Férfi kézi NB I: könnyedén verte városi ellenfelét a Veszprém

V. J.V. J.
2021.10.04. 19:44
Fotó: Szabó Miklós, archív
A Telekom Veszprém 37–25-re legyőzte városi ellenfelét, a Fejér-B.Á.L. Veszprémet a férfi kézilabda NB I hétfői játéknapján.

A fiatalok szerepeltetése és a hosszú sérülésből felépülő Rasmus Lauge formába hozása volt a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatának két fő célja a városi derbin, az ellenfél, a Fejér-B.Á.L. Veszprém edzője, Tombor Csaba azt ígérte, nem adják olcsón a bőrüket, mindent megtesznek, hogy megnehezítsék neves ellenfelük dolgát. A meccs csak 4–4-ig volt szoros, ezt követően a „vendégcsapat” fokozatosan átvette a játék irányítását és gyors, precíz támadásokkal egyre növelte a különbséget, a játékrész végére tizenegy volt közte.

A szünet után sem változott a játék képe, a házigazdák helyzetkihasználása valamelyest javult, ám ez kevés volt a felzárkózáshoz. A Telekom Veszprém végig vezetve, magabiztos sikert aratott, amit beárnyékolt Dejan Manaszkov térdsérülése. Dörnyei Borisz, a Telekom Veszprém fiatal szélsője a találkozót követően úgy fogalmazott, nagyon élvezték a mérkőzést, a veszprémi derbi különleges hangulatú volt, Fazekas Gergő, a „kis” Veszprém irányítója kicsit csalódott volt a sok kihagyott helyzet miatt, azonban úgy vélte, az ilyen összecsapásokon lehet igazán tanulni.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–
TELEKOM VESZPRÉM 25–37 (12–23)
Veszprém Aréna, 1000 néző. V: Horváth P., Marton B.
FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM: Borbély – Tóth P., Széles 2, Bugyáki, Vajda 1, Fazekas G. 3, Hári. Csere: Podoba (kapus), Éles B. 5 (2), TÓTH J. 2, Somogyi B. 2, Szmetán P. 2, Kurucz 3, Kristóf M. 1, SEREGI 4 (2), Tóth Márton. Edző: Tombor Csaba
TELEKOM VESZPRÉM: CUPARA – Gasper Marguc 3, Omar 3, Lékai 1, A. Nilsson 7, Lauge 2, MANASZKOV 9 (1). Csere: Corrales (kapus), Sipos 2, Nenadics, MAQUEDA 4, Ligetvári 2, Lukács P. 1 (1), Mahé 3, Ilic Z., Dörnyei. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása: 5. perc: 3–3. 6. p.: 4–3. 8. p.: 4–6. 15. p.: 7–12. 20. p.: 11–17. 28. p.: 11–20. 38. p.: 16–26. 45. p.: 17–30. 53. p.: 23–33. 57. p.: 24–37
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Tombor Csaba: – Örülünk, hogy ellenfelünk komolyan vett minket. Célunk az volt, hogy tovább építsük magunkat, ezért mindent meg is tettek a játékosaim, ám sok helyzetet hagytunk ki, szebb lett volna az eredmény, ha ezeket értékesítjük, de ebből is lehet tanulni. Remélem, Vajda Huba az összes vaktöltényét ellőtte, ilyen rosszul még nem játszott. Látszott, hogy a Veszprém BL-ritmusból érkezett, a második félidőben javultunk, az már vállalható volt, erre kell építenünk a továbbiakban.
Momir Ilics: – Nagyon elégedett vagyok, jó volt a hozzáállásunk, így újabb lépést tettünk előre. Komolyan vettük ellenfelünket, hosszú idő után végre a fiatal magyar játékosoknak is lehetőséget tudtam adni. Nagyon remélem, nem súlyos Dejan Manaszkov térdsérülése.

1. Szeged 6 6 229–140 +89 12
2. Veszprém 4 4 140–97 +43 8
3. Balatonfüred 4 3 1 116–99 +17 7
4. Gyöngyös 4 2 1 1 107–98 +9 5
5. Veszprémi KKFT 4 2 2 116–124 –8 4
6. Tatabánya 4 2 2 105–116 –11 4
7. NEKA 4 2 2 102–117 –15 4
8. Budakalász 5 1 2 2 118–135 –17 4