A Veszprém gólparádéval jutott be a negyeddöntőbe

2016.03.26. 16:51
A veszprémi Aron Pálmarsson (jobbra) támadásban (Fotó: Földi D. Attila)
Az MVM Veszprém 41–28-ra nyert otthon a Motor Zaporizzsja ellen, így 70–52–es összesítéssel jutott be a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, amelyben a Vardar Szkopje lesz az ellenfele.

Az idegenbeli ötgólos veszprémi siker után nem sok izgalomra volt kilátás, és valóban nem kellett lerágnunk a körmünket. Az ukrán kapusok alig fogtak labdát az első félidőben, 23 gólig jutott a hazai csapat a szünetig.

A fordulás után Szergej Selmenko elkapta a fonalat a Zaporizzsjában, Mirko Alilovicot egymás után mattolta, az emberhátrányban egy ízben a kapuban „ragadó" Iváncsik Gergő azonban kivédte a lövését.

A Veszprém északi légiósai, Andreas Nilsson és Aron Pálmarsson egyaránt kitettek magukért, előbbi hét, utóbbi hat gólig jutott.

Az utolsó percekben Xavier Sabaté pályára küldte Gödör Bencét is, így a 16 éves kapus is részese lett a bakonyiak negyeddöntőbe jutásának.

A Veszprém a legjobb nyolc között a Vardar Szkopjével találkozik. A szkopjeiek az első mérkőzésen idegenben ígéretes döntetlent játszottak a Wisla Plockkal, ám a hazai visszavágón a lengyelek nem adták olcsón a bőrüket. A félidőben a vendégek kettővel vezettek, a párharc végig nyílt volt, amelynek végén a házigazdák csupán eggyel bizonyultak jobbnak.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A LEGJOBB NYOLC KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ

MVM VESZPRÉM–MOTOR ZAPORIZZSJA 41–28 (23–14)
Veszprém, 5000
néző. V: Badura, Ondogrecula (szlovákok)
VESZPRÉM: ALILOVIC – MARGUC 4, Nagy L. 3, SULIC 4, PÁLMARSSON 6, Ilics 5 (2), Ugalde 4. Cs: Gödör (kapus), Gulyás 3, IVÁNCSIK G. 3, Schuch, NILSSON 7, Rodriguez, Terzic 1, Lékai 1. Edző: Xavier Sabaté
ZAPORIZZSJA: Komok – Kozakevics 2, Deniszov, Kalaras 1, Seveljev 5, Zsukov 2, Malasinskas 3. Cs: Kosevoj (kapus), Soroka 5, Selmenko 6, Puhovszkij 3, Doroscsuk 1 (1). Edző: Nikolaj Sztepanec
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–4. 13. p.: 10–5. 23. p.: 20–10. 46. p.: 31–21
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/1
Továbbjutott: a Veszprém, kettős győzelemmel (70–52)
Xavier Sabaté:
– Kissé meglepett bennünket a Zaporizzsja, mert néhány eddig nem látott taktikai variációval állt elő. Ezekre gyorsan találtunk választ. Szélsőink gyors indításos gólokat lőttek, Gulyás Péter különösen jól játszott, és remélem, meghosszabbítják a szerződését, mert fontos játékosa csapatunknak. Mirko Alilovic kitűnően dirigálta a védelmet, Aron Pálmarsson, Nagy László, Mirsad Terzic is sokat tett a sikerért.
Nikolaj Sztepanec: – Megérdemelten jutott tovább a Veszprém. Szerettük volna ledolgozni otthon összeszedett ötgólos hátrányunkat, jól is kezdtünk, ám egyre többet hibáztunk. Ezt persze kihasználta ellenfelünk, amely erőszakosan védekezett, és gyorsan támadott. Megmutatta, miért lehetnek jelentős céljai a BL-ben. Nekünk pedig sok tanulsággal szolgált a két mérkőzés.