Férfi kézi Eb: Montenegró nyert, magával rántotta Szerbiát

K. Zs.K. Zs.
2024.01.16. 19:52
Branko Vujovics nyolc góllal vezette győzelemre Montenegrót (Fotó: Getty Images)
Szerbia nemhogy legyőzni nem tudta, de ki is kapott Montenegrótól (29–30) a férfi kézilabda Európa-bajnokság kedd kora esti, forró hangulatú presztízsmérkőzésén, így egyik csapat sem jutott tovább a „magyar csoportból”. Észak-Macedónia is magával rántotta Svájcot (29–27), míg Horvátország a románok elleni papírformasikerével (31–25) bejutott a következő körbe.

SZERBIA–MONTENEGRÓ 29–30

Remekül kezdtek a montenegróiak, a presztízsmeccs első négy gólját ők dobták, sőt 9–5-nél is megnyugtató volt az előnyük, de a szerbek Lazar Kukics góljaira építve felzárkóztak a szünetre (14–15). Lendületben maradt a szerb csapat, Nemanja Ilics góljával a meccs folyamán először átvette a vezetést (18–17), csakhogy jött egy kétperces kiállítás, amit Montenegró három góllal használt ki.

Nagyon sokáig őrizte előnyét Montenegró, az utolsó három percre fordulva kettővel vezetett (26–28), csakhogy a szerbek visszakapaszkodtak, sőt 28–28-nál támadhattak – de Petar Djordjics a blokkba lőtt, az ellencsapásból Vuko Borozan a hálóba (28–29), amivel gyakorlatilag eldőlt: Szerbia ugyanúgy kiesik, mint Montenegró – Izland viszont a mieink elleni eredménytől függetlenül továbbjut.

SVÁJC–ÉSZAK-MACEDÓNIA 27–29

A franciák elleni döntetlen révén Svájc megőrizte az esélyt a továbbjutásra, de a további reménykedéshez mindenképpen győznie kellett volna kedd este. 5–4-ig nem volt gond, akkor azonban zsinórban hat gólt dobott a már biztos kiesőként pályára lépő északmacedón válogatott. Még a 44. percben is négygólos volt a különbség (21–17), ám Andy Schmid és Manuel Zehnder kifogyhatatlan lelkesedéssel gyártotta a gólokat, és 25–24-re már Svájc vezetett!

A 40 éves Schmid menet közben beállította az 1093 gólos svájci válogatott rekordot is, sőt eggyel meg is javította, de nagyon-nagyon kellett volna a folytatás… Többször azonban nem sikerült a kapuba találnia, az utolsó három gólt a macedónok lőtték, nyertek 29–27-re, amivel Svájcot kiejtették, a franciákat meg továbbjuttatták.

HORVÁTORSZÁG–ROMÁNIA 31–25

A horvátoknak a győzelem továbbjutást ért, és bár voltak megingásaik, az első félidő hajrájában, 12–12 után dobott négy góljukkal nagy lépést tettek a cél felé, és a második félidőt uralva simán nyertek is.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (NÉMETORSZÁG)