Férfi kézi NB I: a Komló két góllal megverte a Ceglédet

K. T. I.K. T. I.
2021.04.28. 20:18
A Komló hazai pályán két góllal nyert a Cegléd ellen a férfi kézilabda NB I szerdai mérkőzésén – számolt be róla a Magyar Távirati Iroda.

Melnyicsuk Viktor a hazaiaknál, Gyene Norbert a vendégeknél jutott kilenc gólig, ezzel ők ketten lettek a mezőny legeredményesebbjei.

A Cegléd szünetben még négy góllal vezetett, a házigazda innen tudta megfordítani a mérkőzést.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
SPORT36-KOMLÓCEGLÉDI KKSE 2725 (12–16)
Komló, zárt kapuk mögött. V: Horváth P., Marton B.
KOMLÓ: Granic – SZUNAJKO F. 7, Jóga 1, Balázs S. 1, Grünfelder, Jerkovic 2, Hoffmann 1
Csere: Djurdjevics (kapus), Vaskó, Oláh T. 1, Takács B. 2, MELNYICSUK 9 (9), Zobec 3
Edző: Kilvinger Bálint
CEGLÉD: KRÁNITZ – GYENE 9 (3), JUHÁSZ K. 3, Németh B., Spekhardt 3, Vranac 3, Szepesi I. 2
Csere: Tamási (kapus), Kiss R. 3, Zakics, MAZÁK 1, Kállai 1, Peszeki, Teleki
Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–4. 10. p.: 4–7. 15. p.: 6–9. 20. p.: 8–12. 25. p.: 10–14. 35. p.: 17–16. 40. p.: 19–19. 45. p.: 21–20. 50. p.: 22–22. 55. p.: 24–23
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: 10/9, ill. 3/3
Kilvinger Bálint: – Rosszul kezdtünk, ez nem fér bele egyetlen csapat ellen sem. A második félidőben viszont nagy akarattal sikerült megszerezni a győzelmet.
Nagy Károly: – Mindent megtettünk, Juhász Karcsi elvesztése azonban megpecsételte sorsunkat. Rutintalan cseréinket a Komló dinamikus játékosai könnyen átjátszották az utolsó percekben.

1. Veszprém 22 21 1 789–510 +279 43
2. Szeged 19 16 3 636–477 +159 32
3. Tatabánya 18 13 2 3 507–437 +70 28
4. Csurgó 22 10 5 7 597–604 –7 25
5. Balatonfüred 20 10 4 6 552–539 +13 24
6. FTC 19 11 1 7 541–514 +27 23
7. Gyöngyös 21 9 1 11 564–572 –8 19
8. Komló 22 9 1 12 593–618 –25 19