Ellenállhatatlan játék, tízzel verte meg a Veszprém a Portót

T. D.T. D.
2019.10.13. 14:50
Lékai Máté (labdával) visszatért, a Veszprém legyőzte a Portót (Fotó: Koncz György)
Magabiztos játékkal tízgólos győzelmet (38–28) aratott a Telekom Veszprém az FC Porto Sofarma felett a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában. A portugálok jól kezdtek, ám elsősorban Petar Nenadics, Sterbik Árpád és Andreas Nilsson kiemelkedő játékának köszönhetően a bakonyiak fontos sikernek örülhetnek.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ

B-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–FC PORTO SOFARMA (portugál) 38–28 (19–16)

Veszprém,4985 néző. V: Sondors, Licis (lettek)
VESZPRÉM: Cupara – Gasper Marguc 1, Tönnesen 1, Lékai 1, B. BLAGOTINSEK 3, LAUGE 4, Manaszkov 1. Csere: STERBIK (kapus), TERZIC, GAJIC 5 (3), A. NILSSON 8, NENADICS 6, Moraes 2, J. Omar 1, Borozan 3, Strlek 2. Edző: David Davis
PORTO: Quintana – Rodrigues Areia 3 (2), M'BENGUE 4, Salina 2, Borges 1, Gomes 3, Branquinho 2. Csere: Bauer (kapus), Soares Martins 2, Magalhaes, Martins Silva, ITURRIZA 6 (2), Balasquez 3, Hernandez 2, Fernandes. Edző: Magnus Andersson
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–5. 13. p.: 9–8. 20. p.: 13–11. 34. p.: 21–18. 43. p.: 29–21. 51. p.: 33–23. 56. p.: 36–26
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4
David Davis: –
Nagyon boldog vagyok, hiszen az utolsó két BL-meccsünket elveszítettük, most jól jött a győzelem. Úgy érzem, visszatért a csapatba a hit és a magabiztosság. Köszönöm a szurkolóknak az egész meccses biztatást.
Magnus Andersson: – Természetesen csalódottak vagyunk az eredmény miatt, hiszen Veszprémben ki lehet kapni, ugyanakkor sok a kapott gól. Persze azt sem szabad elfelejteni, hogy a világ legjobb csapata ellen játszottunk. Sokat tanulhatunk az ilyen meccsekből.

A veszprémi játékosok szeme előtt csakis a kötelező győzelem lebeghetett az egyáltalán nem gyenge Porto elleni találkozót megelőzően, hiszen egyetlen győzelme és két veresége mellett mindenképpen javítania kellett a sérüléséből visszatérő Lékai Mátéval felálló bakonyiaknak, hogy javítsák helyzetüket a csoportban.

Ám Magnus Andersson tanítványai gyorsan megmutattak valamit abból, miért győzték le a Kielcét: a Porto gyors támadójátéka eredményesnek bizonyult az ekkor még össze nem álló veszprémi védekezés ellen, így az első percek a vendégekről szóltak, akik kétszer is háromgólos előnyre tettek szert.

A hetedik perctől azonban fordult a kocka: elöl-hátul jobban koncentrált David Davis csapata, amely elsősorban Petar Nenadics remeklésének és a feljavuló védekezésnek köszönhetően nemcsak ledolgozta a hátrányát, négygólos előnyt is kiharcolt. Az elején inkább a hazaiaktól látott technikai hibákat „átvették” a portugálok, illetve a hét hat elleni játékuk sem úgy sült el, ahogy azt Andersson tervezte. Viszont a visszaesés ellenére sem omlott össze a Porto, végül háromgólos veszprémi előnnyel mehettek öltözőbe a csapatok.

A fordulás után Sterbik Árpád érkezett a kapuba az első játékrészben kezdő Vladimir Cupara helyett, a rutinos kapus szinte azonnal elkapta a fonalat. A folytatásban továbbra is az első félidőben látott lendületes, gólgazdag kézilabdát láthattuk, mindkét csapat jól játszott, ám a Veszprém nem engedte közelebb magához vendégét.

Sőt, a 38. percre az ötgólos különbség is kialakult, a Porto erre válaszként újra megpróbálkozott a hét a hat elleni támadással, ám ennek eredménye nyolcgólos hazai előny lett, így ezt a játékot erre a meccsre befejezték a portugálok, akik kissé szét is estek a végére. A Veszprém eközben felszabadultan játszott, Sterbik szállította a védéseket, a hat gólt szerző Nenadics és a nyolcszor eredményes Andreas Nilsson vezérletével pedig már tizenkét gólosra hízott a különbség. Amelyet Yoan Balasquez faragott le tízre a végén. 38–28

A Davis-alakulat tehát megszerezte második sikerét, ám ami ennél is megnyugtatóbb, az az, hogy ezt a két pontot igazán meggyőző teljesítménnyel gyűjtötte be a csapat.

ESEMÉNYEK

60. perc: Bauer véd még egyet, ITT A VÉGE! 38–28-RA NYER A VESZPRÉM!

60. perc:
Iturriza lő még egyet a végén, 38–28.

59. perc:
Balasquez újabb gólt jegyez, 38–27.

58. perc:
megint Nenadics, majd Nilsson is szerez egy újabb gólt! 38–26.

57. perc:
David Davis második időkérése következik.

56. perc:
Balasquez megint, majd Nilsson is betalál, 36–26.

55. perc: SZENZÁCIÓS KÍNAI!
A ma parádés Nenadics Strleket játssza meg a szélen, 35–25!

53. perc: Nilsson löbböli át a kapus fölött a labdát, a túloldalon Balasquez válaszol. 34–25.

52. perc:
hetest dobhat a Porto, Iturriza be is lövi. 33–24.

52. perc:
Lauge góljával megint tíz a különbség! 33–23.

50. perc: STERBIIIIK!
Ahogy a vízilabdázó Nagy Viktor mondaná, ma nem! Elképesztően véd a Veszprém kapusa.

50. perc:
gyorsan jön a portói válasz, Hernández. 32–23.

49. perc: MICSODA GÓL, KÖZTE TÍZ!
Nenadics hát mögött teszi oda Nilssonnak a labdát, aki be is lövi a ziccert! 32–22!

48. perc: STERBIIIK!
Újabb védés, nagyon sokat tesz hozzá a Veszprém sikeréhez a rutinos kapus.

48. perc:
vendég időkérés.

48. perc:
Blagotinseket nem kifejezetten érdekli az őt megfékezni próbáló ember – rajta „keresztül” is gólt szerez a Veszprém játékosa. 31–22.

46. perc:
Tönnesen bejátszása után Nilsson szerzi meg a harmincadikat, 30–22.

46. perc:
Hernández ez most belövi, 29–22.

44. perc:
Balasquez remek csellel megy el, ám Sterbik megint hárít! A túloldalon Strlek lövését védi Quintana.

43. perc:
újabb két hazai gól, remélhetőleg ezzel eldönti a meccset a Veszprém! Borozan, majd Nenadics talál be, közte Sterbik véd – nyolc gól a különbség! 29–21!

42. perc:
Borozan, milyen jól szállt be! Quintana mozdulni sem tud a lövésére, 27–21.

41. perc:
közelebb jön a Porto, Salina. 26–21.

40. perc: Sterbik!
Megint véd a Veszprém kapusa, Strlek szerzi meg első gólját az ellentámadásból. 26–20.

39. perc:
megint Sterbik véd, Borozan elemi erejű lövése azonban a kapufán csattan.

38. perc:
Iturriza ezúttal távolról lő, Sterbik véd, az ellenakcióból Gajic talál be! Közte öt, 25–20!

38. perc:
Jahja, mekkora gól! Szépen elteszi a jobb alsóba, 24–20.

37. perc:
Terzic szabálytalan, Iturriza harcol ki hetest, majd a sértett a kapuba pörgeti a labdát. 23–20.

36. perc:
Borozan játssza be a labdát Moraesnek, aki két emberrel a nyakán szerez újabb gólt! 23–19!

35. perc:
újabb gólváltás, Iturriza találatára Gajic válaszol. 22–19.

34. perc:
Quintana-parádé. Véd, eladja a labdát, majd megint véd kettőt a portói kapus.

33. perc: STERBIIK! Ő jött ki a második félidőre, és kivédi Areia hetesét!

33. perc:
André Gomes harcol ki hétméterest Moraes és Jahja között.

32. perc:
gyors gólváltás, Soares találatára Borozan válaszol. 21–18.

31. perc:
Borozan passza után Moraes fordul kapura, be is lövi. 20–17!

31. perc:
a Porto gyorsan kihasználja az első félidőből megmaradó emberelőnyt, Iturriza. 19–17.

31. perc: FOLYTATJUK A MÁSODIK FÉLIDŐVEL!

30. perc: Nenadics ezt most az égbe lövi, VÉGE AZ ELSŐ JÁTÉKRÉSZNEK! 19–16 az állás a félidőben.

30. perc:
David Davis kér időt.

30. perc:
Branquinho ki is használja az emberelőnyt, 19–16.

30. perc:
Tönnesen üt oda Gomes fejére, kettő perc a „jutalma”.

29. perc:
nagy sansz a veszprémi labdaszerzés után, ám Manaszkov hát mögött akarja ellőni – ez most nem jött össze.

28. perc: NENADIIICS!
Eddig talán ő a legjobb, elhajlásból lövi az újabb parádés gólját, 19–15.

27. perc:
veszprémi labdaszerzés után Lauge szerzi meg a négygólos előnyt, majd az ő helyén kilépő Areia eredményes. 18–15.

26. perc:
gyönyörű átlövés megint Nenadicstól, 17–14.

25. perc:
Gomes átlövésből eredményes, 16–14.

25. perc:
vonalra lép Iturriza, támad a Veszprém, ám Marguc ziccerénél nagyot véd Quintana.

24. perc:
Nilsson használja ki jól az újabb bejátszott labdát, 16–13.

23. perc:
Salina kap labdát teljesen üresen a falban, 15–13.

22. perc:
Nenadic tör be, és ki is használja, 15–12.

22. perc:
Mbengué megint megtalálja az üres területet, 14–12.

21. perc:
Gajic belövi, 14–11.

21. perc: a betörő Marguc akad fenn Iturrizában, hetes és két perc.

20. perc:
portói hetes, Areia ezt is belövi. 13–11.

20. perc:
Cupara véd, meg is találjuk az üres embert a szélen, ám Quintana védi Marguc lövését.

18. perc: megdolgozik ezért a gólért a Porto, szépen felrajzolt támadás végén Mbengué talál be. 13–10.

18. perc:
Tönnesen állítja vissza a négygólos különbséget! 13–9.

17. perc: Iturriza marad üresen a hatoson, meg is kapja, be is lövi. 12–9.

17. perc:
elveszik a bírók a labdát a Portótól, Lékai meglátja a lyukat a rendezetlen védelemben, Blagotinsek használja ki! 12–8!

15. perc:
Quintana óriási bravúrral véd, Lauge kísérletezett.

15. perc:
szép labdaszerzés Tönnesentől a falban, indul a Veszprém, a kapus visszaér, de Lékai így is belövi! 11–8!

14. perc:
eladja a labdát a Porto hét a hat ellen, Lauge végigviszi, és üres kapura belövi. 10–8!

13. perc:

13. perc:
Nenadic adja a labdát Nilssonnak, ő be is lövi, vezet a Veszprém! 9–8.

12. perc:
fontos védés, Cupara! Bravúrral ment a veszprémi kapus, jöhet a magyar csapat!

12. perc:
Gajic belövi, 8–8!

11. perc:
Lékai bravúrosan átveri emberét, hetes és kettő perc Alexis Hernández Borgesnek!

10. perc:
Gomesre nem lép ki senki, ő meg lő – 7–8.

10. perc:
gyönyörű mozdulat, Nilsson talál be! 7–7!

10. perc: újabb portugál előny, Soares lövi a gólt, Blagotinsek kap két perces büntetést közben. 6–7.

9. perc:
Cupara védi a megpattanó lövést, Manaszkov a túloldalon kíméletlen, egyenlő – 6–6!

8. perc:
újabb hazai gól! Már csak egy gól a különbség, Lauge! 5–6!

7. perc:
Marguc mattolja Quintanát,
4–6.

6. perc:
Cupara ezzel sem tud mit kezdeni, Mbengué talál be megint. 3–6.

6. perc:
Blagotinseké a harmadik veszprémi gól! 3–5.

5. perc:
Alexis lövi az újabb portói találatot, 2–5.

5. perc:
kellett már! Nenadic lövi át a sáncot, 2–4.

4. perc:
újabb eladott hazai labda, újabb gól, Branquinho. 1–4

4. perc:
Areia növeli a vendégek előnyét hetesből, 1–3.

3. perc:
Gajicé az első hazai gól! 1–2

3. perc:
Salináé a meccs első két perce, hetes is jár érte.

2. perc:
Lékai elszórja a labdát, Mbengué büntet, 0–2.

1. perc:
Quintana máris egy védéssel kezd, Gomes szerzi a Porto első gólját. 0–1

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

ELŐZMÉNYEK
(Szerző: N. P.)

Kéthetes szünetet követően lép ismét pályára a Bajnokok Ligájában a Telekom Veszprém

A 14 napos pauzának örülhettek a bakonyiak, ugyanis David Davis vezetőedzőnek a Kieltől és a Montpellier-től, no meg a regionális bajnokságban, a SEHA-ligában az Eurofarm Rabotniktól elszenvedett vereség után kellett rendet tennie a fejekben. A spanyol tréner egyébként az elejétől kezdve ódzkodott attól, hogy a nemzetközi szakírók szinte tálcán nyújtották felé a legrangosabb európai serleget. Fél távhoz közeledve kijelenthetjük, Davis félelmei jogosak voltak.

„Sokkal jobban kell játszanunk a Porto ellen, mint eddig, újra meg kell találnunk a ritmusunkat. Egy biztos, nagyobb magabiztossággal kell belemennünk a meccsbe. Alig várom, hogy bizonyítsuk, jobbak vagyunk annál, mint amit az előző két BL-mérkőzésen mutattunk”
– mondta Kent Robin Tönnesen, a Veszprém jobbátlövője.

A Porto mindössze harmadik alkalommal szerepel a BL-ben, ez azonban ne tévesszen meg senkit, ugyanis Magnus Andersson fiai legutóbb a Kielcét gyűrték le, amely tavaly elődöntőt játszott e sorozatban. A portugál bajnokság a magyaréhoz hasonlóan „kétpólusú”, az eddigi nyolc fordulóban Djibril M’Bengu és társai az ősi rivális Sportinghoz hasonlóan hibátlanok.

„Nagyon erős csapat ellen játszunk, amelynek két találkozóját is láttam – kezdte a vállsérüléséből viszszatérő irányító, Lékai Máté. Szkopjéban is jobbak voltak, mint a Vardar, ott a hazaiak kapusa sok ziccert megfogott, ezért tudták megfordítani a mérkőzést. Keményen védekeznek, hatalmas a faluk, sokszor játszanak hét a hat ellen. Teljesen mindegy, hogyan, de meg kell szerezni a két pontot.”