V. J. 2021.02.10 20:08 Frissítve: 2021.02.10 22:33

Férfi kézi NB I: a Balatonfüred és a Veszprémi KKFT is nyerni tudott

A férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján a Balatonfüred a Komlót, a Veszprémi KKFT a Csurgót, az Eger a Dabast győzte le.

A Csurgó alulmaradt a Veszprémmel szemben (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló)

A Balatonfüred öt góllal nyert a Komló ellen. A hazaiak válogatott beállója, Topic Petar mind a 11 lövéséből gólt tudott szerezni.

A Veszprémi KKFT némi meglepetést okozva szinte végig vezetett, majd fölényes győzelmet aratott a Csurgó felett.

A szünetben még vezetett, de végül alulmaradt az Egerrel szemben a Dabas, amely így továbbra is nyeretlen az élvonalban. A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégek litván balátlövője, Rolandas Bernatonis volt, aki tíz próbálkozásából kilenc is betalált.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

BALATONFÜREDI KSESPORT 36-KOMLÓ 31–26 (17–14)
Balatonfüred, zárt kapuk mögött. Vezette: Hargitai, Markó
BALATONFÜRED: Bősz – RODRÍGUEZ P. 4, Varga M. 2, TOPIC 11, Dénes, SZÖLLŐSI B. 8 (4), Bóka 1. Csere: Lakatos (kapus), Kemény 1, Szmetán M., Kőhegyi, MALINOVICS 3, Szűcs B. 1, Brandt, Draskovics, Határ. Edző: György László
KOMLÓ: Granic – Szkokán 1, Oláh T. 1, SZUNAJKO F. 6, Jóga 1, JERKOVIC 4, HOFFMANN 3.  Csere: Djurdjevics (kapus), Kovácsevics, Zobec 4 (2), Vaskó 1, Grünfelder 1, Balázs S. 1, Takács B. 3 (2), Csomor, Metz. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 13. p.: 6–6. 17. p.: 9–7. 21. p.: 12–8. 26. p.: 14–12. 33. p.: 19–14. 40. p.: 21–18. 45. p.: 24–19. 50. p.: 25–23. 56. p.: 29–25
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4
György László: – Nagyon nehéz, küzdelmes mérkőzés volt – sok hibával. Küzdeni tudásból csillagos ötöst érdemelnek játékosaink, gratulálok nekik!
Kilvinger Bálint: – Jól kezdtünk, majd sokat hibáztunk és elhúzott a Füred. Próbáltunk visszajönni a mérkőzésbe, de amikor sikerült felzárkózni, újabb hibákat követtünk el.

VESZPRÉMI KKFT–CSURGÓI KK 27–19 (16–10)
Veszprém, Veszprém Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Medve, Südi
VESZPRÉMI KKFT: BORBÉLY – Tóth P. 4, Tóth Márton, FAZEKAS G. 4, VAJDA H. 6, Éles B. 3, HÁRI 6. Csere: SZEITL L. 1, Somogyi 1, Szmetán P. 1, Kristóf 1, Seregi, Füleki, Bugyáki, Tóth A. Edző: Tombor Csaba
CSURGÓ: Tatai – Gebhardt, KRECIC 5, Popovics, BORSOS 5, A. Kovacevic, Hanusz 3. Csere: Füstös (kapus), Vaszics, SZEITL E. 5, Gábor, Ács, Kerkovits 1, Nagy Sz. Edző: Alem Toszkics
Az eredmény alakulása: 2. perc: 1–2. 6. p.: 6–2. 12. p.: 9–4. 18. p.: 12–5. 24. p.: 16–7. 29. p.: 16–10. 38. p.: 20–12. 44. p.: 24–13. 50. p.: 26–14. 55. p.: 26–17
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/0
Tombor Csaba: – Önfeledten, felszabadultan játszottunk, maximálisan betartva a taktikai utasításokat. A hatos falunk kiválóan működött, Borbély Ádám is jó teljesítményt nyújtott a kapuban. Szerencsénk is volt, mert a csurgóiak egy nappal kevesebbet tudtak pihenni, vasárnap kizsigerelték magukat a Telekom Veszprém ellen.
Alem Toszkics: – Valami történt, de én sem tudom pontosan, hogy mi: három nap alatt hatalmas változáson mentünk keresztül. Meglehetősen gyatra teljesítményt nyújtottunk a Veszprémi KKFT ellen, amire nincs mentség, nem tudok rá magyarázatot találni.

DABASI KC VSESBS-EGER 21–29 (14–12)
Dabas, zárt kapuk mögött. Vezette: Bóna, Földesi
DABAS: Holló – TÓTH Á. 5 (2), Fekete B. 2, Török 3 (1), Szöllősi Sz. 2, Koller 4, Laurinyecz 2.  Csere: Podoba (kapus), Győrvári, Garajszki, Váczi M. 1, Antal 1, Kurucz 1 (1), HAJDÚ, Kende. Edző: Tomori Győző
EGER: BALOGH T. – Lezák 3 (2), Rédei 5, Machác 2, Kiss G., SCHMID 6, Tóth R. 1. Csere: Moscoso (kapus), Holdosi 2, Tóvizi T., Kovács M., Szepesi N., Száva 1, BERNATONIS 9, Mándy. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 9. perc: 5–2. 19. p.: 8–6. 25. p.: 11–9. 35. p.: 16–15. 49. p.: 18–20. 56. p.: 20–23
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 3/2
Tomori Győző: – Megismételtük azt, amit az elmúlt hétvégén: csak negyven percig játszottunk fegyelmezetten. Ennyi kihagyott ziccerrel és hétméteressel nem lehet meccset nyerni.
Tóth Edmond: – A végeredmény nem tükrözi a realitást, mert végig kemény mérkőzés volt. Két azonos képességű csapat játszott, de a két kimagasló teljesítmény döntő volt nálunk, így fontos két ponttal távozunk Dabasról.

Kézilabda RUSZNÁK GYÖRGY

Sokáig vezetett a montenegrói csapat, de a végén a Győr biztosan nyert a kézilabda BL-ben.

2021.04.08 18:36:20

Kézilabda H. Á.

A Veszprém a visszavágón is felőrölte a Vardart, ezúttal „csak” kilenc góllal győzött.

2021.04.07 13:57:24

Kézilabda NAGY PÉTER (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)

A címvédő német csapat ugyanúgy 33–28-ra nyert, mint korábban Magyarországon.

2021.04.07 09:06:19

Kézilabda BERTA MIHÁLY

A 30 éves balátlövő mélyen volt, de megszületett a második gyermeke, és minden megváltozott.

2021.04.02 17:05:46

Kézilabda H. D.

Danyi Gábor csapata a szünetben öttel vezetett, majd 11 góllal nyert a Buducsnoszt otthonában.