Egyre nehezebb helyzetben: kikapott a Szeged a PSG-től

2021.02.06. 19:50
A Mol-Pick Szeged 32–29-re kikapott odahaza a PSG-től a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK MEG! (Fotó: Árvai Károly)

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
A-CSOPORT, AZ 1. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
MOL PICK SZEGEDPARIS SAINT-GERMAIN (francia) 29–32 (17–16)
Szeged, zárt kapuk mögött. V: Panzics, Moszorinszki (szerbek)
SZEGED: MIKLER – Sostaric 3 (2), STEPANCIC 4, Bombac 3, BÁNHIDI 4, Mackovsek 4, J. Källman 4. Csere: Alilovic (kapus), Gaber, Kaspárek 1, Bodó 1, M. Stranovsky 1, J. Canellas 1, Henigman, B. Radivojevics 3. Edző: Juan Carlos Pastor
PSG: GÉRARD – STEINS 6, Kristopans 1, Morros, Toft Hansen 3, NAHI 6, M. HANSEN 10 (4). Csere: Genty (kapus), Solé 1, Kounkoud 1, Remili 2, Syprzak 2, Grebille. Edző: Raúl González
Az eredmény alakulása. 4. perc:
2–0. 7. p.: 4–1. 13. p.: 8–5. 19. p.: 11–7. 22. p.: 11–11. 27. p.: 15–14. 32. p.: 17–18. 39. p.: 22–21. 43. p.: 23–24. 49. p.: 26–26. 50. p.: 26–28. 55. p.: 26–30. 57. p.: 28–30
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4
Juan Carlos Pastor: –Nagyon sokat kell még gyakorolnunk a védekezésünket. Főleg a második félidőben hibáztunk hátul, amikor fáradni kezdtünk. Támadásban jók voltunk, lőttük-kaptuk a gólokat, de a végén nem jöttek a védések nálunk, ezért nem tudtuk visszavenni a vezetést. Nem álltunk még össze, időre van szükségünk. Hétfőn derül ki, hogy Luka Stepancic sérülése mennyire súlyos.

Továbbra is sok a talány a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában, miután a tabellán harmadik fehérorosz Meskov Breszt már tíz mérkőzésnél jár, az északmacedón Vardar hatnál. A német Flensburg és a lengyel Kielce valószínűleg automatikusan a legjobb nyolc közé jut, a párizsiak pedig azzal a tudattal léphettek pályára Szegeden, hogy meg kell táltosodniuk a hátralevő nyolc mérkőzésen...

Természetesen a magyar csapat is tartja magát ahhoz, hogy a cél a kölni négyes döntő, és vezetett is a félidőben a Szeged a világklasszisok sorát felvonultató PSG ellen. Mikler Roland volt a mezőny legjobbja, és ugyan a négygólos Luka Stepancic lesérült, de a többiek is kitettek magukért: pár meglepő bakiját Dean Bombac a nevéhez méltó gólokkal feledtette, Jonas Källman kifejezetten pimasz módon értékesítette pár ziccerét. Ugyanakkor bosszantó hibákat követett el a Szeged támadásban, a hazai kapu előtt pedig többször is magányosan álldogálhatott Mikkel Hansen, és ez nem sok jót jelent az illetékes álmoskönyvek szerint.

A magyar csapat szerencséjére hiányoztak a Karabaticok a szintén tartalékos ellenféltől, amely magángéppel repült el Szegedre a mérkőzésre, amely után azonnal repült is haza. Röpködtek a nagy gólok sajnos Hansentől is, és Luc Steins is remekelt, rendre fontos gólokat dobott.

De így sem tudtak ellépni a második félidőt gyengén kezdő Szegedtől, amelyben mindig akadt szerencsére valaki, aki meg-megrázta magát öt percekre. A hajrá felé közeledvén a hazai kapufák és a szerb játékvezetők is összeesküdtek olykor a Tisza-partiak ellen, visszaesett a kapusok, Mikler és Mirko Alilovic teljesítménye is, a 31. és az 56. perc között ketten összesen egy dobást fogtak!

Az 54. percben Dylan Nahi demoralizáló hatású gólt ejtett szélről, majd amikor már biztosnak tűnt a PSG győzelme, felszabadult a magyar csapat a lelki nyomás alól, gyorsan és könnyedén szereztek pár gólt Bánhidi Bencéék – aztán amikor felcsillant az esély az egyenlítésre, ismét jöttek a ki nem kényszerített hibák.

A BL-ben 18 mérkőzés után kapott ki újra hazai pályán a Szeged, és nem lett meg a sorozatban a 100. győzelme.29–32

8. Vardar Szkopje (északmacedón)6114160–171–113

Hogy Juhász Gyulát idézzük: „Ó Párizs, ó Párizs, tiéd ez a dal!”

(ehf.com)
(ehf.com)

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Hansen felugrása tanári, 29–32 lesz a vége.

58. perc Canellas lövést védi Genty, de szabaddobás. Megúsztuk. Kasparek nem figyel, de láb. Megúsztuk. Canellas lövését védi Genty, megúszta a PSG, már nemigen kap ki.

57. perc Hansen szélről Miklerre lő, onnan bepattan, de Bánhidi azonnal válaszol!

56. perc Feltámad a Szeged, szélről gólt lő Stranovsky!

55. perc Bánhidi és Nahi gólváltása, 27–30.

54. perc Bombac rossz lövése után visszaszerzi a labdát, remény? Bodónál belemenés.

53. perc Nahi hatgólos, a szélről demoralizáló módon emel a bal felsőbe Mikler fölött... 26–29.

52. perc Csak egy párizsi kapusa Syprzaktól, beállóból, üres kapuval a Szeged... Kasparek elszórakozza szinte, időkérés a vendégeknél.

51. perc Bodó sapkát kap felugrás közben, potya kiállítás Mackovseknek, de hetes nincs. 26–28

50. perc Mackovsek meg a kapufára lő ismét, Nahi szélről eredményes, hazai időkérés. Szedáló hatású beszéd Pastortól. Källmannak is kevés lehetett, nagyokat kiabál, biztatja társait.

Alilovic lemegy, 1 védése van ma.

48. perc Hansen üres kapunál elviszi a labdát, de megteheti... Mackovsek lő gólt a hatosról, tévednek a szerb sporik ide is, oda is. 26–26, de Steins ismét megvillan. Ördögi ma a kis holland.

47. perc Nem, nem két perc. Mackovsek meg balról a kapu tetejére lő... Ziccerből, de sima hetes volt. Az előbb a spori befújta a franciáknak az oldalhálót is...

46. perc Remili az oldalhálóba lő, Bombacot leüti az óriás Kristopans, két perc és hetes. Kapna most a szegedi nézőktől a párizsi, aki még vardarosként bemutatott nekik.

45. perc Radivojevics most a rövid sarokba lő szélről, 25–25. Kasparek ismét szép asszisztot tolt, Remili átlövése sem kutya.

43. perc Radivojevics szélről eredményes, Kasparek passza után. Amoda hetes, Bánhidi lökött, Hansen nem viccel.

41. perc Steins elugrik, mint a villám, Bánhidi kiharcol egy hetest. Sostaric a kaput sem találja el, méterrel mellé, ritka látvány ezen a szinten... Steinsnek megy ilyen távolságból, 23–24.

40. perc Mackovseknek felugrásból elég a jobb alsó is, 23–22!

39. perc Szép védekezés a Szegedtől végre. Hansen azonban nyolcról a jobb felsőbe rakétáz... Nyolcgólos.

37. perc Bombac most Källmannak adja fel, Nahi a vonalra lép ziccerben, Kasparek a bal felsőbe lő hétről, középről. 22–21!

36. perc Szép bejátszás Remilitől, Kounkoud ereményes beállóból, 19–20. Bombac meg Mackovseket szolgálja ki szépen. Remili azonnal eredményes, szélről tört be.

34. perc Steins passza után Toft Hansen ziccerik. Sejtik. Källman közelről meg Gerardba lő. Mikler is véd egy nagyot, Radivojevics üres kapura eredményes, egyenlő.

33. perc Canellas gólt dob emberhátrányból, 17–17. Tavaly a spanyol tízet szórt a PSG-nek, kellene ma is.

32. perc De legalább Bánhidi visszatért, Mackovsek azonban a kapufára lő. Nahi a szélről eredményes Hansen 15 méteres átadása után, először vezet ma a PSG!

31. perc Két perc Kaspareknek, hetes, Hansen bevarrja Halilovicnak. 17–17

31. PERC FOLYTATJUK!

A közelmúltban Mikler Roland, a horvát Mirko Alilovic és a szlovén Borut Mackovsek is Veszprémből igazolt a nagy rivális Szegedhez.

Szegedre Stanislav Kaspárek helyére érkezhet a sérült Luka Stepancic posztjára. Nem ez lehet az egyetlen mozgás a nyáron a két klub között. A portál ezzel arra utalhat, hogy a zuhanyhíradó szerint Kentin Mahé, a francia irányító szintén Szegedre szerződhet Veszprémből.

Kent Robin Tönnesen nyáron a Veszprémből a Szegedhez szerződik – írta meg a kézilabdás szakportál, a handball-planet.com. A jobbátlövő 2017 óta a Veszprém játékosa, de a bakonyi csapatnál nem mutatott olyan meggyőző játékot, mint a norvég válogatottban, amellyel 2017-ben világbajnoki ezüstérmes lett.

Sérülések is hátráltatták, ami miatt Jorge Maqueda és Jahja Omar kiszorította David Davis csapatából, az utóbbi időszakban már kevesebb szerep jutott neki.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 17–16!

30. perc Hansen passzát Stains beszórja, Canellas távoliját fogja a kapus.

Kollegánkat, Ale urat emlegették többen is.

30. perc Gaber kiharcol egy hetest emberhátrányból is! Sostaric a kapus lába alatt a léc alá pattintja. 17–15, párizsi időkérés.

29. perc Csodás támadás, Sole-góllal szélről, két perc Bánhidinek.

28. perc Bodó passzából bevetődik Bánhidi, hason fekve lő gólt, maga sem hiszi. 16–14

27. perc Stains lefordul Canellasról, 15–14. Stepancic az öltözőbe sántikál... 5 dobás, 4 gól.

26. perc Ó, Stepancic nagy gólt dob felugrásból, de rosszul ér földet, azonnal cserét kér. Mikler-védés után pocsék passz elöl Canellastól.

24. perc Stepancic lő kapusos-kapufás gólt, három másodperccel később hetes... Hansen szétlövi a jobb felsőt.

23. perc Canellas passzából Sostaric eredményes, Steinsnél belemenés, Morros nem állhat be a gyors támadás miatt. Stepancic szerencsés góllal használja ki, bepattant, de Hansen tizedmásodpercek alatt gólt lő, ismét Vajda János-i magányban. Négygólos, egy rontással. 13–12

22. perc A hatodik rossz támadás után talán időt kellene kérni, a kontrából egyenlítenek. Syprzak, beállóból. IDŐKÉRÉS. 11–11.

21. perc Bombac is ziccert ront, Hansen a jobb felsőbe lő a szaggatottról, földről. Egy közötte.

21. perc Hansenre nem figyelünk, köszöni szépen, 11–9.

20. perc Remek védekezés a Szegedtől, de lépés... Nahi büntet. Háromgólos.

19. perc Lassú hazai támadás, Bombac jobb híján nyolcról jobbal a léc alá lő. Ha már nem megy a forgás... 11–7

18. perc Elveszik Bodó gólját, szabaddobás és sárga Kristopansnak, így is rossz üzlet.

17. perc Bodó első lövése távoli bombagól, micsoda meccs. Kristopans felugrása sem semmi, 10–7.

16. perc Kegyetlen nagy felső sarkos góllal válaszol kissé jobbról Steins, Kasparek lövése mellé, Bombac meg kihagyja a kihagyhatatlant – de Mikler is megfogja Steins jó egy méterről érkező bombáját! KAPUSHŐSÖK KORA. És 9–6.

15. perc Sostaric védekezik szépen, Källman öregurasan beéri a labdát, két lábbal ugrik be Hansen orra előtt, és labda a jobb alsóban, 9–5.

15. perc Morros kapott egy pöpec kis turbánt, fehér a fehér mezhez.

13. perc Északi percek, Toft Hansen beugrásból, Källman a bal szélről eredményes. A párizsi lépegető, Kristopans szép gólpasszt ejtett. 8–5

12. perc Mackovsek repül, mint a pillangó, lő, mint egy bombázó, jobbal tízről talál a bal felsőbe. 7–4

10. perc Toft Hansen lő szép gólt, Bombac ziccert ront, Mahé egyedül mehet kapura, beugrik... MIKLER MEGFOGJA!

9. perc Hansen értékesíti a Steins által kiharcolt hetest. Bombac azonnal válaszol a szaggatottról felugorva, 6–3.

8. perc Sostaric ballal a bal alsóba talál, 5–2.

8. perc Morros a pályán, hetest hoz össze, ellökte Bombacot.

7. perc Mackovsek blokkolja Hansent, másodszor is, Källmann meg ziccerezhet, majd Nahi eredményes ismét szélről, 4–2.

6. perc Bombac eladja, de löki, megúsztuk. Stefancic betörés után oldalról lő surcos gólt, meglökik. Ápolni kell a védőt is, vérzik a feje Morrosnak. 3–1

5. perc Mikler-bravúr a szépítés és egy rossz hazai támadás után, Nahi volt eredményes, a ziccerező Hansennel meg kitolt a magyar kapus.

4. perc A második helyzetét begórja Bánhidi, 2–0, szép betörés és felugrás után.

2. perc Bánhidi helyzetet ront a másik kapu előtt, Steins meg az oldalhálóba lő Mikler mellett. 1–0

1. perc Szép Bombac-góllal, Mikler-védéssel. Az óriási Kristopans dobott ballal kilencről.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A 100. győzelmét arathatha ma a BL-ben a Szeged.

A hazaiak kék-fekete mezben és fekete nadrágban, a vendégek piros-fehér mezben és fehér nadrágban.

Szerb kettős vezeti ma a meccset.

A Szeged jelenleg a hatodik, míg a PSG a negyedik helyen áll a Bajnokok Ligája A-csoportjában.

A találkozóra az eredeti tervek szerint február 4-én, csütörtökön 18.45 órától került volna sor, de az EHF arról tájékoztatta a szegedieket, hogy a meccset két nappal később, szombaton 20 órától rendezik meg.

A 196 centiméter magas játékos a német Löwenben (2012–2016) és a dán Aalborgban (2016–2017) eltöltött évek után 2017-ben igazolt Szegedre, ahol a bajnokságban 278, a Bajnokok Ligájában 114 gólt szerzett a Tisza-parti együttes színeiben. Idén januárban közös megegyezéssel bontott szerződést a magyar klubbal, amelytől négy év után bajnokként és Magyar Kupa-győztesként távozott.

A 30 éves balszélső – aki hosszú ideje sérüléssel bajlódik – nem ismeretlen helyre érkezett, hiszen a Haukarból indult a pályafutása, 2008 és 2012 között három bajnoki címet és két kupát nyert a csapattal.

Visszatért hazájába a Szegedről távozó Stefán Sigurmannsson, aki 2024 nyaráig szóló szerződést kötött korábbi csapatával, a Haukarral.

A párizsiak remek lövőkkel, veszélyes szélsőkkel és erős beállókkal állnak fel – szinte minden posztra jut egy világklasszis. A hét a hat elleni játékuk semlegesítése fontos lesz, de nem verhetetlenek, ezt már bizonyítottuk többször. Ha jól működik a védekezésünk és a kapusteljesítményünk is rendben lesz, akkor tudunk könnyű, gyors gólokat szerezni. A hibákra figyelni kell, mert ezeket ellenfelünk könyörtelenül megbünteti. Juan Carlos Pastor, a Szeged edzője.

„Hosszú időt kellett kihagynom a bokaműtétem miatt, ezért biztosan beletelik néhány meccsbe, amíg formába lendülök – mondta a Nemzeti Sportnak a 30 esztendős Stepancic, akivel sérülése ellenére 2024-ig hosszabbított a Mol-Pick Szeged. – A testemnek először hozzá kell szoknia a sorozatterheléshez. A PSG ellen mindig különleges játszani, három idényt húztam le a franciáknál, a mai napig sok barátom van ott. Hogy milyen összecsapásra számítok? Az egyiptomi világbajnokságról visszatérők biztosan fáradtak lesznek, ezzel nem tudunk mit kezdeni, az európai és a nemzetközi szövetség sohasem nézte a játékosok érdekeit. Csak akkor van keresnivalónk a PSG-vel szemben, ha nem egyénieskedünk, hanem egymásért küzdünk, miközben nem ismerünk elveszett labdát. Még mindig tartom magam ahhoz, hogy a Szeged bejuthat a kölni négyes döntőbe. Lehet, a mostani út rögösebb, de azért dolgozunk, hogy ott legyünk a final fourban.”

A szegediek emlékeiben azonban tisztán él a tavalyi bravúros diadal, amikor a tízgólos Joan Canellas vezetésével mínusz hatról álltak fel, s 32–29-re nyertek hazai pályán a francia sztárcsapat ellen. A sikerben nem volt része a csongrádiak horvát válogatott jobbátlövőjének, Luka Stepancicnak, aki a találkozó előtti utolsó edzésen megsérült. Azóta eltelt egy év, a világbajnoki bronzérmes, Eb-ezüstérmes játékos volt klubja ellen játszhat újra a BL-ben.

Továbbra is nagy a „katyvasz” a Bajnokok Ligája A-csoportjában, miután a tabellán harmadik fehérorosz Meskov Breszt már tíz mérkőzésnél jár, miközben az idény első felében folyamatosan koronavírusos megbetegedésekkel küszködő északmacedón Vardar, a francia PSG és a Szeged által alkotott trió csak hatnál. A német Flensburg, továbbá a lengyel Kielce valószínűleg automatikusan a legjobb nyolc közé jut, hacsak a párizsiak meg nem táltosodnak a hátralevő nyolc meccsen, amihez először a magyar együttest kellene legyőzniük.

A bokaműtétje után visszatérő Luka Stepancic hisz abban, a nehézségek ellenére a Mol-Pick BEJUTHAT A NÉGYES DÖNTŐBE – ehhez először a PSG-t kell legyőznie.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SZEGED–PSG MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!