V. SZ. 2021.04.12 19:12 Frissítve: 2021.04.12 20:51

Férfi kézi MK: hetesek után Balatonfüredre került a bronzérem

A kézilabda férfi Magyar Kupában a bronzérmes a Balatonfüred lett, miután a rendes játékidő 25–25-ös eredményét követően a heteseket jobban bírta a Veszprém KKFT ellen, s 3–2-re megnyerte a párbajt.

A Balatonfüred (feketében) örülhetett a bronznak a végén (Fotó: Török Attila) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

Ahhoz képest, hogy papíron az erősebb kerettel rendelkező Balatonfüredi KSE volt a bronzmeccs esélyese a Magyar Kupában, a rendes játékidőben inkább az ellenfél, az élvonalbeli újonc Veszprémi KKFT irányított és állt közelebb a győzelemhez.

A nagyon szoros meccsen a kapusok – a bekötött kézzel játszó Borbély Ádám és a másik oldalon Bősz Dániel – főleg az első félidőben védtek remekül, de míg Tombor Csaba fiatal játékosai végig nagyon motiváltan játszottak, az ezúttal kissé indiszponáltan támadó Füredből egyedül talán Szöllősi Balázs pörgött üzemi hőfokon, a többieknek nem ment most annyira a játék.

A veszprémieknek így lett volna lehetőségük a győzelemre, a hatalmasat küzdő Füred azonban döntetlenre mentette a rendes játékidőt (25–25), a bronzérem sorsa hétméteresekkel dőlt el. Miután Éles Benedek és Fazekas Gergő is mellé lőtte a hetesét, a második félidőben brillírozó Hári Levente pedig fejbe dobta Andó Ariánt, a párbajt 3–2-re megnyerte a rutinosabb és higgadtabb Balatonfüred, amely sorozatban harmadszor végzett a dobogó harmadik fokán, először György László irányításával.

BALATONFÜRED:
BŐSZ – Rodríguez P. 2, Varga M. 2, Topic 2, Dénes J., SZÖLLŐSI B. 11 (6), Bóka 2. Csere: Andó (kapus), MALINOVIC 4, KEMÉNY L. 2, Brandt, Szűcs B., Draskovics Edző: György László
VESZPRÉMI KKFT:
BORBÉLY Á. – Szmetán P. 2, KRISTÓF M. 3, FAZEKAS G. 5, Szeitl L. 2, Éles B. 6 (5), HÁRI 5. Csere: Ágoston (kapus), Bugyáki, Tóth A., Somogyi B. 2, Füleki Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 8. p.: 3–5. 12. p.: 45. 17. p.: 6–7. 21. p.: 6–8. 26. p.: 9–9. 29. p.: 11–10. 34. p.: 13–13. 36. p.: 13–16. 40. p.: 17–17. 44. p.: 18–18. 49. p.: 21–21. 55. p.: 22–24. 60. p.: 24–25
Kiállítások:
 12, ill. 10 perc
Hétméteresek:
8/6, ill. 5/5
György László: –
 Nem játszottunk jól, rengeteget hibáztunk, ziccereket rontottuk és a védekezésünk sem volt stabil. Az első félidőben csak Bősz Dániel védéseivel maradtunk meccsben. A szünet után kicsivel feljavult a teljesítményünk, masszívabbak lettünk hátul. Örülünk a bronzéremnek, de nem sokáig, mert a héten már bajnoki vár ránk.
Tombor Csaba: –
 Jól működött a védekezésünk, amiből sok labdát szereztünk, könnyű gólokat lőttünk. Az utolsó percig vezettünk, ám a végén a rutin az ellenfél javára döntött. Jó tanulópénz volt ez a két nap, emelt fővel távozhatunk Szigetszentmiklósról.

2021.05.16 17:22:35

Kézilabda BOBORY BALÁZS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

A Debrecen sokáig jól tartotta magát, de végül kiütközött a nagyobb tudás, és hat góllal győzött a Győr.

2021.05.15 16:05:10

Ambros Martín csapat végig vezetett, és négy góllal nyert. A döntőben az ETO a Debrecennel találkozik.

2021.05.13 19:22:43

Kézilabda T. D.

Jó kezdés után nagyon visszaestek a bakonyiak • Ha nincs Corrales, nagyobb a különbség.

2021.05.09 16:32:28

Kézilabda H. D., N. T.

A francia együttes története első európai kupadöntőjét szinte végig vezetve nyerte meg.