Újabb fontos győzelem: nyert a Porto ellen a Veszprém

BACSKAI JÁNOS (percről percre), VINCZE SZABOLCS (összefoglaló)BACSKAI JÁNOS (percről percre), VINCZE SZABOLCS (összefoglaló)
2021.10.14. 20:35
Újabb győzelmet aratott a Veszprém (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Telekom Veszprém 30–23-ra győzött az FC Porto otthonában.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ
B-CSOPORT
FC PORTO (portugál)–TELEKOM VESZPRÉM 23–30 (10–16)
Porto
, 1700 néző V: Baumgart, Wild (németek).
PORTO: Marques – AREIA 5 (2), Mbengue 1, R. SILVA 6, Iturriza 3, Fernandes 1, Valdés. Csere: MITREVSZKI, Frandsen (kapusok), Sliskovic, Cruz 1, Salina 2, Magalhaes 2, D. Silva, Alves 1, Oliveira 1. Edző: Magnus Andersson
VESZPRÉM: CORRALES – Gasper Marguc 5 (4), J. Omar 4, SIPOS A., B. BLAGOTINSEK, LAUGE 2, Strlek 1. Csere: NENADICS 8, A. Nilsson 2, Maqueda 3, MAHÉ 4, Lékai, Ligetvári 1, Lukács P., Ilic Z. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–3. 13. p.: 1–6. 17. p.: 3–9. 24. p.: 7–14. 28. p.: 10–14. 37. p: 11–19. 42. p.: 14–21. 49. p.: 21–24. 55. p.: 21–29.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4

Nem is kezdhetett volna jobban a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata az FC Porto otthonában a Bajnokok Ligája negyedik fordulójában. Momir Ilics együttese 6–1-es rohammal indított, a megint ihletett formában védő Rodrigo Corrales pedig az első kilenc lövésből ötöt megfogott, és bár a portugálok, ha kicsit késve is, de felébredtek, ez a különbség tartósnak bizonyult a két gárda között, ugyanis a vendégek sem vettek vissza a tempóból.

Az első félidő statisztikái beszédesek voltak, a hazaiak úgy adták el a labdát, mintha az edzőjük utasításba adta volna, és mindössze 38 százalékos hatékonysággal támadtak, szemben a veszprémi 62 százalékkal. Előbbi ezen a szinten borzalmasan kevés, az első félidő úgy lett 16–10-zel a veszprémieké, hogy simán lehetett volna több is, ha jobban figyelnek a támadásoknál.

Bár a szünet után a Porto fel tudott jönni három találatra, és tíz perccel a vége előtt úgy tűnt, mintha lenne ereje felzárkózni is, Ilics a lehető legjobbkor kért időt, a zseniálisan játszó, nyolcgólos Petar Nenadics vezette Veszprém jól hajrázott, és magabiztosan, 30–23-ra nyerte meg négyből a harmadik csoportmeccsét a Bajnokok Ligájában.

A csoport többi mérkőzésén:
Barca (spanyol)–Dinamo Bucuresti (román) 36–32 (19–14)
PSG Handball (francia)–HK Motor Zaporizzsja (ukrán) 40–32 (19–14)

8. Flensburg (német)413100–117–171

18 védés ma: Corrales lett a meccs legjobbja.

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Iturriza még balhézik egy sort, Lukács ziccerben megy kapura, de szerelik.

58. perc Iturriza bevetődik, öt méterről lő, de Corralesen nem fog ki ezúttal! Lukács ziccere a kapusé.

57. perc Nilsson ziccert ront, Oliveira a földön fekve is eredményes. Ilic lő egy döngő kapufát átlövésből.

56. perc Jahja következő lövése gól, kapus ide vagy oda. Iturriza lő még egy sistergős bombagólt jobb szélről.

55. perc Lauge remek védekezése után üres kapus gólt szerez Mahé, ezzel eldőlt. 21–28!

54. perc Rui Silva távolija Corralesé, Jahja a jobb szélről eredményes a kontra végén, remek csel után.

53. perc Blagotinsek megúszta, majdnem hetes és két perc... de nem lett az.

53. perc Nenadics tízméteres rakétáját fogja ezúttal Mitrevszki a léc alatt.

52. perc Corrales hárítja Magalhaes felugrásos bombáját!

51. perc Hazai időkérés!

51. perc Marguc
most a szélről eredményes, Maqueda nagy harcai után. 21–26!

50. perc Marguc ballal ezúttal a bal alsóba talál. Öt per öt neki, négy büntetőből.

50. perc Lauge passza túl kemény, elejti Nenadics, Fernandes könnyű gólt szerez, majd hetes Nenadics a lécen csattanó lövése után, belül védekezésért.

48. perc Rossz támadások, Nenadics megvillan, jobbal nyolcról a kapuba lő, futtában. Zseniálisan kézizik ma. Mahé a bal szélről eredményes, előtte Salina volt eredményes, utána Iturriza, mindketten középről, beugrásból. 20–24!

47. perc Cruz és Strlek ziccert ront, Rui Silva Corrales füle mellett a kapuba talál, Maqueda eladja, Rui Silva a hatosig gyalogolhat. Magyar időkérés azonnal. 18–22

44. perc Marguc ballal a jobb alsóba talál. Négy per négy neki.

44. perc Maqueda az emberhátrány legvégén kiharcol egy hetest, kettő perc ráadásul Magalhaesnek!

44. perc Rossz támadás itt, Iturriza-ziccer ott, 16–21!

42. perc Blagotinsek kap két percet Rui Silva ellökéséért.

A hazaiak 47, a magyarok 60 százalékos eredményességgel dobnak ma kapura.

42. perc Iturriza és Maqueda gólváltása következik.

41. percNenadics a földről is eredményes, jó tíz méterről, középre, a léc alá. BOMBAGÓLLAL 12–20! 8 lövés, 7 gól a légióstól.

40. perc Alves eredményes a jobb szélről, Strlek mellől. Aki kap két percet, odacsapott.

39. perc Strlek lövése nem az igazi, kétszer véd azonban Corrales, kétszer is a hatos vonalról lőttek neki. Zseniális!

37. perc Marguc tekerése sebészi pontosságú. 11–19

35. perc Nenadics a földről is eredményes, nyolcról mellen találja a kapust, becsorog. A másik oldalon dr. Sipos tart szakrendelést védekezésből, de Magallanes eredményes végül, Lauge azonnal kiharcol egy hetest a másik oldalon.

34. perc Kihagyott ziccerek halmaza aztán. Blagotinsek meg sapkát ad a felugorva lövő Magalhaesnek, micsoda jelenet! És Corrales fogja Rui Silva közelijét!

31. perc Egy varázslatos testcsel utáni Nenadics-góllal, majd egy pazar Corrales-védéssel. Vállal!

31. PERC FOLYTATJUK!

A hazaiaknak nincs olyan játékosa, aki győzött volna a Veszprém ellen, a veszprémiek közül nincs olyan, aki kikapott volna a Portótól...

Ez a hét mérkőzése az EHF szerint, két négypontos csapat között. De a csoport elején álló négyesből egyedül a Portónak van negatív gólkülönbsége.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc
Az utolsó támadást elvariálja a Veszprém.

29. perc Maqueda a védekezésben is remek, Nilsson végigfut a pályán a hatosig: 10–16!

28. perc Pocsék támadás és szellős védekezés, Areia eredményes, de Maqueda betörése után a jobb alsó sarokba a labda. 10–15!

28. perc Sipos odalép, hazai hetes. Rodrigues ezt sem rontja el.

27. perc Ligetvári bombáját kirúgja Mitrevszki, de lökték a magyar játékost, majd Marguc ront a jobb szélről.

27. perc Veszprémi időkérés.

26. perc Rossz a támadásunk, Magalhaes a második ziccerét nem tolja el a másik oldalon. 8–14

25. perc Cruz és Magalhaes lövését is fogja Corrales.

A két gárda eddig két alkalommal találkozott egymással a Bajnokok Ligájában, a 2019–2020-as idényben mindkétszer a Veszprém diadalmaskodott, otthon 38–28-ra, idegenben pedig 31–24-re múlta felül a Portót.

24. perc Laugét hagyják felugorni, jobbal hétről a bal sarokba lő, a védőt elsöpörte, a kapus beleért, de nem foghatta. Marguc csodás védekezése után Mahé üres kapuzik: 7–14!

22. perc Cruz lő gólt jobbról, de nem szélről, rossz magyar támadás aztán. És egy szép hazai gól.

21. perc Lauge passzát Nilsson a kapusba vágja, Corrales ismét fogja Iturriza közeli ziccerét, kontra, Nilsson eredményes. Aztán jó védekezés után Mahé is gólt dob bevetődve. 5–12!

18. perc Maqueda is a pályán, átlövése becsusszan a jobb alsóba a kapus lába között, előtte azonban Rodrigues, utána Valdés eredményes szép támadás után.

17. perc Corrales ihletett formában, Rodrigues bevetődése után is kirúgja a labdát a jobb alsó elől!

16. percNilsson megindul középen, nincs, aki elé állna, két gyors gól egymás után. És parádés védekezés, Nenadics passzát Strlek az üres kapuba vágja balról, jobbal, hét méterről.

14. perc Marguc büntet egy belül védekezést, de Rui Silva megrohanja sikerrel a magyar falat. És meg is találja rajta a rést.

13. perc
Kapus nélkül a portugálok, hétméteres, Jahja belül védekezett. Rodrigues keze nem remek meg. 2–6!

13. perc Hazai időkérés.

13. perc Sok jó passza után Lauge a földről jobbal a bal alsóba talál nyolcról, középről, mestermunka! 1–6!

12. perc Mbengue nagyon bátor, a kilencesről próbál szerencsét, Corrales számít erre.

11. perc Sliskovic átlövése és Nenadics bevetődéses lövése is a kapusé.

10. perc Rossz hazai lövés, Corrales-bravúr, Blagotinsek-bravúr, Iturriza kedve elmegy lassan a meccstől... De Jahja távolija az új kapusé, Mitrevszkié.

9. perc Hazai kapuscsere.

9. perc Hazai időkérés.

8. perc Lauge passzát Jahja a lécre vágja tíz méterről, ballal, a "szokásos" rossz bejátszás után magyar kontra, Jahja a másik, azaz a bal felsőbe lő beugrásból.

7. perc Nenadics nagyon pörög ma, középről, felugrásból eredményes, labda a jobb alsóban. 1–4!

6. perc Sárga lap mutatja, Blagotinsek nem a bírók szíve csücske ma... Rodrigues felugrásból eredményes aztán.

5. perc Újra remek a védelem, Sipostól, Jahja meglép, a hatosig gyalogol, nem is rontja el a ziccert!

4. perc Nenadics futtából meglepi kissé jobbról, nyolcról a hazai kapust, a bal csípője mellé lő, 0–2!

2. perc Újabb Corrales-bravúr, Rui Silva felugrásból lőtt, majd Rui Silva lő a lécre a szaggatottról. Elöl szabálytalan aztán Blagotinsek.

1. perc Valdés lövését fogja a kapusunk, Corrales, Nenadics áttörése remek, a célzás még jobb, 0–1!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Jó jel. 120 magyar drukker is a stadionban.

Rossz előhang. A norvég Elverum meglepetésre 34–30-ra legyőzte a Pick Szegedet a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

Ilicsnek a kapuban, a középső posztokon és a védekezésben is megvannak a megfelelő emberei, így viszonylag nyugodtan várhatja a portói mérkőzést.

A nyáron kinevezett Ilicsnek óriási segítség a taktikai variációk miatt a világ- és Európa-bajnok dán Rasmus Lauge visszatérése, a szélekkel azonban gondban van, Dejan Manaszkov súlyos sérülése miatt be kell tömködnie a lyukakat, mert jelenleg mindkét oldalon egy-egy rutinos játékos áll csak a rendelkezésére, a bal oldalon Manuel Strlek, a jobb oldalon pedig Gasper Marguc – igaz, egyikük teljesítményére sem lehet panasz.

Magnus Andersson csapatából távozott a rutinos német beálló, a kétméteres Manuel Späth, és a Szegedet választotta a tehetséges fiatal irányító, Miguel Martins. Ennek ellenére hibátlanul állnak a portugál bajnokságban, és a BL-ben is ugyanolyan a mérlegük, mint a Veszprémnek (2 győzelem, 1 vereség), így egyelőre úgy tűnik, nem lett gyengébb a keret az érkező portugál és kubai játékosokkal.

Momir Ilics együttesének nagy lendületet adhat, hogy hazai pályán győzött a két óriás, a PSG és a Barca ellen, de a Kielce otthonában is egyenrangú partnernek bizonyult. Az FC Porto ellen nehezebb dolga lesz a Veszprémnek, mint a Szegednek az Elverum ellen, de jó esélye van elhozni a két pontot Portugáliából.

Lékai Máté pont ilyen kemény mérkőzésre számított. „Nyilván voltak sérültjeik, de mindig az adott csapatot kell megverni. Óriási küzdelem volt a pályán, még azt is elbírta a Veszprém, hogy én is pályára léptem. Sajnos gyenge teljesítményt nyújtottam, nem tudtam segíteni, de ezért vagyunk jó csapat, mert mindig van, aki átlendítsen a holtponton. Lehet, a következő mérkőzésen fordítva lesz. Az a lényeg, hogy csapat legyünk, küzdjünk a végsőkig. Rengeteg hiba volt a mérkőzésen, rengeteg labdaeladás, hoztunk rossz döntéseket, de a küzdésnek ez lett az eredménye.”

Ligetvári Patrik szerint a meccs végi izgalmak miatt néhányan megőszülhettek Veszprémben. „Nagyon hullámzó volt a mérkőzés, de ez egy ilyen szintű ellenféllel szemben benne is van. A Barcelonával játszottunk, azt sem tudom, mikor kapott ki legutóbb. Nagyon jól játszottunk, a védekezésünk az első félidőben kimagaslóan jó volt remek kapusteljesítménnyel, amiből le tudtuk rohanni őket. Voltak hibáink, de ezeket ki kell javítanunk. Legyőztük a világ legjobb csapatát, ebből tudunk erőt meríteni.”

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában a Veszprém a címvédő Barcelonát fogadta, és remek játékkal egy góllal legyőzte. Az első félidőben szerzett négygólos előny a szünet után hátrányba fordult, de a végjáték a magyar csapaté lett.

A Veszprém keretében Manuel Strlek maradt a balszélső posztra, régebben az irányító Kentin Mahé is játszott kényszerből a bal oldalon.

Manaszkov 2017 óta erősíti a Veszprémet, a mostani idényben tíz mérkőzésen összesen 27 gólt szerzett. A hétfői bajnoki találkozón kilencszer talált be.

A 29 esztendős északmacedón játékos hétfőn a Fejér-B.Á.L. Veszprém ellen 37–25-re megnyert NB I-es mérkőzésen sérült meg. A handballveszprem.hu tájékoztatása szerint Manaszkovnak elszakadt az elülső keresztszalag a térdében, ráadásul az oldalsó keresztszalag és a porc is sérült. A balszélsőre operáció és több hónapos kihagyás vár.

Térdszalagszakadás miatt meg kell műteni Dejan Manaszkovot, a Telekom Veszprém kézilabdázóját – adta hírül a bakonyiak hivatalos honlapja.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A PORTO–VESZPRÉM MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!