Ma semmi sem jött össze: a Szeged kikapott az Elverumtól

NAGY PÉTER (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)NAGY PÉTER (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)
2021.10.14. 18:36
A norvég Elverum meglepetésre 34–30-ra legyőzte a Pick Szegedet a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Nagy csatát vívott egymással Máthé Dominik (labdával) és Bánhidi Bence (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ
A-CSOPORT
PICK SZEGED–ELVERUM (norvég) 30–34 (15–19)
Szeged
, 2800 néző. V: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
SZEGED: Mikler R. – B. Radivojevics 5 (4), Garciandia, Martins 5, BÁNHIDI 6, Bodó 2, Blonz 1. Csere: Alilovic (kapus), Henigman, MACKOVSEK 5, Sostaric 3, ifj. Rosta M. 1, Frimmel 1, Tönnesen 1.
Edző:
Juan Carlos Pastor
ELVERUM: IMSGAARD – Lien 2, MÁTHÉ 6, Fingren, E. Johansson 3, Langaas 2, HELDAL 5. Csere: Fries (kapus), T. GRÖNDAHL 9 (4), PETTERSEN 4, Solstad 2, Hedberg 1, Moen Nilsen.
Edző:
Börge Lund
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 7. p.: 4–3. 11. p.: 5–8. 15. p.: 9–9. 22. p.: 11–15. 26. p.: 15–15. 28. p.: 15–17. 32. p.: 15–20. 37. p.: 19–21. 42. p.: 21–26. 47. p.: 24–28. 52. p.: 26–31. 57. p.: 30–33.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/4
Juan Carlos Pastor:
– El kell ismernem, nem volt esélyünk a győzelemre a remek napot kifogó Elverum ellen. Amikor az első félidő hajrájában egyenlítettünk, felcsillant ugyan a remény, ám a szünetig újra vezetett, sőt négygólosra növelte előnyét ellenfelünk. Sok problémával küzdöttünk a mérkőzés folyamán, különösen a védekezésünk volt gyenge. Figyelmetlenségünkre jellemző, hogy a kipattanó labdákat rendre nem mi szereztük meg, mi több, ezekből gólokat lőttek Máthé Dominikék. Nem jött jól a válogatott szünet, de ezzel együtt kell élnünk, és mielőbb vissza kell találnunk a győztes útra.
Börge Lund: – Magas hőfokú, sportszerű meccset játszottunk a nagyon erős Szegeddel. A mi malmunkra hajtotta a vizet, hogy az ellenfél két szlovén klasszisa, a beálló Matej Gaber és az irányító Dean Bombac sérülés miatt nem léphetett pályára. Csapatom minden dicséretet megérdemel, mert hatalmas energiát mozgósított, agresszíven védekezett, és a támadójátéka is színes volt.

Síri csend honolt az Újszegedi Sportcsarnokban, mielőtt rázendített volna az a kilenc elverumi szurkoló, akik több mint 2200 kilométert tettek meg, hogy a helyszínen buzdítsák kedvenceiket. A norvégoknak minden okuk megvolt az örömre, mert harmincpercnyi játékot követően 19–15-re vezettek a Pick Szeged elleni csoportmérkőzésen a Bajnokok Ligája negyedik fordulójában.

Pedig a hazaiak jól álltak magabiztosság terén, a BL egyetlen veretlen csapataként ráadásul amolyan önbizalom-növelő győzelemben bizakodtak a kezdés előtt, ehelyett az első félidőben szinte végig alárendelt szerepet játszottak. Az északiak ezzel szemben olyan elszántak voltak, hogy még a nem éppen égimeszelő Kasper Lien is földre vitte a nála másfél-két fejjel magasabb, 43 kilóval nehezebb szegedi beállót, Bánhidi Bencét...

A vendégek egyébként nemcsak jól, erőszakosan védekeztek, hanem szebbnél szebb támadásokat is vezettek: a bevonuláskor hatalmas ovációt kapó, a következő idényt már a francia PSG-ben kezdő Máthé Dominiktól indult minden labda, és eleinte az akciók befejezését is magára vállalta, majd amikor edzője leültette a kispadra pihenni, nemhogy visszaesett volna az Elverum játéka, de mintha jobban fel is pörgött volna.

Juan Carlos Pastor ugyan hamar elkezdte forgatni együttesét, ám a rossz napot kifogó Tisza-partiaknál ezúttal semmi sem működött. Sőt! Ha nem kapja el a fonalat Mikler Roland a kapuban, már az első játékrészben kinyílhatott volna az olló.

Mínusz négyről kellett volna felállnia a második játékrészben a magyar bajnoknak, de erre tulajdonképpen esélye sem volt, a skandinávok szinte végig kézben tartották a találkozót. A zseniális Máthét például nem lehetett kizökkenteni, pedig Nik Henigman után Bánhidi is megpróbálta, ám válogatottunk jobbátlövője ezen az estén tarthatatlan volt, csakúgy mint, csapattársa, a mindössze 20 éves irányító, Tobias Gröndahl, míg a kapuban remekelt a 18 lövést hárító Emil Imsgard. A csongrádiaknál talán csak Bánhidi égett üzemi hőfokon, a sérült szlovén Dean Bombacot nem sikerült a portugál Miguel Martinsnak pótolnia irányítóposzton, míg az előre lesajnált Elverumban szinte mindenki átlagon felüli teljesítményt nyújtott, így a gyors, tetszetős kézilabdával kirukkoló norvégok teljesen megérdemelten nyertek 34–30-re.

A sebek nyalogatására nincs sok idő, ugyanis jövő héten a négyszeres BL-győztes német Kiel otthonában ennél csak nehezebb dolga lesz a Pick Szegednek...

ESEMÉNYEK

60. perc: EZZEL VÉGE IS A MÉRKŐZÉSNEK, 34–30-RA NYERT AZ ELVERUM!

60. perc: Radivojevics kihagyja a kiállítás miatt kapott hetest, és még Imsgard is véd egyet a végére.

60. perc: Máthé Dominik
nem teszi le időben a labdát a játékvezetők fújása után, piros lap a „jutalma”.

58. perc: Johansson
bombázza oda a labdát Mikler háta mögé – 30–34.

57. perc: Frimmel
első gólja is megszületik – 30–33.

56. perc: még egy norvég időkérés a végére.

55. perc: Martins
szerzi meg az ötödik gólját tizenegy kísérletből – 29–33.

55. perc: Gröndahl
eredményes immár kilencedszer – 28–33.

54. perc: Mackovsek
újra betalál, 28–32.

53. perc: Mackovsek
szépít, Pettersen azonnal válaszol – 27–32.

51. perc:
megint Máthé Dominik találja meg az utat támadásban, 26–31 már. Ez a norvégok magyar válogatott játékosának hatodik gólja.

50. perc:
még mázlijuk is van a norvégoknak: Mikler kivédi Gröndahl hetesét, de a kipattanót már bevágja a vendégek játékosa. 26–30.

49. perc: Fingren
ráadásul ki is áll két percre.

49. perc:
Mikler véd nagyot, a túloldalon Bánhidi ejtése bepattan Imsgaard kezéről! 26–29.

49. perc: Sostaric
állítja vissza a négygólos különbséget, 25–29.

48. perc: Pettersen
lő laposan, ez is bemegy. 24–29.

47. perc: Tönnesen
szépít, ma először eredményes – 24–28.

46. perc: Máthé
gyönyörű dobócsellel veri át a szegedi védelmet, Alilovic tehetetlen – 23–28.

44. perc: hosszú Elverum-támadás után Máthé talál be átlövésből, Tönnesen passza után Mackovsek gyorsan válaszol egy szemet gyönyörködtető kínaival. 23–27.

43. perc:
hetest dobhat a Szeged, Radivojevics ezt is bedobja. 22–26.

42. perc: időt is kér
Juan Carlos Pastor.

42. perc:
hiba támadásban, Gröndahl jön és lerohanásból bedobja a huszonhatodikat. 21–26.

41. perc:
Bánhidi belül védekezik, Gröndahl dobja be a hetest. 21–25.

40. perc: Heldal
fut be a szélről, nagy labdát kap, be is dobja – 21–24.

39. perc: Mackovsek
ugrik fel, szép átlövésgól a vége – 21–23.

38. perc: Martins
dob nagy gólt átlövésből, viszont sajnos Gröndahl azonnal megtalálja a lyukat a szegedi védelemben. 20–23

37. perc: Martins
harcol meg az újabb szegedi gólért, ám Máthé gyorsan válaszol. 19–22.

36. perc:
Gröndahl kapu fölé pattintja a hetest!

36. perc:
Bánhidi és Máthé között akad némi nézeteltérés utóbbi második látványos esése után. Néhány másodperccel később másik eset miatt Bánhidi leül két percre, és hetest is dobhat az Elverum.

35. perc: Mackovsek
találja meg a rést a norvég pajzson – 18–21.

34. perc: Bánhidi
dob gólt lerohanásból, Johansson azonnal válaszol. 17–21.

32. perc:
Bánhidi is kiharcol egy hetest, Radivojevics be is lövi. 16–20.

32. perc:
Máthé remek átadása után Langaas harcol ki hetest. Jön Alilovic, hátha, de Gröndahl bedobja. Először öt gól a különbség – 15–20.

31. perc: KEZDŐDIK A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ! Az Elverumé az első akció lehetősége.

30. perc: Gröndahl
lövi ki a bal felső sarkot, Martins nem tud gólt dobni a fennmaradó néhány másodpercben. VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, 15–19 ODA!

29. perc:
Rosta befordulásánál nem fújnak, Solstad dob gólt lerohanásból – 15–18.

28. perc: Hedberg
talál be a szélről, megint kettővel megy az Elverum – 15–17.

27. perc:
Bodó lövése talán kissé korai, Heldal használja ki a lehetőséget a túloldalon. 15–16

26. perc: időt is kér
az Elverumot irányító Raymond Hamar.

26. perc: ERRŐL VAN SZÓ! Remek szériát hoz össze a Szeged: Mikler kétszer is hárít, először Tönnesen passza után Sostaric eredményes, majd Rosta fordul be és szerez gólt! 15–15!

25. perc: Sostaric
elöl is hozzáteszi most a magáét – 13–15.

24. perc:
Miklerre nem lehet panasz, ezúttal Moen Nilsen kísérletét hárítja, majd Sostaric bravúrosan gyors reakcióval összeszedi a kipattanót.

22. perc: Bánhidi
betalál, Mikler hárít a túloldalon – 12–15.

22. perc: Gröndahl
szerzi meg az újabb norvég gólt hetesből. 11–15

20. perc: Pettersen
újabb gólt szerez, ezzel visszaáll az Elverum háromgólos előnye. 11–14

19. perc:
Bodó remekül teszi le a labdát a bal szélre, ám Frimmel lövését Imsgaard hárítja.

19. perc: Bánhidit Lien
próbálja megfogni kevés sikerrel, két percre kiáll a norvégok hetese.

19. perc:
Juan Carlos Pastor eddig várt, jön az időkérés.

18. perc: Lien lövi ki a jobb felső sarkot, a sikertelen szegedi kínai után Pettersen dob még egy norvég gólt. 11–13.

17. perc: Radivojevics
dobja be a hetest – 11–11.

16. perc: Tönnesen
sajnos kiáll két percre, Gröndahl ki is használja – 10–11.

16. perc: Bodó
tüzel hatalmas erővel – 10–10.

15. perc:
mindkét kapus véd egyet-egyet, végül Heldal dobja be – 9–10.

15. perc:
Mikler ziccernél mutat be bravúrt, Bánhidi teszi meg a felzárkózás utolsó lépését – 9–9.

13. perc: Radivojevics
szépít, majd Bodó is lő egy nagy gólt – 8–9.

12. perc:
három gól is esik gyors egymásutánban, Solstad, Martins és Lien találata után 6–9.

10. perc: Blonz
kozmetikázza az eredményt, de Johansson gyorsan válaszol a túloldalon – 5–7.

10. perc:
ráadásul Bánhidit kiküldik két percre.

10. perc: Langaas
talál be Máthé passzából, 4–6.

9. perc: Heldal
találatával most a vendégek kerülnek előnybe – 4–5.

8. perc: Langaas
a saját lövésének kipattanóját szedi össze, 4–4.

7. perc:
Bodó ad parádés labdát Bánhidinek, újra vezet a Szeged. 4–3

6. perc: Máthé
tüzel jól ismét, 3–3.

5. perc: Martins
is eredményes, 3–2 ezzel már.

5. perc: Máthé Dominik
is beköszön, 2–2.

4. perc: Bánhidit
gyötrik, de őt ez nem zavarja meg – 2–1.

3. perc:
Máthé passzából Gröndahl egyenlít. 1–1

2. perc:
máris megvan Mikler első védése, ám Garciandia elpasszolja magát támadásban.

2. perc:
Martins harcol ki hetest középen, Radivojevics vezetést szerez. 1–0

1. perc: KEZDÜNK! A Szeged kékben, a norvégok fehérben – a magyar csapaté az első támadás.

ELŐZMÉNYEK (Vincze Szabolcs)

Juan Carlos Pastor rutinos együttesét eddig senki sem tudta legyőzni a szezonban, a BL-ben a Montpellier-ben elért döntetlen után a PPD Zagrebet és a Meskov Bresztet verte meg. Nem szabad, hogy gondot jelentsen a két pont itthon tartása a norvég Elverum ellen sem.

A vendégek alaposan kicserélődtek a nyáron, és inkább gyengültek, mintsem erősödtek: Japánba ment levezetni a 37 éves, háromszoros olimpiai bajnok francia jobbszélső, Luc Abalo, és éppen Szegedre igazolt a fiatal norvég válogatott balszélső, Alexander Blonz.

A Tisza-partiaknál jóval gyengébb játékerőt képviselő norvég együttes egyik legerősebb pontja a magyar válogatott jobbátlövő, Máthé Dominik, akit a Szeged is csábított, de ő a következő évadban máshol lép szintet, a PSG csapatánál folytatja a pályafutását.

A Szegednek hoznia kell a mérkőzést, mert a legerősebb csoportellenfelek (Kiel, Aalborg) a következő két fordulóban jönnek, a kisebb meccsekből pedig ki kell hoznia mindent, hogy a csoport első két helyének valamelyikén végezzen, amire reális esélye van.

A Szeged története során eddig négyszer játszott az Elverum ellen, és mind a négy összecsapást megnyerte, legutóbb egy éve 36–27-re győzött hazai pályán. Nyáron ráadásul itt edzőtáboroztak a norvégok, és mindkét találkozójukon a Szeged volt a jobb.