Férfi kézi MK: hetesek után Balatonfüredre került a bronzérem

2021.04.12. 19:12
A kézilabda férfi Magyar Kupában a bronzérmes a Balatonfüred lett, miután a rendes játékidő 25–25-ös eredményét követően a heteseket jobban bírta a Veszprém KKFT ellen, s 3–2-re megnyerte a párbajt.
A Balatonfüred (feketében) örülhetett a bronznak a végén (Fotó: Török Attila) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

Ahhoz képest, hogy papíron az erősebb kerettel rendelkező Balatonfüredi KSE volt a bronzmeccs esélyese a Magyar Kupában, a rendes játékidőben inkább az ellenfél, az élvonalbeli újonc Veszprémi KKFT irányított és állt közelebb a győzelemhez.

A nagyon szoros meccsen a kapusok – a bekötött kézzel játszó Borbély Ádám és a másik oldalon Bősz Dániel – főleg az első félidőben védtek remekül, de míg Tombor Csaba fiatal játékosai végig nagyon motiváltan játszottak, az ezúttal kissé indiszponáltan támadó Füredből egyedül talán Szöllősi Balázs pörgött üzemi hőfokon, a többieknek nem ment most annyira a játék.

A veszprémieknek így lett volna lehetőségük a győzelemre, a hatalmasat küzdő Füred azonban döntetlenre mentette a rendes játékidőt (25–25), a bronzérem sorsa hétméteresekkel dőlt el. Miután Éles Benedek és Fazekas Gergő is mellé lőtte a hetesét, a második félidőben brillírozó Hári Levente pedig fejbe dobta Andó Ariánt, a párbajt 3–2-re megnyerte a rutinosabb és higgadtabb Balatonfüred, amely sorozatban harmadszor végzett a dobogó harmadik fokán, először György László irányításával.

BALATONFÜRED:
BŐSZ – Rodríguez P.2,Varga M.2,Topic2,Dénes J., SZÖLLŐSI B.11 (6),Bóka2.Csere:Andó (kapus), MALINOVIC4,KEMÉNY L.2,Brandt, Szűcs B., Draskovics Edző:György László
VESZPRÉMI KKFT:
BORBÉLY Á. – Szmetán P.2,KRISTÓF M.3,FAZEKAS G.5,Szeitl L.2,Éles B.6 (5),HÁRI5.Csere:Ágoston (kapus), Bugyáki, Tóth A., Somogyi B.2,Füleki Edző:Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 4. perc:1–3.8. p.:3–5.12. p.:45.17. p.:6–7.21. p.:6–8.26. p.:9–9.29. p.: 11–10.34. p.:13–13.36. p.:13–16.40. p.:17–17.44. p.:18–18.49. p.:21–21.55. p.:22–24.60. p.: 24–25
Kiállítások:
12, ill. 10 perc
Hétméteresek:
8/6, ill. 5/5
György László: –
Nem játszottunk jól, rengeteget hibáztunk, ziccereket rontottuk és a védekezésünk sem volt stabil. Az első félidőben csak Bősz Dániel védéseivel maradtunk meccsben. A szünet után kicsivel feljavult a teljesítményünk, masszívabbak lettünk hátul. Örülünk a bronzéremnek, de nem sokáig, mert a héten már bajnoki vár ránk.
Tombor Csaba: –
Jól működött a védekezésünk, amiből sok labdát szereztünk, könnyű gólokat lőttünk. Az utolsó percig vezettünk, ám a végén a rutin az ellenfél javára döntött. Jó tanulópénz volt ez a két nap, emelt fővel távozhatunk Szigetszentmiklósról.