Férfi kézi MK: a Veszprém és a Szeged is négyes döntős

2023.03.16. 19:32
Manuel Strlek és a Veszprém szélsői remekeltek, az „Építők” könnyed győzelemmel négyes döntős (Fotó: Pesthy Márton/Veszprém Megyei Napló)
Kialakult az április 8-án és 9-én Győrben rendezendő férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjének mezőnye, hiszen a Csurgót búcsúztató Tatabánya és a NEKA-t kiejtő Dabas után a Fejér-B.Á.L. Veszprémet legyőző OTP Bank-Pick Szeged és a He-Do B. Braun Gyöngyöst felülmúló Telekom Veszprém is bejutott a sorozat elődöntőjébe.

Az előző évi NB I-es bajnokság első két helyezettje, a címvédő Szeged és az ezüstérmes Veszprém csak most csatlakozott a Magyar Kupa küzdelmeihez.

A Tisza-partiak nem kezdtek jól hazai pályán a Fejér-B.Á.L. Veszprém ellen, amely hamar 4–2-re ellépett, ám Rosta Miklós góljával a 15. percben már a Szeged vezetett 11–5-re, de a félidőig csökkent a hátránya. 19–16

Juan Carlos Pastor együttese a fordulás után ritmust váltott és Bogdan Radivojevics vezérletével 41–28-as győzelemmel jutott négyes döntőbe.

A Gyöngyös a korábbi válogatott Varsandán Milán góljának köszönhetően a 10. percben még 10–6-ra vezetett Veszprémben, de a Telekom ezt követően átvette a mérkőzés irányítását és a szünetben már 22–14-es előnyben volt.

A hazaiak a térfélcsere után fokozták a tempót és Bjarki Már Elísson vezérletével tovább növelték a különbséget, végül 43–30-as győzelmet aratva jutottak a legjobb négy közé.

KÉZILABDA
MAGYAR KUPA, FÉRFIAK, NEGYEDDÖNTŐ
OTP Bank-Pick Szeged–Fejér-B.Á.L. Veszprém 41–28 (19–16)
Legjobb dobók:
Radivojevics 8, Frimmel 5, ill. Gál D. 6, Fercsik 4, Éles Zs. 4
Telekom Veszprém–He-Do B. Braun Gyöngyös 43–30 (22–14)
Ld.:
Elísson 6, Vajlupav 6, Marguc 5, Strlek 5, ill. Potisk 10, Varsandán 7

KORÁBBAN
Dabas KC–HSA NEKA 23–20
(9–8)
Mol Tatabánya KC–Csurgói KK 34–23 (15–10)

A férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjét április 8-án és 9-én rendezik Győrben.