I alsóházi rájátszásának szerdai játéknapján a Balmazújváros hét góllal kikapott Gyöngyösön, míg a PLER hazai pályán szenvedett vereséget a Ceglédtől. A Komló hárommal nyert Orosházán, a Mezőkövesd minimális különbséggel Egerben.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS A 7–14. HELYÉRT, 12. FORDULÓ
PLER BUDAPEST–CEGLÉDI KKSE 23–28
(12-14)
Pestszentlőrinci sportcsarnok, 358
néző. V: Horváth P., Marton B.
PLER: Tóth N. – BUJDOSÓ 5 (2), Leimeter 2, Bakos 1, Benmiloud 2, LÓKODI 4, Radjenovic 4 (1). Csere: Kránitz (kapus), Mikita M., Tóth P., Nagy Sz. 2, Oláh 2, Kocsi 1. Edző: Hutvágner István
CEGLÉD: MOJSILOV, ORSZÁGH 4, Tóth N., Grbovics 6, Sipeki, Andelic 7 (2), Hódi 1. Csere: Bősz (kapus), BÍRÓ 1, Perisics 5, LEPSÉNYI 4, Borsos. Edző: Jakab László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–4. 10. p.: 2–7. 14. p.: 7–8. 35. p.: 13–17. 44. p.: 19–20
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Hutvágner István: – Jól játszó Cegléd rajt-cél győzelmet aratott, ezzel a kerettel ez már erőn felüli helytállás volt.
Jakab László: – Nagyon harcos mérkőzésen, agresszív, jó védekezéssel és kapus teljesítménnyel szereztük meg a győzelmet. Gratulálok a csapatomnak. FÉRFI KÉZILABDA NB I
(12-14)

OROSHÁZIFKSE-LINAMAR–SPORT36-KOMLÓ25–28 (12–15)
Orosháza, 350
néző. V: Hargitai, Markó
OROSHÁZA: HERJECZKI – Pásztor M. 1, Németh G. 2, Zabic 3 (1), Milas 3, Stranigg, Németh L. 2. Csere: Miklós (kapus), KNEZEVICS 9 (4), Radojevics, MAZICS 5, Varsandán Á., Komporály, Berta, Suhonjic. Edző: Vladan Jordovics
KOMLÓ: GRANIC – SZANAD 8, Szemikov 3, Szőllösi B. 3, Nagy Z. 1, Jerkovic 3, MARKOVICS 7 (3). Csere: Selymes (kapus), Trkulja 3, Sebestyén, Sunajko, Marcsek. Edző:Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása.7. perc: 2–1. 12. p.: 3–4. 20. p.: 6–10. 27. p.: 11–13. 36. p.: 16–18. 40. p.: 18–19. 51. p.: 24–23. 57. p.: 25–26
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3
Vladan Jordovics:– A visszatérők közül többen nincsenek még jó formában, sok volt a hiba, a húzójátékosokra pedig nagy teher hárult, elfáradtak a bajnokság végére.
Kilvinger Bálint:– Nagyon nehéz mérkőzést nyertünk meg, az eszünk és a szívünk a helyén volt!

EGER SBS ESZTERHÁZY–MEZŐKÖVESDI KC24–25 (11–10)
Eger, körcsarnok, 750
néző. V.: Herczeg, Südi
EGER: Kovács J. – Lezák 2, Dobó Zs., Bajorhegyi, PETRO 6, Szűcs 1, ANTL 5 (3). Csere: Radulescu (kapus), Takács 3 (2), Szabó P., Radcsenko 2, PADLA 5, Kiss G., Kocsis Cs. Edző: Tóth Edmond
MEZŐKÖVESD: BALOGH T. – Benis 3, HAJDU G. 4, RADNICS 4, Antal Sz. 1, Mekaru 2, SZEPESI8 (4). Csere: Holló B. (kapus), Trivkovics 1, Füstös, Grünfelder, Kiss R. 2, Bozoljacs, Kovács B. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 5–5. 18. p.: 6–7. 24. p.: 8–9. 36. p.: 12–13. 42. p.: 15–14. 48. p.: 18–19. 54. p.: 21–21
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/4
Tóth Edmond: – Mindenek előtt elnézést kérünk a szurkolóinktól, hogy ismét csalódást okoztunk. Nagyon rossz szériában vagyunk. Úgy tűnik, nem vagyunk alkalmasak az NB I–re, mert tétmeccset nem tudunk nyerni. Ezúttal is rengeteg hibát követtünk el.
Skaliczki László: – Az ilyen rangadókon nüánszok döntenek, ezúttal is így történt. A hajrában nálunk több olyan játékos volt, aki akár védekezésben, akár támadásban tudott pluszt hozni a játékba. Örülök, hogy igazi végvári vitéz módjára teljesítettünk Egerben.

B. BRAUN GYÖNGYÖS–KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK 27–20 (16–12)
Gyöngyös, 600
néző. V: Bócz L., Wiedemann V.
GYÖNGYÖS: TAMÁSI – Szalafai 1, Oliveira 1, NAGY B. 5 (3), Debreczeni 3, Bali 3, Kovacsics P. 2. Csere: Hudák (kapus), SÁNDOR Á. 4, Ménfői 1, Jovetics, Rédai, Marczinkó 2, Koller 3, Juhász K. 2. Edző: Debre Viktor
BALMAZÚJVÁROS: Paul – Balda, Morva, Simovics 1, Balázs S. 1, Lazics 4, Kekezovity 5. Csere: Pajkó (kapus), Pérez, Temesvári, Korsós, Oláh G. 4 (3), Vranac 4, Hanták 1, István P. Edző: Füzesi Ferenc
Kiállítások: –, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3
Debre Viktor: – Nagyon fontos mérkőzésen arattunk megérdemelt győzelmet, mindent megtettünk a sikerért.
Füzesi Ferenc: – Az eddigi szereplésünkhöz ez a teljesítmény méltatlan volt. Gyengén, szétesően játszottunk, a Gyöngyös sokkal jobban dolgozott csapatként.