Férfi kézi El: hatalmas bravúr, az FTC utolsó másodperces góllal ment tovább

L. M.L. M.
2023.02.28. 22:39
A Ferencváros 27–27-es döntetlent játszott a Flensburggal a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének utolsó fordulójában, és bejutott a sorozat nyolcaddöntőjébe.
Ónodi-Jánoskúti Máté (zöldben) öt góllal járult hozzá a győzelemmel felérő döntetlenhez
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Földi Imre)
Ónodi-Jánoskúti Máté (zöldben) öt góllal járult hozzá a győzelemmel felérő döntetlenhez A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Földi Imre)

Nagy bravúrra volt szüksége a Ferencvárosnak, hogy továbbjusson az Európa-liga csoportköréből, ugyanis a zöld-fehéreknek csak addig volt a saját kezükben a sorsuk, ameddig legalább egy döntetlent ki nem harcolnak a Flensburg ellen. Utólag pedig az is kiderült, ha ez nem sikerül, nincs meg a továbbjutás.

Német ellenfelénél jobban kezdte a meccset az FTC, és a tizedik percig háromgólos előnyt is kiharcolt. Amikor 15–13 állt az eredményjelzőn a szünetben, elkezdhettek bizakodni a hazai szurkolók, főleg úgy, hogy a Fradi riválisa, a PAUC csak három góllal vezetett a szünetben. A franciák a magyar csapat veresége esetén is csak akkor jutottak volna tovább, ha ledolgozták volna a nyolc találattal rosszabb gólkülönbségüket.

A második játékrész elején, 19–14 után hullámvölgybe került a Ferencváros, és több mint tíz percig nem szerzett gólt. A Flensburg átvette a vezetést és három perccel a vége előtt már hárommal ment. Pásztor István csapata azonban nem adta fel, elkezdte ledolgozni a hátrányát és feljött egy gólra. Az utolsó másodpercekben elvették a labdát a németekről, amit Bognár Alex bevágott, döntetlenre mentve a találkozót.

A Ferencváros így kilenc pontot szerzett a C-csoportban, és a negyedik helyen bejutott az Európa-liga nyolcaddöntőjébe, ahol a Montpellier-vel találkozik.

A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 10. FORDULÓ

B-CSOPORT
FTC–SG FLENSBURG-HANDEWITT (német) 27–27 (15–13)
Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 1500 néző. V: Kaludjerovics, Vujacsics (montenegróiak)
FTC: BORBÉLY Á. – Bujdosó 5 (2), ÓNODI JÁNOSKÚTI 5, Debreczeni 3, BOGNÁR A. 4, NAGY BENCE 9, Kovacsics. Csere: Győri K. (kapus), J. Mikita, Lékai 1, Prainer, Balogh Zs., Csörgő, Pordán. Edző: Pásztor István
FLENSBURG: BURIC 1 – HANSEN 4 (1), EINARSSON 6, MENSING 7, Golla 3, Sögard 3, Jakobsen. Csere: Schmidt (kapus), Lindskog, L. Möller 1, Semper, Hald Jensen 1, Pedersen 1, Mensah Larsen. Edző: Maik Machulla
Az eredmény alakulása.
5. p.: 6–3. 13. p.: 9–7. 17. p.: 10–10. 21. p.: 13–11. 24. p.: 13–13. 34. p.: 19–14. 45. p: 19–20. 55. p.: 21–24. 58. p.: 23–26
Kiállítások: 2, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1
Pásztor István:
– A végén szinte lehetetlen volt a szituáció: nem tudtam, kérjek-e időt vagy ne, de szerencsére nem szóltam bele a játékba. Ez a szív diadala volt. Kicsit sajnálom, mert lehetett volna végig kiegyenlített a meccs, de sok helyzetet kihagytunk, Buric megfogott minket a második félidőben, feszesebben játszott az ellenfél, a német fal ellen átlövések nélkül nehéz kézilabdázni. Készülünk a Montpellier ellen!