A Szeged a második félidőben bedarálta a Celjét

B. L.B. L.
2019.11.03. 16:54
A Mol-Pick Szeged 31–24-re legyőzte a szlovén Celjét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 6. fordulójában. Juan Carlos Pastor együttese a szünetben még csak döntetlenre állt, de utána ellépett, és biztossá tette sikerét.
Radivojevics nyolc gólig jutott a Celje ellen (Fotó: Tumbász Hédi)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Radivojevics nyolc gólig jutott a Celje ellen (Fotó: Tumbász Hédi) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
A-CSOPORT
MOL PICK SZEGED–RK CELJE PL (szlovén) 31–24 (14–14)
Szeged, 3200
néző. V: Ch. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
SZEGED: ALILOVIC – RADIVOJEVICS 8 (4), Kaspárek 1, Bombac 2, BÁNHIDI 3, Zsitnyikov 4, Källman 2. Csere: Gaber 3, CANELLAS 4, STEPANCIC 4. Edző: Juan Carlos Pastor
CELJE: Ferlin – Gal Marguc 1, D. Silva 2, Poteko 1, SARAC 7, Kodrin, Leban 2 (1). Csere: Vujovic (kapus), Rakita 1, RAZGOR 3, HORZEN 6, Groselj 1, Grebenc, Novak. Edző: Tomaz Ocvirk
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–2. 8. p.: 2–5. 11. p.: 5–5. 15. p.: 6–5. 18. p.: 7–7. 21. p.: 8–9. 23. p.: 9–11. 27. p.: 11–12. 32. p.: 16–14. 37. p.: 20–16. 45. p.: 23–20. 50. p.: 26–20. 55. p.: 28–22
Kiállítások: –, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/1
Juan Carlos Pastor:
– Nehéz héten vagyunk túl, mert a válogatottaktól visszatérő játékosaink az elmúlt napokban más szisztéma szerint készültek, és keretünk néhány tagja sérüléssel bajlódik. Az első félidőben gyengén védekeztünk, és lassú támadásokat vezettünk, ennek tudható be, hogy jól és lelkesen játszó ellenfelünk sokáig tartotta a lépést. A második félidő elején ritmust váltottunk, feszes védekezésünknek köszönhetően számos labdát szereztünk, és gyors lerohanások végén lőtt gólokkal növeltük előnyünket.
Tomaz Ocvirk: – Az első félidőben a Szeged által diktált iram sokat kivett játékosaimból, és amint az várható volt, térfélcsere után ellenfelünk érvényre juttatta fizikai fölényét. Európa egyik legjobb csapatának otthonában nem szégyen kikapni. Együttesünk fiatal tagjainak még számos hasonló hőfokú mérkőzésre van szükségük. A szegedi Bajnokok Ligája-meccs után számos nehéz mérkőzés vár ránk a bajnokságban, s úgy érzem, hogy ez a hatvan perc jól szolgálta felkészülésünket.

Remekül kezdett a szlovén csapat, amely a meccs elején többször is vezetett három góllal, de a nyolcadik perc után felkeményedett a szegedi védelem, Bánhidi sorra harcolta ki a heteseket, Bogdan Radivojevics pedig rendre be is lőtte őket, így nemsokára már a házigazda került előnybe (6–5).

Az időkérés rendezte a szlovén sorokat, Potekóék gyorsan fordítottak, a 23. percben pedig már Juan Carlos Pastornak kellett elbeszélgetnie a játékosaival (9–11). Ez sikeresnek tűnt, hiszen Dean Bombac remeklésével gyorsan egyenlített a magyar csapat, de a Celje csak nem akarta feladni, így 14–14-gyel fordultak a felek.

A folytatásban előbb Matej Gaber, majd Joan Canellas vette hátára a szegedi csapatot, amely a celjei időkérés ellenére ellépett négy góllal (20–16). A 45. percig a 3-4 gólos határon táncoltak a felek, ezt követően viszont Mirko Alilovic belelendült, és hamar hat lett közte (26–20).

Innentől kezdve nem volt kérdés, ki lesz a győztes, a végén még Luka Stepancic is elkapta a fonalat, Radivojevics pedig összesen nyolcig jutott, a Szeged ezzel 31–24-re nyert.

Nehéz héten vagyunk túl, de félre a problémákkal! – Pastor

Nemcsak ontja a gólokat, otthonra is talált Szegeden

A CSOPORT TÖBBI MÉRKŐZÉSÉN
Elverum (norvég)–PPD Zagreb (horvát) 30–30 (13–18)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK

PSG (francia)–Aalborg (dán) 37–24 (18–11)

8. PPD Zagreb (horvát)615136–179–431

60. Diogo Silvát még blokkolják, vége a meccsnek.
55. Saracotközel engedik a védők, gól. 27–22
54. Nap védése gyanús mozdulat, Horzen ziccerét Alilovic lábbal hárítja.
53. Na végre! Stepancicbetörésből megtöri a jeget. 27–21
52. Alilovic szépen véd, de a kipattanóra Razgor ugrik és szépít. 26–21
51.
Nem, Stepancicnak semmi nem jön össze.
51. Canellas lövését Vujovic védi, de Radivojevicé a kipattanó.
51. Passzív után elveszik a labdát.
50. Stepancicnak nem megy.
49. Potekotalálta el Bánhidi fejét, két perc.
49. Újabb eladott celjei labda.
48. Labdaszerzés, Gaber újabb gólt szerez. 26–20
47. Radivojevicsa jobb szélen összeszedi, és bevágja. 25–20
46. Újabb vendéghetes jön. Alilovic ezt védi!
45. Bánhidiballal megfogja, jobbal belövi. 24–20
45. Lebanpattint a kapuba. 23–20
44. Poteko harcolt ki hetest.
43. Källmanpedig felbukkan középen és a kapuba pattint. 23–19
43. Bánhidi lövését védte a kapus, de marad nálunk.
43. Horzenmaratoni támadás végén szépít. 22–19
42. Vujovic érkezik a celjei kapuba.
41. Visszajön Bánhidi, gólt is szerez. 22–18
41. Horzenbeállóból szépít. 21–18
40. Stepancic átlövését Ferlin védi.
39. Jó szegedi védekezés, passzív. Alilovic véd.
33. Saracpasszívnál a bal alsóba zúdít talpról. 16–15
32. Sarac másolja társát, Radivojevics pedig a jobb szélről a hosszúba lőtt. 16–14
31. Diogo Silvaa jobb felső irányába lőtt, de Alilovic védett, Gaber pedig beállóból büntet. 15–14
31. Folytatódik a meccs.

Zsitnyikov négyszer talált be az első félidőben (Fotó: Tumbász Hédi)

30. Véget ért az első félidő.
30. Canellas parádás passzából Stepancic fordít, de az utolsó másodpercekben Horzen egyenlít. 14–14
30.
Rakita újabb ziccerét lábbal védi Alilovic.
29. Eladott labda, Razgor büntet, de Radivojevics is megszerzi első akciógólját. 13–13
29.
Canellas kicsit elkapkodta, de korner legalább.
28. Källmana bal szélről egyenlít. 12–12
27. Először eredményes a bal szél, Rakita húzta a rövidre. 11–12
26. Grebenc ellépi, Bombac bejátszása után Bánhidi szétlövi a jobb felsőt. 11–11
25. Bombaclabdát szerzett, Bánhidivel kényszerítőzött, majd szépített. 10–11
24. Bombac akcióját nem követte gól, Bánhidi kapufát talált.
24. Saracvolt a kelleténél erőszakosabb.
23. Időt is kért a Szeged.
23. Zsitnyikov lövését Ferlin védte, Poteko pedig büntet. 9–11
22. Bombactalpról, alulról a jobb felsőbe ágyúz, de Groselj gyorsan felel. 9–10
21. Zsitnyikov lövését most Ferin védte, Horzen pedig fordít. 8–9
20. ...a kipattanót viszont bevágja. 8–8
20. Belül védekezés miatt hetes, Razgor a kapufát találja el...
19. Zsitnyikovbelelendült, most távoli bombája is jó. Már a negyedik gólja volt. 8–7
18. Saracóriási erővel lőtt a jobb felsőbe. 7–7
17. Zsitnyikov bejátszásába belekaptak, de így pont elé került vissza, lövése pedig már jó. 7–6
16. Potekoelőször kapott labdát, beállóból megtöri a gólcsendet. 6–6
15. Időt kért a vendégcsapat.
14. Bánhidi a harmadik hetest harcolja ki. Radivojevics ezt bepattintja. 6–5
14. Alilovic újabb ziccert véd a bal szélről.
13. Kaspáreket megzavarta egy sípszó.
12. Most szépen összeállt a védekezés, nem tud mit kezdeni vele a Celje.
11. Kaspárekóriási gólt lő jobb kettőből a bal felsőbe. 5–5
10. Sarac passzívnál nem tud túljárni Alilovic eszén.
9. Bánhidi újabb hetest harcolt ki, Radivojevics ismét a jobb felsőbe lőtt. 4–5
9.
Diogo Silva most ront, a gyors indítást bedobásra mentik.
8. Zsitnyikov fut be a bal oldalról, 3–5.
8. Diogo Silvaújra szépen tör be, 2–5.
7. Zsitnyikov bejátszásából Bánhidi harcolt ki hetest, Radivojevics a jobb felsőbe zúdít. 2–4
6. Gal Marguca jobb szélről a rövidbe húzza. 1–4
6. Sarac tört most be, Radivojevics pedig a jobb szélről nem talált kaput. 1–3
5. Diogo Silva betörésből eredményes, Zsitnyikov szépít. 1–2